Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
Koutek nespokojených Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / Koutek nespokojených /

Článek o o sciu a scio testech

 
Pepé
Návštěvník
# | Zasláno: 2 pro 2008 17:02
Reagovat 
Mrkněte se na link o společnosti Scio a Scio testech. Jsou tam zajímavé informace, které se nikde jinde moc nedozvíte. Asi to psal člověk, který vidí pod poličku

http://www.upol.info/portal/content/view/892/88889005/lang,cs_CZ/
Návštěvník
# | Zasláno: 21 úno 2009 15:25
Reagovat 
K tomu článku bych dodal:

- do založení Scia nevím jestli působil Ondřej Šteffl ve vysokém školství, zdá se mi to nereálné protože byl zakladatelem a ředitelem Prvního reálného obnoveného gymnázia

- jeden komentář za všechny, na konci článku, mluví za vše, dovolím si odhadnout pozadí, protože takových lidí znám desítky od nás: student zřejmě umí php a nazývá se informatikem, a kdo neumí nic nakodovat je lama co by informatiku dělat neměl. Neuvědomuje si ovšem, že informatika není o kódování, jako spíše o matematice, logice,.... PHPko se může naučit na střední. Myslím že to byl autorkou velmi nevhodně zvolený příklad. Přesně takoví jsou první kdo odpadne, nebo nadává že to studium je k ničemu.

NSZ je lepší, než co tu bývalo dřív, a pokud to někdo chce překonat, ať přijde s něčím lepším, co nemá tolik much. Moc konstruktivních kritik na to téma jsem ještě nečetl.
Jo a ten marketing, no jistě pokud chtěli prorazit skrz ty hrůzy co tu dřív v oblasti přijímacího řízení existovaly, bez marketingu by to nešlo.
Helena Zrůstová
Návštěvník
# | Zasláno: 15 srp 2013 15:43
Reagovat 
http://student.finance.cz/zpravy/finance/395690-za-prijimacky-plati-uchazeci-moc/ Můj článek o SCIO, napsaný na základě obhájené diplomky na Právnické fakultě.
Návštěvník
# | Zasláno: 16 srp 2013 14:16
Reagovat 
Mně připadá, že v tom článku dost pomíjíte realitu. Ta reakce pod tím to docela dobře vysvětluje, součástí přijímacího řízení zdaleka není jen to, co udělá škola (pohovor/test) za poplatek podle zákona. Jsou různé další posudky, certifikace... Některé je nutno pro přijetí bezpodmínečně mít, jiné ne. V našem zákoně Scia konkrétně upravena nejsou (tedy ten způsob přijímání, delegování přijímacího řízení apod.), jde ale bez problémů vyložit, že je se zákonem v souladu. Měnit se podle mě ani nemusí, rozhodně tedy ne pouze kvůli tomuto (Scio novela), součástí nějaké větší novely by to mohlo být, proč ne. A hrát si tady na to, že způsob přijímání, který je běžnou praxí ve spoustě západních zemí, je u nás diskriminace a nespravedlnost?...

Napadáte tam konkrétně i tu finanční stránku, jistě jste ale četla na webu Scia o jejich sociální slevě. Tam si myslím, že by ta diskuse měla skončit, ne o tom psát 50 stránek...

Na druhou stranu chápu, že vymyslet téma pro diplomku je v dnešní době dost těžké, protože všechno, co by člověka opravdu zajímalo, už bylo napsáno alespoň pětkrát, takže vymyšlení nějakého neproblému a zaujetí velmi zvláštního stanoviska k němu je dnes docela běžná praxe.
 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.