Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
Koutek nespokojených Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / Koutek nespokojených /

UNINOVA

 Stránka:  1  2  3  4  5  ...  11  12  13  14  15  »» 
coolturista
Návštěvník
# | Zasláno: 4 kvě 2009 16:11
Reagovat 
http://www.uninova.cz/praha/src/informace_studium.php

Co na to rikate ? Tohle je tedy první soukromá VŠ, která nabiizi uplne pravnicke vzdelani ? no uff.. me osobne je z toho dost špatně, obecne soukrome VS vicemene neuznavam jako rovnocennou alternativu statnim, a v oboru Práva už vůbec ne. Holt kdo si chce ,,oficialne zaplatit" pravnicke vzdelani, nyní už může
Zuzka
Člen
# | Zasláno: 4 kvě 2009 16:17
Reagovat 
hezky nazev ale :)
wenca
Návštěvník
# | Zasláno: 4 kvě 2009 16:43
Reagovat 
zvláštní, ani není až tak drahá (relativně)
eLJey
Člen
# | Zasláno: 4 kvě 2009 17:16 | Změnil(a): eLJey
Reagovat 
to je nejake dcerska skola k BVSP v BA? (www.uninova.sk)

BVSP nie je vobec zla, v slovenskych pomeroch da sa povedat, ze najlepsia (co sa prava tyka)
Návštěvník
# | Zasláno: 4 kvě 2009 17:32
Reagovat 
Kdo si chce zaplatit pravnicke vzdelani, tak uz ma nekolik let moznost tak ucinit na MU, jednak to je levnejsi, jednak berou vsechny kdo se prihlasi a jednak nakonec maji titul z verejne vysoke skoly (neni pak problem s CAKem atd) , takze tohle mi neprijde jako dobra alternativa pro ty, kdo si chteji studium zaplatit
juf
Návštěvník
# | Zasláno: 4 kvě 2009 18:01
Reagovat 
Až budu potřebovat v životě právníka, bude mi JEDNO, jakou bude mít školu. A možná dokonce budu raději, když soukromou! Důležité pro mě bude, zda svou práci udělá kvalitně, dobře, zda budu s jeho službami spokojena. A za dobrého právníka si vysoce zaplatím. Jakou má školu? NAPROSTÝ NEZÁJEM, pokud svou práci odvede tak, jak po něm chci.
Mac
Člen
# | Zasláno: 4 kvě 2009 18:05
Reagovat 
juf:
A možná dokonce budu raději, když soukromou!

a co by Te k tomu vedlo, mohu-li se zeptat?
Bratislomouc
Návštěvník
# | Zasláno: 4 kvě 2009 20:09
Reagovat 
juf:
Důležité pro mě bude, zda svou práci udělá kvalitně, dobře, zda budu s jeho službami spokojena.

A jak to zistíš, bude to mať napísané na dverách? To môže mať každý.
coolturista
Návštěvník
# | Zasláno: 5 kvě 2009 00:19
Reagovat 
Mac
asi má sama soukromou školu..

Abych se k tomu dále vyjádřil, u takto odborných a vysoce kvalifikovaných profesí by se mělo zajistit, aby byl počet absolventů (alespon částečně odvozen od počtu přijatých) nějak omezen, tzn. šetřit s akreditací studijních oborů zejména na soukromých VŠ..

Věřim že hodně lidí má na studium práv a zájem v oboru, ale mel by tím sítem projít, protože kdyby žádné nebylo, potenciální právnící by se totiž neuživili, a to je prave to.

Obecne je trend takovy, ze tu mame obrovsky BOOM udělování akreditací nejen soukromych VS, ale i statnich. Za nekolik let to podle me bude vazny problem. Vysokoskolaku bude najednou moc a trh prace neni jaksi nafukovací.
Asi je malá konkurence mezi absolventy práv, že ? proto se musí akreditovat další obor Právo, skvělé že ?


Ja osobne jsem zastancem toho, aby se třeba na ta Práva přijímalo méně lidí, na každé fakultě dejme tomu polovina stávajícího počtu. Jedině tak se z toho opět stane elitní a lukrativní obor. Klidne bych se zkousel hlasit 3 roky po sobě, proč ne, kdyby se z toho udelal elitnejsi a zadanejsi obor typu FAMU apod.

Vzdyt s Pravama za par let dopadneme jako ve Španělsku, kde na každých 20 občanů vychází jeden advokát. Advokatem se tam totiz clovek stane absolvovanim fakulty, bez zadne koncipy a zkousek a tohle ,,řemeslo" je tam bráno jako naprosto průměrné..
Mac
Člen
# | Zasláno: 5 kvě 2009 00:43 | Změnil(a): Mac
Reagovat 
no to zni ovsem stejne tak zajmove - chces byt elitou, udrzme to v ramci elitarstvi...

To, ze je dnes trend zvysovat vzdelanost a titul je to co drive maturita, je proste fakt.
Akreditace jsou druha vec a imho je soukroma skola v oboru zadouci, nebot se diky ni muze ukazat, ze soukromy model muze byt ve skutecnosti vyhodnejsi (viz ten Cepluv clanek ve vedlejsim vlakne).
Je pravda, ze zatim se soukrome skoly zdaleka neosvedcily, ale to nemusi byt problem systemovy jako spise realizacni. Napriklad pokud by k vykonu povolani opravnovala az atestace jako u lekaru, mohou soukrome skoly vychovavat budouci pravniky stejne jako verejne, vsichni pak budou muset k rigorozni zkousce u akreditovane komise, kde by se overila jejich "kvalita". Pokud by absolventi soukrome skoly meli potize projit, skola zbankrotuje a tak se nastavi priorita v kvalitni produkci namisto zlatokopectvi. Za takovych podminek by se musela vyrazne zvysit i kvalita verejneho skolstvi, nebot by jinak motivovani uchazeci odchazeli do soukromych skol. Tim by se zvysila jejich prestiz, kvalitni vyucujici by presli za prestizi a mj. penezi a nakonec by verejne skolstvi jen sekundovalo.
Ale i kdyby to fungovalo idealne, je to dlouhodoby proces (tj min 10 let aniz by tomu nekdo hazel klacky pod nohy, coz by se stalo).
juf
Návštěvník
# | Zasláno: 5 kvě 2009 08:53
Reagovat 
Ráda budu ještě reagovat na ten svůj příspěvek s dalšími argumenty, přijde mi to jako celkem zajímavá debata, každopádně teď za dvě minuty odcházim, tak snad odpoledne, popř. večer.
coolturista
Člen
# | Zasláno: 5 kvě 2009 18:48
Reagovat 
,,titul je to co drive maturita" to je hodne nešťastně řečené, titulů je přece mnoho a maji ruznou hodnotu..

K rigo přece nemusíš, abys mohl delal soudce nebo advokata, notáře..
Když tedy akreditovat na soukrome skole uplne pravnicke vzdelani, tak alespon zajistit minimalni ,,statni dohled" behem studia, například stejné státnice a některé stěžejní zkoušky, klauzurní práce atd.. A ne jen že uchazeči zaplatí školné a tím to hasne..
coolturista
Člen
# | Zasláno: 5 kvě 2009 18:56 | Změnil(a): coolturista
Reagovat 
Ještě obecně k těm vysokým školám.. Nekde jsem cetl statistiku, ze vicemene 70% středoškoláků pokračuje na VŠ nebo minimalne na VOŠ, je to obrovsky narust a podle prognóz může za několik let být problém na trhu práce, je to ale celosvětový trend.

V pravnickem odvětví je podle me jedna vyhoda (jedna z veci proc mi to pripada vyhodne z hlediska uplatneni), a to že pocet absolventu s pravnickym vzdelanim, ktere je definovano v zakone (vyhlasce ministerstva školství tušim) poměrně přesně a těch škol co ho nabízejí není mnoho. Třeba u ekonomie to neni tak dobře specifikováno a ekonomické profese se dají dělat po většině ekonomickách škol, at už statnich či soukromých, např. daňoví poradci atd.. Takze podle mě v ekonomii to bude znát nejvíce a nejdřív..

Za nekolik let se může stát to, že když se někdo půjde vyučit řemeslem a bude ve svém oboru dobrý, bude mít vetší možnosti než kdejaký vysokoškolák..
Mac
Člen
# | Zasláno: 5 kvě 2009 20:32
Reagovat 
coolturista:
K rigo přece nemusíš, abys mohl delal soudce nebo advokata, notáře..

nectes co pisu =(
vsimni si treba "Napriklad pokud by k vykonu povolani..."
coolturista
Člen
# | Zasláno: 5 kvě 2009 20:45
Reagovat 
Ale čtu, jenom bych pouzil spise nez rigorozni advokatni, notarskou nebo justiční zkoušku, aby to bylo jasné.. Protoze pokud vim tak rigorozni zkouska neni podminkou pro vykon nejake profese, jestli se nemýlím..
 Stránka:  1  2  3  4  5  ...  11  12  13  14  15  »» 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.