Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
Přípravné kurzy Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / Přípravné kurzy /

Pomůžete mi v rozhodování?

 Stránka:  1  2  »» 
viktorie
Člen
# | Zasláno: 17 srp 2011 17:09
Reagovat 
Ahoj,

jelikož jsem začátečník a vůbec nevim, jak se v přípravných kurzech orientovat, prosím o pomoc. Ráda bych si objednala OSP - R a ZSV, ale netuším, jestli je potřeba přímo prezenční kurz nebo bohatě stačí internetový kurz k přípravě. Hledám něco levného a účinného. Koukala jsem na Scio - přijde mi to drahé, Aleph je dostupný. Pokud tu někdo chodil na prezenční kurz - je to tak dobré nebo stačí nějaký internetový kurt a samostudium? Díky za odpovědi.
Návštěvník
# | Zasláno: 17 srp 2011 20:19
Reagovat 
Prezenční kurz od Tutoru jednoznačně!
Návštěvník
# | Zasláno: 17 srp 2011 21:27
Reagovat 
to já bych řekla, že k Tutoru ani náhodou vyhozený peníze aspoň teda přípravný kurz na práva
Návštěvník
# | Zasláno: 17 srp 2011 22:41
Reagovat 
Ja byl na prezencnim OSP primo od scia a byl sem spokojeny, akorat hodne zalezi, co dostanes za vyucujiciho. Pak tady lidi hodne chvalili ty internetove kurzy aleph, ale to sem nezkousel. Kazdopadne jakekoliv zsv kurzy sou vyhozene prachy. A jestli chces nake materialy, na netu se toho vali mraky, staci pohledat.
Návštěvník
# | Zasláno: 17 srp 2011 23:13
Reagovat 
Taktéž se přidávám, měla jsem kurz od Tutoru a letos se díky němu dostala na PF UK - o hodně moc jsem si zvýšila percentil oproti prvnímu výsledku jak z OSP, tak ze ZSV. Měli jsme skvělého lektora. Také jsme dostávali hodně materiálů k přípravě v ceně kurzu, což u jiných (např. na kterém byla známá od Amosu) si museli ještě hodně knížek dokupovat. Taktéž Tutor pořádá své kurzy v téměř každém větším městě, takže jsem ho měla přímo v místě bydliště a nemusela dojíždět a zaplatit další peníze za cestování. Určitě můžu jen doporučit. Taky mi pomohly internetové kurzy od Scia...tak nevím, posuď sama...
Návštěvník
# | Zasláno: 17 srp 2011 23:26
Reagovat 
23:13 jo? a jaký jsi měla přesně kurz? protože nám se vyučující hrozně střídali a že by mi výuka pomohla nějak zlepšit percentil to bych neřekla naopak mi přišlo, že jsme povětšinou probírali věci, které se pak v testech vůbec nevyskytovali a materiály jsme taky skoro nedostali a to byl ten kurz poměrně drahý
Markét
Návštěvník
# | Zasláno: 21 srp 2011 13:01
Reagovat 
Chodila jsem na prezenční kurz OSP od Scia a bylo to super, můžu jen doporučit :)
Návštěvník
# | Zasláno: 21 srp 2011 15:41
Reagovat 
Z vlastní zkušenosti můžu doporučit POUZE internetový kurz od Alephu, zaplatíš si jen ty oddíly, které potřebuješ zlepšit a kterým se chceš věnovat a pokud chceš všechny tak je tam myslím i nějaká sleva. Určitě ti pomůžou a k přípravě na ZSV bych poradil pouze kouknout na stránky scia a podívat se na doporučenou literaturu, vybrat si nějaké z doporučených knih a prostě doma sama to prostuduj, budeš mít doma klid a budeš se moct učit, kdy se ti zachce, takže to nebude taková otrava, jako vstát a jet někam na kurz, který, ikdyž se mi ten den zrovna nechce vstřebávat informace, prostě "protože už se to zaplatilo" odsedět :-)
Návštěvník
# | Zasláno: 21 srp 2011 15:44
Reagovat 
a ještě dodám, nekupovat nic od Scio, mají všechno drahé a jejich internetové a stejně tak i prezenční kurzy jsou vážně k ničemu...lidi píší jak jim to pomohlo jen proto, protože si nepřiznají, že to ONI se zlepšili a že by se zlepšili SAMI a jen SVOJÍ snahou i bez nějakých "podpůrných materiálů" od scia...

(vše vlastní zkušenost, ne žádné odhady a plky...)
Markét
Návštěvník
# | Zasláno: 21 srp 2011 23:15
Reagovat 
No, v půlce léta sem měla percentil asi 45, pak jsem měsíc chodila na kurz a dva měsíce doma projížděla testy a materiály z kurzu a po prvním termínu sem měla percentil 81, což mi stačilo... Sice se tady za chvíli někdo bude chlubit, jak měl 98 a jakej sem looser, ale já sem byla s výsledkem spokojená.
Samozřejmě, člověk musí máknout doma, ale tak je to se vším, ne? A zrovna to OSP je o tom, že to člověk bud chápe, nebo to prostě projíždí pořád dokola, dokud mu to nejde (tak sem to měla já).
A chápu, že je pro hodně lidí pohodlné si sednout k pc a učit se, kdy se jim zachce, ale to, že si zaplatíte kurz, vás donutí učit se, i když se vám nechce...
Prezenční mě stál cca 2000 a rozhodně bych jejich materiály nenazývala "podpůrnými," jelikož jsou to oni, kdo testy tvoří...
Návštěvník
# | Zasláno: 21 srp 2011 23:22
Reagovat 
a od kdy se píšou testy v půlce léta? ...nebo si byla blázen co se učil už půl roku dopředu :)) myslím to ze srandy ne nějak zle
Markét
Návštěvník
# | Zasláno: 21 srp 2011 23:32
Reagovat 
Dělala sem si test o letních prázdninách, protože sem si vybírala školy a chtěla vědět, jak na tom jsem...
Návštěvník
# | Zasláno: 22 srp 2011 01:40
Reagovat 
koupila bych si akorat internetovy kurz od alepha a zsv bych si vybrala k maturite a mozna proletet par knizek z te doporucene cetby,ae neprislo mi ze by ty zsv testy byly nejak tezke, spis slo o testovani zakladnich znalosti a hodne veci se dalo logicky vydedukovat .. mne stacilo tyden pred ospeckama projet internetovy kurz a pred zkouskou se hodit do klidu a soustredit se:) a v poho jsem se dostala na prava do prahy;)
kajus
Člen
# | Zasláno: 23 srp 2011 18:58
Reagovat 
já jsem měla prezenční kurz OSP od Scia a peněz nelituju. prošli jsme fakt všechny typy úloh, které se v testech vyskytují a líbil se mi i individuální přístup - když jsem měla s nějakou úlohou problém, prostě jsem se ptala lektorky tak dlouho, než jsem to (snad) pochopila. Fajn bylo, že jsme dostali na naši lektorku kontakt, takže jsme se mohli ptát i přímo z domu, když jsme narazili na nějakou (pro nás) neřešitelnou úlohu.

Scio to sice popírá, ale podle mě jsou testy OSP nacvičit, takže nejdůležitější je si jich co nejvíc sehnat (od starších spolužáků, z netu atd.) a testovat, testovat, testovat... až do zblbnutí. prezenční kurz je fajn, když si s úlohami opravdu nevíš rady, ale na špičkový percentil to chce makat doma.

K ZSV ti myslím žádný kurz nepomůže, pro mě byla ideální příprava staré sešity + odmaturuj! + učebnice dějepisu + netové stránky EU + týden času :-)


pokud se někdo dočetl až sem, můžu se ještě podělit o zkušenost z přípravného kurzu TSP na MU který ROZHODNĚ NEDOPORUČUJU. Je to celkem masová záležitost, tzn. prostor pro individuální dotazy veškerý žádný a k těžším úlohám, které bývají v testech, jsme se většinou vůbec nedostali. Mnohem užitečnější mi byl internetový kurz TSP, který je na stránkách MU zdarma.

Tak snad jsem aspoň někomu pomohla.
Návštěvník
# | Zasláno: 23 srp 2011 19:22
Reagovat 
Jestli bude mít někdo zájem o testy nebo materiály z minulých let nabízím sady: OSP FAKTUM 5 testů, OSP 2009 4 testy, ZSV 3 testy, učebnici Odmaturuj ze Společenských věd, Cvičebnici Scio a zpracovanou sociologii, filozofii a právo z kurzu.

Ráda bych se toho zbavila na ceně se můžeme dohodnout.

email: kristynasss@centrum.cz
 Stránka:  1  2  »» 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.