Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
Ostatní vysoké školy, kde se uplatňují výsledky z Národních srovnávacích zkoušek Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / Ostatní vysoké školy, kde se uplatňují výsledky z Národních srovnávacích zkoušek /

Studium ekonomie IES UK nebo VŠE?zpo

 
Návštěvník
# | Zasláno: 28 dub 2016 15:18
Reagovat 
Ahoj. Tak jsem se nakonec rozhodl vystudovat tu ekonomii, ale stále se nemůžu rozhodnout, která škola by pro mne byla nejlepší/nejvhodnější. Dostal jsem se na IES UK a na VŠE.

1. Která škola je nejlepší v oboru ekonomie v ČR? Kde ze mě bude nejlepší odborník?

2. Dívají se zaměstnavatelé, kterou školu mám? Upřednostňují špíše IES nebo VŠE?

3. Která škola bude nejlepší pro studium na zahraničních univerzitách? Myslím tím Oxford, Harvard, Princeton, LSE, atd.?

4. Z hlediska obtížnosti se která škola jeví nejvíc? Ta matika na IESu je opravdu matfyzácká? Jako nejsem žádný matfyzák, ale s matikou problém nemám, mám jedničky, ale je fakt, že jsem na průmyslovce :/. Zvládl bych IES? A co VŠE? Tam je jenom matika jeden semestr? A je to skutečná matika?

5. Zajímají mě banky, burzy, finanční trhy. Jaká škola by byla pro tohle nejlepší? Tam bych chtěl skutečně pracovat, ale i třeba v zahraničí, například v Londýně, v nějakých bankách.

6. Našel jsem, že v zahraničí se rozlišuje pojem business economics a economics. Jaký je mezi nimi rozdíl? Potřeboval bych v obojím matematiku? Jde mi jen o práci v bankách, na burzách a různých finančních institucích. Co by tedy bylo vhodnější? Business economics nebo economics? Připadá mi, že tady v ČR je to víceméně jedno :/ V ČNB jsou dva lidi v bankovní radě, kteří mají vystudovanou VŠE, jeden je guvernér a ten druhý víceguvernér. V ostatních bankách - KB, ČSOB je to taky tak.

7. Kterou školu byste si vybrali vy? IES UK nebo VŠE?

Děkuji za radu v mé příští budoucnosti
 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.