Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
Přijímačky na školy bez NSZ Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / Přijímačky na školy bez NSZ /

Arts management VŠE

 Stránka:  1  2  3  4  5  ...  15  16  17  18  19  »» 
Linda
Návštěvník
# | Zasláno: 5 čvn 2010 08:39
Reagovat 
Ahoj ráda bych se poptala zkušenějších, jaký obor je. Jaké je studium, zdali je to baví atd. Někdo mi říkal, že je to fajn obor, jiný zas že je to "blbost", tak nevím.. A co se týče přijímaček na co se pořádně kouknout? Dík moc
Návštěvník
# | Zasláno: 5 čvn 2010 11:40
Reagovat 
Hele já jsem absolvovala přijímačky, ale nenastoupila jsem tam... Údajně je to nejlehčí obor na ekonomce, ale co je na tom pravdy, to nevím... Přijímačky jsou z angličtiny a všeobecného přehledu. Ukázku přijímacího testu máš na internetu. Na ten všeobecnej přehled se podle mě naučit nedá (je tam literatura, hudba, film, architektura, malířství, pak cca 2 slovní úlohy podobné těm, co jsou v OSP v kvantitativním oddílu apod...), je to spíš tipovačka, ale na angličtinu se určitě připravit dá, je to test na abc doplňování vhodných slov do vět, nic extra těžkého...
Linda
Návštěvník
# | Zasláno: 5 čvn 2010 11:48
Reagovat 
Díky, díky za info :) Mě spíš děsí to, že jsem holka "z gymplu" a umění znam tak max. z dějepisu :D
holu
Člen
# | Zasláno: 5 čvn 2010 12:06
Reagovat 
spolubydlící z kolejí AM studoval, nejlehčí obor, jak na nejjednodušší fakultě, tak ještě jednodušší jak podniková ekonomika a management. Dokonce jej prý pak z oboru vyrazili, ale tak laxní přístup ke studiu jsem ještě neviděl, takže žádný strach :) Údajně tam byl super kolektiv, pravidelně se spolužáci scházeli, látka jednoduchá, spolužáci, jak jde i trošku vyčíst z názvu, docela "filozofové" a bohémové, takže pro studentský život ideální. Pro pracovní nikoliv :)

p.s. na přijímačky se rozhodně neučil, ale byl to první školní rok, kdy obor otevírali, takže nával minimální, nevím, jak tomu je teď
Návštěvník
# | Zasláno: 5 čvn 2010 13:10
Reagovat 
Teď je právě nával dost... Ale být tebou, tak se na všeobecný přehled fakt vykašlu, to se za týden rozhodně naučit nedá (akorát třeba literaturu, projeď si v rychlosti maturitní otázky- autor dílo, jinak tam bylo třeba "jak dlouho existuje skupina Olympic" nebo "Kdo byl architektem tančícího domu" apod....) Koukni se akorát na ty ukázkový otázky, jak jsou na netu, mám pocit, že něco z toho pak nakonec bylo v tom ostrém testu... ;-)
Návštěvník
# | Zasláno: 5 čvn 2010 14:08
Reagovat 
wau..to zní zajímavě..konečně spojení umění s něčím jakžtakž perspektivním..nevíte,nedá se tady přestoupit?z jiné fakulty,z jiné univerzity..?:-)
Moc moc velká škoda,že jsem se nedozvěděla dříve,něco takového jsem hledala..
Návštěvník
# | Zasláno: 5 čvn 2010 14:12
Reagovat 
z mezinárodních studií..
Linda
Návštěvník
# | Zasláno: 5 čvn 2010 20:07
Reagovat 
Na ty testový ukázky jsem koukala, je to prostě čistě o tom umění :D.. Na literatuře se naopak zachraňuju, takže by se tam "mohlo" objevit něco, co bylo v ukázkách?
Návštěvník
# | Zasláno: 13 led 2011 15:50
Reagovat 
Pokud je tu někdo kdo tento obor studuje, napište prosím z čeho jste se na přijímačky učili...
Je to opravdu čistě o umění a to se na středních školách moc neprobírá, takže pokud víte o nějaké knížce která shrnuje poznatky z kultury nebo něco podobného, napište....Předem mnohokrát díky :-)
kamen
Návštěvník
# | Zasláno: 17 led 2011 12:00
Reagovat 
No hele asi takhle. Jsou to přijímačky na úrovni státního gymnázia, takže základ je pokud jsi teda gympl nestudoval(a) sehnat si maturitní otázky z literatury, výtvarky, hudebky, možná i dějepis. Na doporučení učitelů z gymplu je prej dobrý sehnat si skrypta od Vladimíra Prokopa na výtvarnou výchovu, José Pijoan - dějiny umění, nebo i jiný. No pak si projít architekturu v čechách - památky, moderní stavby, jejich autoři atd.. atd.. pak neni špatný si projít zákl. info. o náboženstvích např židovské svátky, křesťanství..a tak různě, no a taky literaturu... Něco o legendárních českých i světových kapelách taky není k zahození..
Návštěvník
# | Zasláno: 20 čvn 2011 18:13
Reagovat 
fuck, tam zase bude nával do sedmi kurev
Návštěvník
# | Zasláno: 20 čvn 2011 19:01
Reagovat 
jsem tam přihlášena, ale nejdu, protože už mě vzali jinam:-) a řekla bych, že podobně na tom bude dost lidí...
Návštěvník
# | Zasláno: 2 zář 2011 15:23
Reagovat 
Kolik je pak mozne vydelavat kdyz clovek vystuduje tento obor?
Návštěvník
# | Zasláno: 2 zář 2011 18:08
Reagovat 
asi jako v každém oboru..záleží hlavně na tvých schopnostech a ne škole..
Návštěvník
# | Zasláno: 5 kvě 2012 16:34
Reagovat 
ahoj, a neviete niekto nahodu, kde najdem tie testy z minulych rokov? pretoze ja som tam nasla len testy rok stare.. ale citala osm, ze by ich tam malo byt ovela viac.. tak teda ci som to nejak prehliadla, alebo tam naozaj nie su:/
dakujem :)
 Stránka:  1  2  3  4  5  ...  15  16  17  18  19  »» 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.