Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
Ostatní vysoké školy, kde se uplatňují výsledky z Národních srovnávacích zkoušek Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / Ostatní vysoké školy, kde se uplatňují výsledky z Národních srovnávacích zkoušek /

Právo + FSS

 
Návštěvník
# | Zasláno: 16 úno 2015 20:08
Reagovat 
Je reálné studovat právo a k tomu nějaký obor na FSS? (nebo dvouobor)
Myslím reálné tak, aby měl člověk nějaký sociální život a oboje úspěšně zvládl.

U práva to není s docházkou nějak valné, navíc tím, že právo je jen Mgr. by nevznikal problém psaní dvou bakalářek zároveň...Tak co myslíte?
Návštěvník
# | Zasláno: 16 úno 2015 22:04
Reagovat 
Kamarádka studuje práva v Brně a k tomu dvouobor a úplně v pohodě, takže si myslím, že to určitě jde.
Návštěvník
# | Zasláno: 17 úno 2015 01:48
Reagovat 
Hodně lidí studuje práva a k tomu ještě něco, s tím, že nejčastější jde o ESF nebo právě FSS, popřípadě pak FF. Takže to reálné rozhodně je, jak jednoobor, tak dvouobor.

Jenom k té docházce na právech, je sice pravda, že na přednášky dost lidí nechodí ale faktem je, že semináře jsou povinné a zpravidla, hlavně ve vyšších semestr, je potřeba 100% účast. Tam jediné v čem je ten podstatný rozdíl, ta hlavní výhoda, je to, že každý předmět má 20+ seminárních skupin umožňujících velkou variabilitu rozvrhu.
Návštěvník
# | Zasláno: 17 úno 2015 21:24
Reagovat 
A nevíte někdo jak je to s obtížností dvouoborů? Jestli je třeba náročnější studovat samostatné Mezinárodní vztahy nebo Mezinárodní vztahy+Evropská studia?

Hlavně mě zajímá, jestli je to fakt v pohodě, nebo je člověk ve škole od 8 do 8 a o nějaké akci jednou týdně si může nechat jen zdát...
Návštěvník
# | Zasláno: 17 úno 2015 21:25
Reagovat 
...myšlenko navíc k těm právům...
Návštěvník
# | Zasláno: 18 úno 2015 02:23
Reagovat 
Se koukni na stránkách FSS na studijní katalogy, kolik má který obor předmětů, hlavně těch povinných a kolik jich tak vychází na jeden semestr. Jako to, že budeš ve škole od 8 do 8 se stát může ale spíš ve smyslu, že to bude případ jednoho dne. Každý den určitě ne. Navíc tohle se ti stát může i bez dvou studií.

A co se týče toho, co je náročnější, ono to má každý to svoje něco. U dvouoboru máš víc povinných předmětů na semestr a čistě teoreticky ty zkoušky tak můžou být složitější. Říkám čistě teoreticky, protože zrovna na FSS to nemusí být moc pravidlem a já nemám žádnou přímou zkušenost s MVZ a Evropkama, abych řekla, jak je to u nich. Na druhou stranu, tím že máš dva obory, tak z každého potřebuješ míň kreditů (bakalář je 180 kreditů, u dvouoboru se to půlí 90+90), takže ti stačí méně povinně volitelných předmětů. Můžeš si tak třeba dát fakt jen co tě zajímá a vím, že občas u jednooborů měli někteří problém ty kredity někde nahnat. Ale v tomto je asi ideální se kouknout do toho studijního plánu a zvážit, jestli v případě jednooboru tam najdeš dost povinně volitelných předmětů. U dvouoboru musíš pak ještě absolvovat dvoje státnice, ale bakalářka se píše jen jedna. Pokud navíc nedojde k nějaké změně, tak je pořád možné si to jakoby rozložit. Ve smyslu, že z jednoho oboru budeš státnicovat jeden semestr a z toho druhého, na němž budeš psát bakalářku, až v tom dalším.
 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.