Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
OSP - Verbální část Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / OSP - Verbální část /

OKNO : ZASKLÍT

 
roman.kstl@gmai l.com
Návštěvník
# | Zasláno: 23 říj 2011 18:03
Reagovat 
lego : složit
komín : zacpat
zalepit : obálka
díra : zalátat
záclona : zatáhnout

??? Spravna odpoved je Dira : Zalatat ale tohle mi sem vubec nesedi. Okno se neda zasklit. Z DIRY se po zaskleni stava OKNO. Dira se zalatat da. Proto bych odpovedel lego : slozit, lego je produktem skladani stejne jako okno je produktem zasklivani. Dira vsak neni produktem zalatavani.
Návštěvník
# | Zasláno: 23 říj 2011 19:11
Reagovat 
okno neni produktem zasklivani... a kazda zasklena dira neni oknem

okno je dano jeho funkci a vysklenim neprestava byt oknem (a uz vubec se timto nestava dirou), ktere je mozno nasledne zasklit
Návštěvník
# | Zasláno: 23 říj 2011 21:14
Reagovat 
Ta analogie teda není ideální (hlavně asi proto, že okno defaultně už je zasklené, zatímco díra ne), ale z nabídnutých možností sedí nejlíp a nad ničím jiným bych ani neuvažoval.
Návštěvník
# | Zasláno: 11 zář 2012 16:10
Reagovat 
já bych řekla, že když se okno rozbije - zasklíme ho stejně jako když se vytvoří díra, zalátáme ji - u ostatních možností to nelze použít
Návštěvník
# | Zasláno: 16 zář 2012 22:20
Reagovat 
Návštěvník:
okno je dano jeho funkci a vysklenim neprestava byt oknem (a uz vubec se timto nestava dirou), ktere je mozno nasledne zasklit

Toto je v zásadě správné vysvětlení.
Okno nemusí být zasklené, je to sice běžné, ale i bez skla je oknem. Zasklení je v jeho případě vyplnění prostoru, nikoli nezbytně oprava jak se mnozí mylně domnívají.
Tudíž díra:zalátat je rozhodně nejbližší.
Nicméně úloha není z nejelegantnějších.
 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.