Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
Koutek nespokojených Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / Koutek nespokojených /

školné

 Stránka:  1  2  3  4  5  6  7  »» 
Návštěvník
# | Zasláno: 6 srp 2012 23:42
Reagovat 
Zdravím,
zajímalo by mě, zda se teda platí to školné (zápisné) na večejných vysokých školách.
Návštěvník
# | Zasláno: 7 srp 2012 01:06
Reagovat 
Ne, v současné chvíli se na veřejných vysokých školách žádné školné, ani zápisné neplatí.
Návštěvník
# | Zasláno: 7 srp 2012 02:03
Reagovat 
bohužel ne
Návštěvník
# | Zasláno: 7 srp 2012 08:32
Reagovat 
Nejvyšší čast ho zavést.

Mimochodem, co je večerní vysoká škola? Pod tímhle názvem snad fungoval jenom nechvalně proslulý VUML (Večerní univerzita marxismu-leninismu). :D
Návštěvník
# | Zasláno: 7 srp 2012 16:04
Reagovat 
Já bych ráda na Cevro institut a na to, jaká je ta škola dobrá má přiměřené školné. Myslím, že se to dá zvládnout.
Návštěvník
# | Zasláno: 7 srp 2012 19:58
Reagovat 
No jasně, že bys šla ráda na soukromou. Rodiče jsou zazobaní, tak nač se učit na přijímačky jako všichni ostatní...Naštěstí tvoje uplatnění bude nulové.
Návštěvník
# | Zasláno: 7 srp 2012 20:32
Reagovat 
Nevěřím tomu, že tady v téhle zemi chce jít někdo na soukromou VŠ. Jo jasně, v zahraničí je to něco jiného, ale u nás jsou soukromky pořád béčka a možná ani tak tím, jak se tam vyučuje apod., ale protože tam chodí ti, co se nikam nedostali.
Nedoporučovala bych ti to, at ten obor zní jak chce honosně, tak je to furt béčková škola.
Návštěvník
# | Zasláno: 7 srp 2012 21:34
Reagovat 
Co to jsou za řeči? Určitě ty negativa píšete vy, kteří jste na soukromé škole v životě nestudovali. Můj bratranec studovat na Cevro Institutu a vyplatilo se mu to. Jeho studium byla samá konzultace, diskuze, tam se jen tak neztratíš jako např. na VŠE, kde člověk vystuduje, ale do života mu to nic nedá. Už na škole si našel práci a u studia mu radili lidé z praxe. Hodně dobře se mu daří, protože rozumí tomu co dělá. Tak nemluvte o tom co neznáte.
Návštěvník
# | Zasláno: 7 srp 2012 22:09
Reagovat 
Návštěvník:
Co to jsou za řeči? Určitě ty negativa píšete vy, kteří jste na soukromé škole v životě nestudovali. Můj bratranec studovat na Cevro Institutu a vyplatilo se mu to. Jeho studium byla samá konzultace, diskuze, tam se jen tak neztratíš jako např. na VŠE, kde člověk vystuduje, ale do života mu to nic nedá. Už na škole si našel práci a u studia mu radili lidé z praxe. Hodně dobře se mu daří, protože rozumí tomu co dělá. Tak nemluvte o tom co neznáte.

No tak jasně, každý má taky latku někde jinde. Většina se tady na tom fóru hlásí na práva, jak se mi zdá, takže třeba pro jiné je to dost, ale tady se setkáš s odporem. Nemůžeš popřít to, jakou pověst mají české soukromky a ani to, že tam chodí v 99 procentech lidé, co se nikam nedostali...
Že na soukromkách vyučují i dobří profesoři zde už padlo několikrát. Myslím, že pokud někdo má peníze a nemá hlavu na to se třeba dostat na ty práva, tak jo, proč ne, ale pravděpodobně to uplatnění z těchto škol nebude silný, nebo nebude stejně silné jako ze státních, kór v dnešní době, kdy studuje tolik lidí a řekla bych, že to tak bude ve většině oborů ze soukromek. Pořád se tu na to bude pohlížet jako na "zaplacené" studium, kam se ani nemusí dělat přijímačky. Pro někoho dobré, ale nevěřím tomu, že někdo, kdo má na "lepší" státní školy jde dobrovolně na soukromou. Možná je tvůj bratranec jeden z mnoha.
Návštěvník
# | Zasláno: 7 srp 2012 22:12
Reagovat 
A zdá se mi to, jako by tu někdo dělal tomu slavnému Cevro Institutu jenom reklamu, protože to je jak spam, snad ve všech tématech... Asi to má nalákat ty, co se nedostali do jejich prestižních řad! :D
Návštěvník
# | Zasláno: 8 srp 2012 11:31
Reagovat 
Já si taky myslím, že v některých případech nemusí být soukromá škola špatná. Je pravda, že u nás pořad panuje obecný názor, že soukromé školy jsou pro lidi, kteří nemají na "normální" studium a tak si školu jednoduše zaplatí. Na druhou stranu soukromých škol je čím dál víc a nevěřím, že všichni lektoři by tam učili jen pro peníze, kdyby byli přesvědčení o tom, že ta škola nemá úroveň.
Návštěvník
# | Zasláno: 8 srp 2012 11:38
Reagovat 
Věz že učí, nejevidentnější to je v Praze, kde máš největší odborníky v jejich oborech, kteří ve volných hodinách učí na UJAK, VŠFS apod., kde na to úplně serou, učí pouze základy a hlavně potom u ZK nechají projít každého, kdo je schopný se podepsat a dát na ten papír něco, co vypadá jako že to aspoň trochu patří k dané otázce, protože to stejně nikdy nikdo kontrolovat nebude. O toleranci opisování, případně i úplném opuštění třídy při písemné zkoušce radši ani nemluvím.
Návštěvník
# | Zasláno: 8 srp 2012 11:45
Reagovat 
Návštěvník:
Rodiče jsou zazobaní, tak nač se učit na přijímačky jako všichni ostatní...Naštěstí tvoje uplatnění bude nulové.

Existují také lidi, kteří své uplatnění již našli a jen se chtějí v některých věcech zdokonalit, nebo rozšířit znalosti v jiném oboru. V tom případě je volba soukromé školy myslím pochopitelná, protože si můžou studium lépe kombinovat s prací. To je třeba můj případ a rozhodně to není o "zazobaných rodičích".
Návštěvník
# | Zasláno: 8 srp 2012 12:31
Reagovat 
Ježiš proberte se lidi, můžete si namlouvat, co chcete, ale pokud ta soukromá VŠ neslouží např. jen jako otevření dalších obzorů po tom, co již máte nějaké studium za sebou a nebo pokud třeba nepracujete a nechcete si k práci najít nenáročné studium, co Vám trochu vylepší profil, tak jsou tyhle pseudovejšky jen pro losery, co se nikam nedostali, tečka. Významní profesoři zde učí pouze pro prachy a až vylezete, tak po Vás neštěkne ani pes. V dnešní době studuje tolik lidí a s cejchem ze soukromé školy nebude moct konkurovat, nebo alespoň většina z Vás nebude. A ty obory, co sem furt cpete, jsou to jen komerční taháky na žádané obory, kam je těžké se dostat, ale myslím si, že pořád je lidí na mezinárodních vztazích, právech, ekonomii dost a nevím, jestli je potřeba dalších, které navíc vystudovali nějaký pochybný soukromky... Je to fakt a že si necháváte gumovat mozky perspektivní budoucností je Váš problém, je jasné, že ty školy Vám nakecaj první poslední, protože chtěj prachy.
Návštěvník
# | Zasláno: 9 srp 2012 10:38
Reagovat 
Návštěvník:
pokud ta soukromá VŠ neslouží např. jen jako otevření dalších obzorů po tom, co již máte nějaké studium za sebou a nebo pokud třeba nepracujete a nechcete si k práci najít nenáročné studium, co Vám trochu vylepší profil

Přesně tohle myslím, řada starších lidí z praxe (nematurantů) tohle potřebuje nebo chce. Pro ně je pak zbytečné absolvovat dva roky obecných základů, ale vyberou si přesně to, co jim sedí, v čem se chtějí rozvíjet. Na to jsou soukromé školy mnohem lépe přizpůsobené.
 Stránka:  1  2  3  4  5  6  7  »» 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.