Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
OSP - Verbální část Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / OSP - Verbální část /

ZRÁDNÝ

 
Návštěvník
# | Zasláno: 13 dub 2011 22:19
Reagovat 
ZRÁDNÝ
-bezpečný
-upřímný
-odrazený
-očekávaný
-vědomý

správně je A) ale říkám si takový příběh, že pokud jede více lidí např. na nějakou horskou projížďku, a někdo řekne, pozor tamhleta zatáčka je velmi zrádná (=chápu jako nepředvídatelná, neočekávatelná) tak opakem je podle mého (a špatného) názoru D) očekávaný....
HanaW
Člen
# | Zasláno: 13 dub 2011 22:29
Reagovat 
Zrovna tuto úlohu jsem řešila nedávno a taky jsem dala D, na základě úplně stejné úvahy.
Návštěvník
# | Zasláno: 13 dub 2011 22:36
Reagovat 
Zrádná lávka přes vodu? Cesta v noci skrz les?
Návštěvník
# | Zasláno: 14 dub 2011 10:58
Reagovat 
Taky bych dal D.
Uz jen kdyz si vezmu antonymum ke slovu "bezpecny", tak prvni co me napadne bude "nebezpecny" a to ma ke "zradny" opravdu daleko.
Navic slovo "zrada" jako takove bych si vylozil jako cin, ktery nekdo udela v rozporu s tim, co je od nej ocekavano, nebo co by mel udelat, tedy neco do znacne miry "neocekavaneho".
Návštěvník
# | Zasláno: 14 dub 2011 13:42
Reagovat 
přesně tak, ale správným řešením je opravdu A)...taky nad tím přemýšlím, ale nenapadá mě vysvětlení...
Lucy
Návštěvník
# | Zasláno: 24 kvě 2011 17:21
Reagovat 
Mě tedy ihned napadla možnost A, příklad jsem si převedla na lidech...zrádný člověk, nedá se mu věřit, necítíš se s ním v bezpečí...opakem je pak bezpečný. Ovšem ted když jste mi vsadili brouka do hlavy s odpovědí D...:-D
sue
Návštěvník
# | Zasláno: 19 úno 2013 23:52
Reagovat 
Bude to A, lebo lebo opakom vedomý je nevedomý, ked je niečo zradné môýže to byt vedomé a navyše zradný a nevedomý majú od seba dost daleko, odrazený má iný význam, a aj ked jeniečo zradné neznamená to, že je to neúprimné - môže to byt úprimné a jednoznačne to nie je bezpečné...
Návštěvník
# | Zasláno: 26 úno 2013 09:43
Reagovat 
Jak se zachovat v případě nejednoznačnosti?
FF
Návštěvník
# | Zasláno: 20 dub 2013 20:34
Reagovat 
Odpověď je jednoznačně za A. Ke slovu zrádný se nejvíce hodí bezpečný. Slovo očekávaný může být spojen i se slovem zrádný. Například od zrádného člověka můžete OČEKÁVAT zrádné chování, ovšem nikoliv pro Vás bezpečné. Zrádnost znamená něco nevyzpytatelného a bezpečí znamená něco jistého. Naopak když se něco očekává, tak přeci nemáte ještě jistotu, ale pouze to může být pravděpodobné. Naopak dle mého názoru bezpečí symbolizuje jistotu. A zrádnost jak jsem uvedl znamená nejistotu.
Návštěvník
# | Zasláno: 9 kvě 2013 13:33
Reagovat 
mno je to tak správná odpověd je za A, ale ty vysvětlení mi někdy přijdou jako na míru, pokud už známe správnou odpověd. Chtěl bych vidět ta vysvětlení pokud by autorka napsala, že správná odpověd je za D. Asi by tu bylo taky dost lidí, který v tom maj jasnou:)
Sisi
Návštěvník
# | Zasláno: 10 kvě 2013 23:27
Reagovat 
Jediné vysvětlení, co mě napadá - nepředvídatelná, neočekávatelná - opak není - očekávaný - ale - očekávatelný -... co myslite?
 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.