Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
Koutek nespokojených Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / Koutek nespokojených /

Dvě vysoké?

 
Návštěvník
# | Zasláno: 29 kvě 2012 16:25
Reagovat 
mám dotaz, je vubec možný a únesný studovat práva a politologii+Bss.. najedou ale každé v jiném městě? Kolik například přednášek musim mív v té polit.....nevešlo by se to třeba do jednoho dne?
Návštěvník
# | Zasláno: 29 kvě 2012 16:32
Reagovat 
Každé v jiném městě? ... Tak to asi ne, nevím no. To bude podle mě pěkný záhul, v jednom městě ANO, ale ve dvou bych si to nebrala.
Návštěvník
# | Zasláno: 29 kvě 2012 16:36
Reagovat 
Dvouobor na jedné škole a potom druhý obor, dokonce práva, na jiné škole a ještě v jiném městě? Jako možný je všechno, ale fakt by mě zajímalo
a) na co potřebuješ takovouhle kombinaci
b) proč na to všechno nejdeš na jedné škol nebo alespoň v jendom městě...

Nebo takhle, asi chápu, kam tím směřuješ, ale podle mě bys lépe užil Policejní akadmii Bezpečnostní právní studia + PF.
Návštěvník
# | Zasláno: 29 kvě 2012 16:43
Reagovat 
Tak díky... no asi to vidim tak, že si nechám jen právě, plussi užiji i studentský život a pak třeba někdy ...ještě si něco dodělám =)
Návštěvník
# | Zasláno: 29 kvě 2012 16:44
Reagovat 
A v jednom městě...proto, že jsem se do Brna na práva jednoduše nedostala :)
Návštěvník
# | Zasláno: 29 kvě 2012 17:11
Reagovat 
Tohle mě taky celkem zajímá... myslíte, že je možné studovat zároveň jazyky a práva? V jednom městě?
Návštěvník
# | Zasláno: 29 kvě 2012 17:44
Reagovat 
Návštěvník:
Tohle mě taky celkem zajímá... myslíte, že je možné studovat zároveň jazyky a práva? V jednom městě?

Rozhodně je to podle mě možné, jen to bude chtít trochu snahy ! Kór jazyky, to se ti bude hodit k právům ! :) Nebo spíš jazyky se ti budou hodit ke všemu ! :)
Návštěvník
# | Zasláno: 29 kvě 2012 18:27
Reagovat 
Jako já mám přesně tu kombinaci pol+bss a práva ale mám to v jednom městě, jako moc ve dvou si to asi neumím úplně představit. I když asi by to šlo, možný je v podstatě fakt všechno. K těm přednáškám, dosud to bývalo tak, že v prváku byly vždycky přednášky z pol i bss ve středu, takže to bylo v jednom dni - vlastně blok 4 přednášek (2 na pol, 2 na bss). Plus to k tomu chtělo i nějakej aspoň tak jeden-dva volitelný předměty, takže tak den a půl pro ten pobyt ve škole, teoreticky i den, pokud by tam bylo třeba něco co by se učilo před přednáškama nebo po nich ale to by byl asi hodně záhul, protože i tak byl člověk ve škole od desíti do půl šestý. Na druhou stranu, ani jeden z těch povinnejch předmětů nebyl jakoby povinnej :-D Tedy, nikdo nikoho nenutil na ty přednášky chodit.
No jenže od příštího ak. roku má politologie novej stud. plán, kterej znamená více předmětů a mimo jiné i to, že např. v tom prváku ty povinný předměty nebudou dva ale tři, takže je otázkou jestli ten třetí taky nacpou do středy anebo jestli to bude nějak jïnak a bude to tedy ve více dnech. Takže asi tak a rozvrhy se zvěřejnují až někdy za měsíc, takže do té doby to asi přesně nikdo vědět nebude.

Jinak k těm jazykům, znám lidi co maj kombinaci práva + nějakej jazyk na fildě, většinou myslím angličtinu. Takže možný to určitě je :-)
Návštěvník
# | Zasláno: 14 čvn 2013 13:16
Reagovat 
ahoj, můžete mi poradit? Dostala jsem se na tři obory na FSV UK. Na MTS,politologii a marketingovou komunikaci a PR.. vůbec nevím, co si vybrat, jestli si nakombinovat dva obory, ale na marketingu se prý kouají na lidi, co studují 2 VŠ, skrz prsty, na druhou stranu je to fakt prestižní obor, ale kdybych měla vybrat kombinaci, tak se k sobě nejvíc hodí MTS a politologie.. Marketingu se ale nechci vzdát, když se tam hlásí 1000 lidí :(
S
Návštěvník
# | Zasláno: 14 čvn 2013 15:41
Reagovat 
Návštěvník 13.16: Nemá smysl jít na MKPR jen proto, že se tam hlásí 1000 lidí. Jsem absolvent a spousta lidí studovala víc oborů, jen tam nemají rádi, když se člověk na ten druhý obor vymlouvá (třeba, že nestíhá). Buď to vezmeš tak, že věnuješ oběma oborům 100 % nebo můžeš nastoupit na jeden obor a druhý si potom přibrat později. Osobně myslím, že má k sobě blízko politologie+MKPR a politologie+MTS. Kombinace MTS+MKPR už je hodně punkový a moc společnýho nemá.
Návštěvník
# | Zasláno: 16 čvn 2013 16:10
Reagovat 
To gratuluji, ze ti vse vyslo, jsi dobra. Podle me by jsi se mela zamyslet, co chces jednou opravdu delat..jaky typ cloveka jsi, jestli jsi extrovert, upovidany marketak, protoze to je dost dulezity! nebo jestli by te zajimala politika, co v ni presne a taky zda-li se dobre jednou uzivis:-) zamysli se nad tim, co te bavilo na gymplu, jaky predmety. Asi bych brala ten marketing, nejenze je to prestizni obor, uplatneni v budoucnu je taky velke a dost v komercni sfere, kde jsou dobre platove podminky. S politologii muzes delat asi spise ve statni sprave a tam ty penize nejsou nic moc, pokud nejsi ve vlade ci parlamentu a neberes uplatky:-))) Studuju dalkove a delam v personalnim v komercni sfere a PR a marketing docela frci....ale musis na to byt ten spravny typ...ale hlavne je to o tve osobnosti, spousta lidi ma skvely skoly, ale proste na pozice nehodi osobnostne nebo vystudovali neco, jen aby meli titul, to je taky blbe..pak vidis ty ucitele, co studovali pedak, jak se hlasi na obchodni pozice, do marketingu...coz na ne vrha spatne svetlo, vzdycky se da prednost jinemu cloveku, pokud neni ten ucitel ultrasuper borec
jamajka
Člen
# | Zasláno: 11 čvc 2013 13:26
Reagovat 
ten učitel asi nikdy ultrasuperborec nebude... tedy to je alespoň můj názor. Nejhorší je asi to, že by pak chtěli všechny učit jak to dělat a sami to mají jenom z knížek a vůbec tomu nerozumí.
Návštěvník
# | Zasláno: 12 čvc 2013 20:44
Reagovat 
Ježiš politologie a marketing je oboje totální sračka :D Prestižní obor to je možná pro burany.
Návštěvník
# | Zasláno: 12 čvc 2013 20:58
Reagovat 
Návštěvník:
20:44

souhlas
 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.