Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
Koutek nespokojených Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / Koutek nespokojených /

Má smysl "dojíždět" první ročník školy, na kterou chodit nechci?

 
aquaquake
Návštěvník
# | Zasláno: 13 lis 2013 21:53
Reagovat 
Zdravím,
No, půjdu rovnou k věci - přijímačky minulý rok mi nevyšly jak jsem chtěl a dostal jsem se na pajdák, na který jsem se nikdy moc nehrnul. Po maturitě jsem ale chtěl "prostě někde být" a tak jsem si řekl, že to zkusím. Po dvou měsících zjišťuji že to opravdu není to pravé ořechové a nechci strávit 5 let na škole pro práci, kterou dělat nechci (učitelství pro 1. stupeň je 5letý) a chtěl bych jít spíš za tím, co mě celý život táhlo - zdravotnický záchranář (na stejné univerzitě). Nicméně je toho docela dost co bych potřeboval dohnat (především fyzička šla šeredně dolů :D) a teď moc prostoru nemám.

No otázka zní - je nějaký důvod proč dokončovat ročník na mém momentálním nechtěném oboru? Respektive plynou z toho nějaké výhody oproti tomu, kdybych ho ukončil teď? (prosím berte v potaz že teď to dojíždění atp. stojí dost peněz a kdybych ho ukončil, tak naopak půjdu pracovat)

Díky moc za jakékoliv rady!
-A
Návštěvník
# | Zasláno: 14 lis 2013 09:33
Reagovat 
Nemá to výhody, naopak tam mrháš školným, které za tebe platí stát, čím později to ukončíš, tím méně z těch 6 let placených státem ti zbyde. A nikdy nevíš, kdy budeš potřebovat studium třeba o 1 semestr prodloužit. No a jelikož tě to stojí další peníze za dojíždění apod., netuším, proč bys to dokončoval. Jdi na nějakou dobu do práce a trénuj na přijímačky na školu, kam chceš (jak fyzičku, tak i testy).
lulamae
Člen
# | Zasláno: 14 lis 2013 09:48
Reagovat 
aquaquake:
je nějaký důvod proč dokončovat ročník na mém momentálním nechtěném oboru? Respektive plynou z toho nějaké výhody oproti tomu, kdybych ho ukončil teď?

Absolútne žiadne výhody z toho neplynú.
O štúdium pajdáku záujem nemáš, nechceš tam chodiť, stojí ťa to financie, čas...

Ukonči štúdium sám - oznámenie o zanechaní štúdia.
Následne môžeš ísť alebo pracovať, alebo na pracák, alebo si budeš zdravotné odvody platiť sám, ako OBZP (1 148,- Kč/mesiac, aktuálne)
aquaquake
Návštěvník
# | Zasláno: 14 lis 2013 11:26
Reagovat 
Ok, díky, to jsem potřeboval slyšet... Ale ještě mě zajímalo - když teď odejdu a začnu studium zase za rok, nabudu opět ten status studenta? Jde mi hlavně pak o tu slevu na jízdném.
lulamae
Člen
# | Zasláno: 14 lis 2013 11:43
Reagovat 
aquaquake:
když teď odejdu a začnu studium zase za rok, nabudu opět ten status studenta? Jde mi hlavně pak o tu slevu na jízdném.

Vždy, keď sa zapíšeš ku štúdiu tak SI študent.
Neexistuje niečo ako "jednorazový" študent (tzn. po ukončení jednoho štúdia už nikdy "študent" nebudeš a pod.).

Taktiež defacto neexistuje "status študenta".
Je to fiktívny pojem, udržovaný v spoločnosti, ktorý združuje a označuje viacero rôznych úrovní (študent z pohľadu štátu a práva, študent z pohľadu poskytovateľov zliav, a pod.).
Návštěvník
# | Zasláno: 14 lis 2013 14:50
Reagovat 
lulamae:
Taktiež defacto neexistuje "status študenta".
Je to fiktívny pojem, udržovaný v spoločnosti, ktorý združuje a označuje viacero rôznych úrovní (študent z pohľadu štátu a práva, študent z pohľadu poskytovateľov zliav, a pod.).

De facto existuje, spíš právě neexistuje de iure...
lulamae
Člen
# | Zasláno: 14 lis 2013 15:08
Reagovat 
Návštěvník
De facto je používané označenie "status študenta" na x rôznych situácií.
Takže nejaké jednotné určenie, čo tým kto presne myslí, je práve ošemetné...
Návštěvník
# | Zasláno: 23 úno 2014 13:32
Reagovat 
Lulálko jdi se vylůlit a nepruď tu!
 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.