Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
Ostatní vysoké školy, kde se uplatňují výsledky z Národních srovnávacích zkoušek Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / Ostatní vysoké školy, kde se uplatňují výsledky z Národních srovnávacích zkoušek /

Báňská versus Masarykova univerzita

 
Návštěvník
# | Zasláno: 27 kvě 2014 14:16
Reagovat 
Zdravím,

dostal jsem se na masarykovu univerzitu obory "hospodářská politika" a "Regionální rozvoj a cestovní ruch" ... Dále jsem se dostal (předpokládám dle výsledků Scia, že se dostanu) na vysokou školu báňskou do Ostravy na ekonomickou fakultu. Jako preferenci oboru jsem si zvolil finance, protože se na tento obor zaměřuje až od třetího semestru. Můžu se zeptat někoho, kdo ví jak to v Ostravě funguje? Co když vezmou 500 lidí do ostravy (plácám příklady) a všech 500 lidí bude chtít studovat finance? Jak se to po druhém semestru rozděluje? To bude moct všech 500 studentů studovat finance? :)

Jak vidíte budoucí uplatnění v praxi? Co byste volili vy? Zatím se přikláním k Masaryčce, protože má asi přecijen větší "zvuk" u potenciálního zaměstnavatele, šel bych zřejmě na ten reg.rozvoj a cestovní ruch, ale hodně mě lákají finance a nevím, jestli když budu v budoucnu chtít dělat třeba někde v pojišťovně či bance, tak nebude lepší univerzita v Ostravě.

Díky za vaše smysluplné názory a srovnání :)
Návštěvník
# | Zasláno: 27 kvě 2014 14:20
Reagovat 
Na Báňské ti vyletí polovina lidí už v prvním zkouškovým.. Prvák je společnej pro všechny a zkoušky z makra, mikra, matiky a podnikové ekonomiky jsou fakt hardcore. Profesoři ti na cvičeních říkají něco jiného, než je pak na zkoušce či zápočtu a nestačíš se divit. :) Takže i kdyby by se ti teď 500 lidí hlásilo na finance, do druháku ti projde cca polovina, ani to ne. Navíc obor se volí v dubnu prvního ročníku, plno lidí si ještě obor rozmýšlí. Osobně bych šla na MUNI na hospodářskou politiku.
A btw. na Báňu se dostaneš určitě, berou lidi s percentilem i 20, no stress.
Návštěvník
# | Zasláno: 27 kvě 2014 14:46
Reagovat 
K tomu že všichni vyletí - není to způsobeno právě tím, že berou téměř všechny? V Brně se dostane na ty obory jen "výběr" a úmrtnost není tak vysoká :)
Návštěvník
# | Zasláno: 27 kvě 2014 15:12
Reagovat 
Řekla bych, že to tím určitě bude :) Na první termín zkoušky z makra nás šlo 160+- a jen 12 jich to udělalo na poprvé, co nám říkala profesorka. Na Báňské je celkově velká úmrtnost, já byla se svým pouhým percentilem 59 18. nejlepší z nějakých cca 950 lidí na studijním programu Hospodářská politika a správa, nechci ani vědět, kolik měli ostatní. :)
Návštěvník
# | Zasláno: 27 kvě 2014 15:22
Reagovat 
A co ten reg.rozvoj a cestovní ruch? Jaké je uplatnění s tou hospodářskou politikou prosím? Opravdu dilema vybírat ze tří oborů :(
Návštěvník
# | Zasláno: 27 kvě 2014 15:35
Reagovat 
''Nejprestižnější'' jsou finance, o tom žádná. :) Ale i ten regionální rozvoj není tak k zahození, osobně bych šla na Masarykovu univerzitu na rozvoj.
Návštěvník
# | Zasláno: 27 kvě 2014 15:46
Reagovat 
Jde mi o to, jestli studovat na masárně,co má celkem "zvuk" a nebo finance, ale do ostravy se mi moc nechce :/ nevím no, hlavně to uplatnění :D
Návštěvník
# | Zasláno: 28 kvě 2014 01:44
Reagovat 
Volil bych MUNI - hospodarska politika, je blize k financim. Z toho vyplyva, ze bych sel za kazdou cenu na MUNI, i kdyz v praxi je zejmena na tobě, co trhu das nez jakou mas skolu. Nicmene v Brne je vice prilezitosti, spoluzaci budou (obecne) kvalitnejsi a budou te vic hnat kupredu. Vic studentu jezdi na erasmus, lepsi vyuka matematiky a jazyku, coz je zaklad do praxe. Je to jen na tobě nez o skole, avsak lepe te pripravi Brno. Z ESF vychazi kvalitni uchazeci (zkusenost se spolupracovniky odtamtud).
 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.