Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
Koutek nespokojených Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / Koutek nespokojených /

Uvažuju o studiu práv - styly učení

 Stránka:  1  2  »» 
Katussssa
Návštěvník
# | Zasláno: 8 kvě 2013 13:53
Reagovat 
Přestože jsem všestranná a zvládám jak technické, tak i jazykové a humanitní předměty, baví mě pouze humanitní předměty. Matematiky jsem se nikdy nebála, ale prostě mě hrozně moc nebaví. Jenže jako jeden z mála oborů, které pokládám za uplatnitelné, jsou práva. Protože uplatnit se jv jiných oblastech humanitních věd může představovat zásadní otazník. Dějepis a ZSV jsou vedle literatury moje nejoblíbenější předměty. Nicméně i když mám na gymplu nadprůměrné studijní výsledky bez nějaké extra velké dřiny (ne uplně samé, ale většinou mývám vyznamenání, případně mi jen o kousek uteče), nevím, jak je to s náročností. Jako ráda i čtu, zejména knihy spojené s historií nebo celkově něčím s humanitní tématikou.
Slyším a čtu o právech různé názory. Někdo tvrdí, že největší problém je se na práva dostat a pak je celý studium vlastně jen formalita, někdo říká právě naopak že je to neúnosně těžké. Že by to bylo lehké, se mi věřit nechce. Úmrtnost bude menší podle mě zejména proto, že ty lidi o to se tam dostat fakt stáli. Úmorně se připravovali na OSP, ZSV, případně třeba právě u Vaší Karlovky se snažili nějak úmorně získat nárok na bonifikaci (jazyky, matura). Dostanou se prostě jen cílevědomí a inteligentní jedinci, takže je jasné, že to udělá víc lidí, než na jiných VŠ, kde přijímají třeba bez přijímaček lidi se samýma čtyřkama s motivací na úrovni dítěte v MŠ. Jenže prý tam průměrná kniha má 900 stran na semestr, setkat si i s obsáhlejší není žádný div, ale rutina. To mě zase vyděsilo. Ráda čtu, ale v takové míře, abych do sebe nasoukala 900 stran na 1 předmět.... nevím..... Jakou máte techniku učení? Učí se hodně Vašich kamardů z celých knih. Já bych nechtěla ztrácet čas něčím co by bylo nad rámec svých možností. Přesto že zápal pro studium v sobě mám a jak právo tak i historie mě celkem zajímá a věnuju se těmto oblastem i nad rámec studijních povinností, na rozdíl od většiny ostatních předmětů. Ale zase s mírou..... asi 6000 stran textů bych si teda rozhodně sama od sebe nikdy nenandala a koneckonců ani nevím, jestli bych to zvládla, kdybych byla nucená. Ale na smrtelníka se mi to zdá příliš. Jaké máte rady a styly učení? Díky moc, Káťa
Návštěvník
# | Zasláno: 8 kvě 2013 21:35
Reagovat 
Je to o zvyku, pokud jak rikas na gymplu nemas problem a jsi zvykla cist, tak to neni nic strasneho a clovek se do toho dostane. Dokazu si ale predstavit, ze nekdo, kdo za cely zivot precetl klapzubovu jedenacku a harryho pottera, problem mit bude.
Neni treba se vzdy ucit z ucebnic, kdyz je kvalitni vycuc. Osobne jsem ale posledni dobou prisel na to, ze mi vic vyhovuji ucebnice, protoze zejmena slozitejsi latka je z vycucu vetsinou spatne k pochopeni a hur se pamatuje.
Co se tyce obtiznosti, tak ty zvesti, ze jsou prava jednoduche, jsou nesmysly. Samozrejme, jsou obtiznejsi obory (stokrat omilana medicina, technicke obory...), ale prava rozhodne patri k tem tezsim. A kdyz budes poslouchat, jaka je obtiznost na jinych fakultach, zpravidla se neubranis usmevu (zrovna nedavno mi kamarad s vaznou tvari vykladal, ze se na nektere zkousky musi ucit i dva dny (filda)...:)) Mno a pak je taky docela rozdilna obtiznost mezi jednotlivymi pravnickymi fakultami, ale na tenhle led se poustet nebudu, neb by to vedlo jen ke flamu...
Návštěvník
# | Zasláno: 8 kvě 2013 22:47
Reagovat 
Kniha(y) na jednu zkoušku má(ají) klidně i mnohem více, než 900 stran, k tomu zákony, smlouvy, judikaturu, ale to neznamená, že musíš všechny ty strany umět nazpaměť. I takové učebnice a další materiály se dají vypsat na 100-150 A4ek, k tomu pro kontext do ruky učebnici a je to. Nemluvě o tom, že ty výpisky jsou často udělané už od předchozích ročníků. Teď se toho teda hodně mění (NOZ, ZOK... na ně nejsou ani učebnice, natož kvalitní výpisky :D), ale asi chápeš, kam tím mířím. Není teda dobré spoléhat jen na ty výpisky, ale s knížkou k tomu bez problému. Také nutno podotknout, že práva jsou hodne o pochopení a procesu, ono to pak leze do té hlavy lépe, když procvičuješ prakticky, není to jako učit se dějepis na maturitu (kromě prváku).

Udělat práva pouhá formalita není, přinejmenším v porovnání s VŠE nebo FSV, FHS, FF... Až tady budeš tak rok a zjistíš, kolik se toho musíš učit a jak na to máš málo času, ráda půjdeš někam na FSV nahnat kredity přes volitelné předměty, které tamější studenti považují za nejtěžší a ty máš takový systém, že se na ně učíš 1 odpoledne. :D

Úmrtnost je poměrně sporná, ono se vedle prváku bere i CŽV, ti se nepočítají jako 1. ročník, ale asi půlka z nich (ti úspěšní) pak doplní první ročník na konci, tedy úmrtnost reálného prváku je větší, než ukazují statistiky.

Když chceš a dostaneš se tam, tak na to určitě máš (jak píšeš, ti, kteří na to nemají, se tam obvykle nedostanou, v případě CŽV neprojdou prvákem).
Návštěvník
# | Zasláno: 16 kvě 2013 22:40
Reagovat 
Děkuji za rady, no, koneckonců, já to chci. Takže si zatím stejně musím jít a až pak zjistím, jestli na to mám nebo ne. Ale já nevím, třeba z mediny kámoše bohužel nemám, ale co mám známé z nejrůznějších typů VŠ přes techniku, fildu, jazyky po třeba techniku, tak mi nikdo neříkal, že by měli 900s knihu (a jak jsem psala v úvodu - jsem si vědoma, že je to jen průměrný údaj).Třeba z fildy měla kámoška celkem tenké knihy. Případně měla některých knihách umět jen určité pasáže. Na ekonomce největší strašáky v podobě mikro/makro zhruba 300 stran a ostatní předměty většinou i míň.
Návštěvník
# | Zasláno: 31 kvě 2013 19:54
Reagovat 
A co ty Vaše GRAMATICKÉ chybky ??? to asi bohužel není omylem, tipuji
Návštěvník
# | Zasláno: 1 čvn 2013 12:01
Reagovat 
Já jsem celkem dobrá ve znalostech českého pravopisu, nicméně ano, např. shoda podmětu s přísudkem někdy ujede, ne že bych ji nerozuměla. Vždyť jde o elementární jazykový úkaz. Rozumí ji. Ale prostě sem tam dělám chyby v textu, když si ho po sobě nepřečtu. A Internet, protože je to prostředí, kdo se nejlépe prmítá arogance jeho návštěvníků, kteř si snaží honit ego hledáním nedokonalosti ostatních, pro mě není důležité místo. Nikdo nezná mou identitu, tak proč bych po sobě měla své výtvory číst? Když zasílám formální dopis, věřte, že s ty chyby ohlídat umím. Internet není diktát, ke hrozí šatná známka. A Internet, pokud člověk nepíše formální e-mail pod svou přesnou identitou nepředstavuje damoklův meč v pododbě poklesnutí v očích ostatních. Takže - jsem velmi ráda, že jsem ukojila vaši hnidpišskou touhu.
Návštěvník
# | Zasláno: 1 čvn 2013 12:30
Reagovat 
Tak uceni na technice neni obtizne v mnozstvi, ale ve slozitosti, takze tam je logicke, ze se nebudou ucit takova kvanta informaci. Mno a s fildou skutecne prava srovnavat nejde, filda je skola pro zevlaky. Z ekonomek mam info jen o dvou; na VSB da ekonomku i orangutan, a na UPOLu obdoba ekonomky (bankovnictvi) je zase kurevsky tezska a vyhazujou skoro vsechny. Takze zalezi skola od skoly, ale obecne pocitej, ze prava budou tezsi nez drtiva vetsina oboru co budou studovat tvi znami.
Návštěvník
# | Zasláno: 1 čvn 2013 20:31
Reagovat 
no jestli chces jit na UK tak tam to je opravdu jen nalejvarna kvanta zbytecnych informaci, ktere jsou v praxi nepouzitelne prvni, druhy rocnik urcite ...znat nazpamet kvanta zakonu doslovne ti opravdu nepomuze, kdyz jim nebudes rozumet ..nejdulezitejsi je se naucit logicky premyslet a aplikovat zakony do praxe jenze to nektere fakulty zrovna moc neuci
Návštěvník
# | Zasláno: 2 čvn 2013 12:18
Reagovat 
Návštěvník:
nalejvarna kvanta zbytecnych informaci,

V prváku to docela nalejvárna je, zbytečnost těch informací je diskutabilní (dějiny do jisté míry ano, teorka, říman, ústavní právo jistně ne)... Druhák už nalejvárna není, tam je normálně Evropa, MPV, Občan, Obchod, Pracko. Děláš tam s judikáty, máš klauzuru z Pracka a Evropy. Tam už děláš praktické věci.
Návštěvník
# | Zasláno: 2 čvn 2013 12:34
Reagovat 
to verim, ale ten styl uceni nic moc.. naucit se nazpamet zakonik prace a byt vyhozena od zkousky kvuli tomu, ze neznas doslovne zneni paragrafu to mi prijde dost ujety ..znam par lidi na UK a proste bych tam nechtela jen kvuli tomu jak tak k tomu pristupuji
Návštěvník
# | Zasláno: 2 čvn 2013 17:17
Reagovat 
Já jsem v prváku a učení máš hodně o zkouškovém no... Záleží ovšem na tobě jakou strategii učení si zvolíš, výhodou rozhodně je, že ty strašidelné učebnice jsou většinou už zpracované a ty se můžeš učit z výcuců, které bývají doopravdy kvalitní a postihují stovky stran učebnic a přednášky, ... Samozřejmě je asi nejlepší se učit průběžně, předepsanou literaturu přečíst, ... ale znám málo lidí, co to dělají a to hlavně, protože v prváku nemáš žádné povinné semináře a přednášky \až na teorku v zimním semestru\... takže to je jen na tvém svědomí a vědomí. Rozhodně to není formalita to udělat, naprostá většina se u toho pěkně "nadře" v tom zkouškovém, ale zase asi se na to dá "zvyknout". Za chvilku budeš mít pokřivené vnímání a až ti bude kamarádka z VŠE vyprávět, jak se učila 30 stránek na zkoušku dva dny, jen se usměješ a: "aha aha, 30 stránek - dvě hodiny" ... =D
Návštěvník
# | Zasláno: 2 čvn 2013 17:43
Reagovat 
Spíš se na to teď vykašli a užij si prázdniny :).
Návštěvník
# | Zasláno: 21 úno 2014 13:14
Reagovat 
vůbec nechápu, jak můžeš mít většinou vyznamenání, když ani neumíš pořádně českou gramatiku. si to po sobě přečti chytrolínko. bože, kam tokráčíš, české školství??
Návštěvník
# | Zasláno: 28 zář 2014 11:22
Reagovat 
Ahoj, našel jsem stránky věnované učení. Je tam spousta užitečných rad www.pametauceni.cz
Návštěvník
# | Zasláno: 23 lis 2014 02:22
Reagovat 
Ty jsi dobrý pitomeček :-)
 Stránka:  1  2  »» 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.