Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
Koutek nespokojených Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / Koutek nespokojených /

"Treninkovy den" - jsem jedina, koho Scio opakovane vytocilo???

 Stránka:  1  2  »» 
Návštěvník
# | Zasláno: 19 úno 2011 17:27
Reagovat 
Tak jsem dnes byla na trenkinkovem dni OSP R... po vyrazeni 7 uloh z unora jsem si myslela, ze by me Scio nemohlo snad uz nicim prekvapit a vic vytocit. Opak se stal pravdou. Testy absolutne neodpovidaly "ostrym testum"!!!!

1) nebyly vubec deleny do tech oddilu, ktere normalne zname z "ostrych testu". Verbalni byl cely spojen s casti analytickeho, konkretne s vyvozovanim z textu. Kvantitativni byl zase spojen se zebrama. Navic tam jednotlive ulohy nebyly vyvazeny takovym zpusobem, jaky normalne zname - napr. pouze jeden graf, ale snad stejny pocet uloh na porovnavani, rovnic...
2) casy vubec neodpovidaly ostrym testum (25, 30, 35). Na oba oddily bylo snad 35 nebo 40 minut. K cemu toto je??? Ja osobne, kdyz se na testy pripravuju, je pro me naplanovani casu dost dulezite, ze si hned nalistuju ulohy, ktere umim nejlepe resit. Tento test z treninkoveho dne je na dve veci, v ostrem potrebuju dodrzet casy 25, 30, 35 a delat to v tech oddilech, jak jsou "normalne" u zkousky stanoveny, ne v nejakych uplne jinych dvou oddilech.
3) moznosti nebylo standardne 4 nebo 5, ale rovnou 6!?!? Co toto melo byt? Administratori ani evidentne nevedeli, o co go, nebot pred otevrenim testu rikali "za spatnou odpoved s 5 moznostmi 0,25 bodu dolu, u 4 moznosti 0,3 bodu dolu". V zadani bylo vsak vetsinou 6 moznosti!?!
4) Vim, ze si zadani nemuzeme brat domu, nicmene zde jsme do zadani meli zakazano i cokoliv napsat! Takze zadne podtrhavani, odskrtavani vyresenych uloh nebo vyskrtnuti spatne moznosti. Tentokrat si scio vybralo i ty popsane papiry, co se ze zadani vytrhavaji. U ostrych testu si tyto papiry pritom muzeme vzit domu.
5) Absolutne jsem nepochopila, proc rozsirena cast byla delena na dve casti, z nichz kazda obsahovala jak ulohy jak z kritickeho oddilu, tak abstraktniho?!?

Jsem jedina, komu ten test celkove prisel takovy podivny, ze nektere ulohy na vyvozovani nebo ulohy z kritickeho oddilu nemely ani hlavu, ani patu? U testu jsem potom taky slysela, ze scio chce toto deleni zavest pristi rok. To jsme asi byli pokusni kralici opet... Pritom treninkovy den v rijnu pry delenim oddilu i casem ostrym testum odpovidal...

Jake jsou vase dojmy? Me to tedy cele tak rozhodilo, ze jsem si v hlave po vetsinu testu na Scio nadavala. Bojim se, ze muj nazor na Scio je uz tak negativni, ze uz ke samotne zkousce mam negativni postoj... coz neni zrovna nejlepsi.

Takze... vim, ze se tento skolni rok uz treninkove dny asi konat nebudou, nicmene pokud toto ctou potencialni zajemci o budouci treninkove dny, je to cele asi vyhazov penez spolecnosti, co jen rejzuje na studentech.
Návštěvník
# | Zasláno: 19 úno 2011 18:51
Reagovat 
no, ono jde asi taky trochu o nepochopeni co to ten treningovy den je (upozornuji, ze jsem necetl, zadne lakajici letaky a podobne veci, tak nevim co Scio slibovalo)...
nicmene kazdy, kdo to tu cte, tak vi (nebo si mohl najit, popripade se mohl zeptat) ze se to tu resilo pred rokem...
treningovy den neni urcen studentum jako NSZ nanecisto, je urcen Sciu jako levne testovani, takze podle toho to vypada (experimenty se strukturou, experimenty s novym typem uloh, atd)

pro studenty to ma smysl jen jako zpestreni pripravy na NSZ
Návštěvník
# | Zasláno: 19 úno 2011 19:09
Reagovat 
Aha, moje chyba tedy. Nicmene prave rijnovy treninkovy den (2010) byl pry stejny jako "ostre" testy (ptala jsem se), proto jsem na ten dnesni taky sla a ocekavala to same, nebot na rozsirenou cast neni moc z ceho se pripravovat, kdyz to spustili tento rok. I Scio ma Treninkovy den dany pod Pripravou, kde pisou "Společnost Scio nabízí přípravu na NSZ v co možná nejvyšší kvalitě jako službu pro uchazeče, aby měli jistotu, že se připravují skutečně na zkoušky, které je čekají." Proto jsem ocekavala test s minimalne stejnou strukturou a casovym limitem :/
Návštěvník
# | Zasláno: 19 úno 2011 19:35
Reagovat 
Tréninkový den je něco, na čem Scio testuje příklady a ještě na tom hezky vydělá. Není to služba pro vás, ale vaše služba pro Scio. To je třeba pochopit. :-) Dřív to prý fungovalo tak, že Scio příklady testovalo na středních školách a těm školám za to muselo pěkně platit. V rámci úspor to teď funguje tak, že to zkouší na vás a platit musíte vy.

Dobře vám tak, že nechápete elemetární věci a naletíte každému nesmyslu, který Scio vymyslí. Místo abyste si stáhli staré testy zadarmo z internetu, zaplatíte Sciu pět stovek. Místo abyste si koupili kurzy od Alephu, koupíte si o dvě stovky dražší a o dvě třídy horší internetový kurz od Scia. A že Scio něco říká? V televizi je tolik reklam, že něco je nejlepší. Věříte jim všem?

Mimochodem zrovna v té přípravě je Aleph jednoznačně lepší jak samotné Scio. Kurzy na rozšířený oddíl jsem od nich dostal minulý měsíc zadarmo a jsou tam dost podobné příklady tomu, co tam teď bylo. Nechci se chlubit, ale stačil mi jenom jeden termín a na další už nemusím.
Návštěvník
# | Zasláno: 19 úno 2011 21:09
Reagovat 
Já byla na říjnovém tréninkovém dni, a byl naprosto totožný s ostrou zkouškou..tohle chování scia mě teda toršku zaráží.. Jinak ke sciu mám taky hodně negativní vztah;) chce to letos vydržet a příští rok už se tomu jenom smát..a na vyšce už snad žádný scio figurovat nebude..:D
Návštěvník
# | Zasláno: 19 úno 2011 21:21
Reagovat 
Návštěvníkovi z 19.35: Za prvé tento tréninkový den nestojí 500 Kč, ale 140 Kč. Za druhé, z čeho usuzujete, že jsem si testy nestáhla? Mám jich doma kvanta. A bylo mi celkem líto studentů, co si od nich dnes na tréninkovém dni kupovalo tu cvičebnici za pětikilo. Jde z netu také stáhnout. Internetový kurz od nich taky nemám a nehodlám jej kupovat, jsou to vyhozené peníze. sciu rezolutně odmítám platit více než musím, vždy si kupuji pouze přijímací zkoušky mini, poslat si výsledek smskou opravdu nepotřebuji. Na tento Tréninkový den jsem šla, jak už jsem psala výše, z toho důvodu, že v říjnu byl stejný jako ostrý a také z toho důvodu, že jsem si chtěla procvičit ty dva nové oddíly, které zatím žádnou starou sadu z minulých let nemají, když se letos testuje poprvé. Nebo vy o nějaké víte? :) To bylo mé hlavní očekávání. A také z toho důvodu, že dělat si testy doma je něco jiného než potom sedět na ostro v učebně... nebo alespoň u mě nervy pracují.
Návštěvník
# | Zasláno: 19 úno 2011 21:25
Reagovat 
Návštěvník:
Nicmene prave rijnovy treninkovy den (2010) byl pry stejny jako "ostre" testy (ptala jsem se), proto jsem na ten dnesni taky sla a ocekavala to same, nebot na rozsirenou cast neni moc z ceho se pripravovat, kdyz to spustili tento rok.

jasne, jde o to, ze ted uz neni co testovat pro letosni testy, takze stejne jako lonsky breznovy treningovy den i tento uz je zameren na testovani pro pristi rok...
na tom rijnovem jsem nebyl, ale dava smysl takovy harmonogram, kdy v rijnu jde jiz o finalni podobu pro aktualni rocnik (a brezen je prvni nastrel do noveho roku)
Návštěvník
# | Zasláno: 19 úno 2011 21:37
Reagovat 
Diky. Priznavam tedy, ze jsem se Sciem nechala nachytat. Chybami se clovek uci... pokud toto tedy nekdo z budoucich zajemcu o jejich treninkove dny bude cist, alespon bude vedet, o co jim zde presne jde :)
Návštěvník
# | Zasláno: 19 úno 2011 21:38
Reagovat 
Návštěvník:
Za prvé tento tréninkový den nestojí 500 Kč, ale 140 Kč.

Já jsem mluvil o sadách testů, které kolem 500 Kč stojí, ne o ceně tréninkového dne, která je sice nižší, ale správně by mělo Scio platit těm, kteří tam jdou.

Návštěvník:
že jsem si chtěla procvičit ty dva nové oddíly, které zatím žádnou starou sadu z minulých let nemají, když se letos testuje poprvé. Nebo vy o nějaké víte?

O sadě nevím, jenom o té, kde jsou příklady z říjnového tréninkového dne. Stáhl jsem si cvičebnici a viděl on-line test a v obou jsou úplně jiné typy příkladů než jaké tam teď byly i než které tam byly v prosinci (kde jsem nebyl, ale test mám). Měl jsem ale kurzy alepha - http://nsz.aleph.cz/osp-r-kriticke-mysleni.html a http://nsz.aleph.cz/osp-r-abstraktni-uvazovani.html a jsou v nich příklady hodně podobné těm, které byly pak na testech.

Návštěvník:
na tom rijnovem jsem nebyl, ale dava smysl takovy harmonogram, kdy v rijnu jde jiz o finalni podobu pro aktualni rocnik

V říjnu si na tréninkovém dni Scio potřebovalo natestovat percentily testu, ze kterého udělalo sadu - 1 test prodává skoro za 400 Kč, což je absolutní zlodějina. Hlavně pro ty, kteří naletí a zaplatí napřed za tréninkový den a pak ještě za ten stejný test. Ale dobře jim tak, já už se tomu můžu s mým percentilem jenom smát.
Návštěvník
# | Zasláno: 19 úno 2011 22:05
Reagovat 
Diky za doporuceni ohledne toho Alepha, hned na to kouknu. A mate pravdu ohledne toho zduvodneni treninkovych dnu, muzu si za to holt sama. Ale aspon vim pro priste :) Jinak cvicebnici mam taky a ted v unoru mi ty otazky v rozsirene casti prisly celkem podobne tem z cvicebnice... vam ne? jinak ty testy z prosince jsem se na netu snazila najit, ale zatim bez uspechu nebo to bylo zaheslovane :/ gratuluji k vysokemu percentilu, nekdy si rikam, ze se na to snad vykaslu, pokazde jdu z testu jak zpraskanej pes... ale mozna uz proto, ze k samotne zkousce a Sciu mam uz dost negativni pristup.
Návštěvník
# | Zasláno: 19 úno 2011 22:12
Reagovat 
Kdyžtak hoďte mail, zařídím poslání testů z prosince. Já už jsem to asi z počítače smazal, ale kamarádka, co mi to dala, to určitě ještě má.
Návštěvník
# | Zasláno: 19 úno 2011 22:26
Reagovat 
Kdyztak mam hanaw90@seznam.cz. Opravdu diky moc! :)
Návštěvník
# | Zasláno: 19 úno 2011 23:39
Reagovat 
Tak jsem to domluvil, prý to bude ještě dnes. Dej pak vědět, jestli to už máš.
Návštěvník
# | Zasláno: 20 úno 2011 00:47
Reagovat 
Je to tam. Vazne MOC MOC dekuji! ;) Rada bych dala neco na oplatku, mam opravdu hodne starych testu/cvicnych testu, ale kdyz mas vysoky percentil, nevim, jestli by to k necemu bylo :) Kazdopadne kdyby preci jenom ano, dej prosim vedet. Diky!
Návštěvník
# | Zasláno: 20 úno 2011 16:05
Reagovat 
Když můžu, rád pomůžu. Zvlášť těm, kteří nechtějí zbytečně platit vyděračům. :-)
 Stránka:  1  2  »» 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.