Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
Koutek nespokojených Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / Koutek nespokojených /

Vize ideálních přijímaček na VŠ

 
coolturista
Člen
# | Zasláno: 14 kvě 2009 19:53 | Změnil(a): coolturista
Reagovat 
Jaké je ta Vaše ? SCIO, TSP, oborove testy ?


Zavedl bych dvoukolový systém přijímacích zkoušek.
První kolo by sestávalo ze dvou termínů obecného testu, ve stylu TSP s nekterymi prvky OSP. Tento test by se psal 2x a uchazec by mohl jit 1x nebo 2x a započetl by se mu lepší percentil. Udelala by se tedy percentilová hranice pro postup do kola druhého.
Ve druhém kole by byl oborový test, na zaklade ktereho by se vybrali přijatí. Stanovila by se bodová hranice přijetí, vzaly by se cca 2/3 uchazečů z prvního kola. Ve druhem kole by nehrálo žádnou roli pořadí uchazečů z prvního kola. Takže by byly ve druhem kole opet rovne podminky všech uchazečů.

Přiklad uvedu na PrF UK,
z 4800 uchazečů by se vzalo 1200 do druhého kola, ve druhém kole by se vzalo 800 / 1200 na zaklade oboroveho testu.

Výhody:

1/ dostat se do druhého kola by bylo jednodušší než při jednokolovém systému rovnou do 800, byla by vetsi sance pro mene talentovane, pro které by to nebylo takové síto.

2/ relativne velká šance na přijetí ve druhém kole, kde by se braly 2/3 lidí, a kde by se poznal jistý zájem o obor, ale toto zjištění by němělo být velké síto.

3/ oproti klasickym TSP by se nikdo nemohl vymlouvat, ze se spatne vyspal, protoze by byly dva terminy testu a oproti klasickym OSP v ramci NSZ by to nezavánělo takovým byznysem a nevytratila se myšlenka toho, že se testují nějaké předpoklady a ne příprava, ta by se právě testovala až ve druhém kole.
Mac
Člen
# | Zasláno: 14 kvě 2009 21:12
Reagovat 
nevyhody:
- bylo by to drahe, pokud by si 2. kolo financovala kazda skola sama
- znalostni test v 2. kole by zjistoval, zda uchazeci namemorovali neco, co se teprve budou ucit, jen bez znalosti souvislosti

protivarianta:
- 2. kolo formou talentovych zkousek pouze pro obory kde to ma smysl
- pro obory vybirajici jednotky uchazecu je akceptovatelny pohovor

u srukturovanych (Bc/NMgr) oboru s desitkami prijimanych 2. kolo nema smysl - probehne v prijimacim rizeni do NMgr, kde bude ustni pohovor vzdy
Návštěvník
# | Zasláno: 14 kvě 2009 21:29
Reagovat 
"Znalostni test v 2. kole by zjistoval, zda uchazeci namemorovali neco, co se teprve budou ucit, jen bez znalosti souvislosti" - omlouvám se, ale to mně připomíná výrok Engelse, že práce (v tomto případě vysoká škola) polidštila opici, to si vážně myslíš, že středoškoláci neumí myslet v souvislostech a výška to nějak změní?
Mac
Člen
# | Zasláno: 14 kvě 2009 21:37 | Změnil(a): Mac
Reagovat 
Návštěvník:
výška to nějak změní

- mas pocit, ze znalostni test prokaze chapani souvislosti? testuje jen informaci, nic vic
- moje predstava dobre VS se opira o formovani k profesni zdatnosti, nikoliv o nalevani informaci
- ne, nemyslim si, ze stredoskolaci neumi myslet v souvislostech (pokud jsou k tomu vedeni)
- a ano, myslim si (a mam tu zkusenost), ze VS zmeni uvazovani (prinejmensim v ramci oboru)
Návštěvník
# | Zasláno: 14 kvě 2009 21:42
Reagovat 
Formování k profesní zdatnosti? Tak to si můžeš tak zapsat maximálně na fss MU debatní kroužek:) Jinak jako sorráč, ale doposud jsem nepocítil, že by mi vysokej percentil z OSP na výšce byl něco platnej, když po mě chtěj vědět fakta jako ze ZSV, takže nějaký zebry a vyvozování z textu mi může být tak uprdele...
Mac
Člen
# | Zasláno: 14 kvě 2009 21:48
Reagovat 
nechapu o co ti jde...
tys neco nepocitil a proto je svet kolem zlej a nespravelivej?
Návštěvník
# | Zasláno: 14 kvě 2009 21:51
Reagovat 
Já neříkám, že je nespravedlivej, to je tvá dezinterpretace, jen říkám, jak to chodí na vš, kterou dělám a nemyslím si, že se to týká jenom jí.
Ondřej
Návštěvník
# | Zasláno: 15 kvě 2009 11:36
Reagovat 
Nějak nechápu tvé myšlenkové pochody. Proč tady kombinuješ OSP přijímačky (síto studentů) a test ZSV znalostí (studium VŠ).

Proč by měli na středoškolské úrovni testovat něco, co se teprve budeš učit. To je jak kdyby na přijímačkách na medicínu po mně chtěli, abych pacientovi udělal bypass.
Návštěvník
# | Zasláno: 15 kvě 2009 11:43
Reagovat 
Ondřej
bingouuuu
 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.