Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
Přípravné kurzy Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / Přípravné kurzy /

Aktuálnost přípravného kurzu Aleph

 
Návštěvník
# | Zasláno: 4 úno 2014 20:26
Reagovat 
Ahoj všem. Připravuji se na OSP (půjdu v březnu) a nechci nic ponechat náhodě. Z internetu mám testy z minulého a předminulého roku a protože ne všemu rozumím, chci si koupit internetový kurz Aleph http://nsz.aleph.cz narazila jsem ale na věc, která mi není jasná.

Stažené testy mají celkem pět pododdílů: verbální, analytický, kvantitativní, kritický, abstraktní.
Když se ale dívám na stránky Alepha, jsou tam jenom čtyři kurzy a jenom dva mají stejný název jako pododdíly testu. Jsou tam kurzy: verbální, logický, argumentační, kvantitativní.

Tady vidím problém, že nevím, jestli jsou internetové kurzy Alephu aktuální, jestli třeba nejsou na nějaké jiné testy, které už neplatí nebo něco podobného. Ví někdo, jak to je? Je Aleph aktuální? Stačí čtyři internetové kurzy na pět pododílů testu?

Děkuji za odpověď, Mirka
Návštěvník
# | Zasláno: 4 úno 2014 21:22
Reagovat 
pravee ze naopak, ty testy z minuleho roku jsou v podstate zastarale. Me uz se to netyka, ale pokud si dobre vybavuju, tak uz se OSP nedely na Z a R ale pisou se stejne testy. A oddily jsou prave 4, nevim co konkretne bylo cim nahrazeno, ale Aleph to podle me aktualni. Kdyztak me nekdo dopni, nebo se podivej na stranky scia, myslim ze ti, co dodatecne nekdy v lete psali osp, aby se dostali do Plzne na prava, uz psali nove testy.
Návštěvník
# | Zasláno: 4 úno 2014 23:28
Reagovat 
Kurzy Aleph jsou aktuální, mají i závěrečný test, který je seřazen úplně stejně jako jsou letošní OSP. Pokud máš testy z minulého roku, tak právě ty jsou staré, letos jsou jenom čtyři oddíly - verbální, logický, argumentační, kvantitativní. Přesně jak má Aleph kurzy.
Není potřeba se kurzů od Alephu bát, že by nebyly aktuální. :-)
Návštěvník
# | Zasláno: 5 úno 2014 19:59
Reagovat 
Kurzy Aleph jsou opravdu dobré. Koupila jsem si je v říjnu a pomohly mi hned na prvním termínu - oddíly byly přesně podle těch kurzů.
Měla jsem percentily 87, 93, 90, 94 (jestli si to pamatuju správně), v každém případě na další termín už nemusím, mělo by to pohodlně stačit. :)
Návštěvník
# | Zasláno: 5 úno 2014 21:20
Reagovat 
otazka je ale do jake miry takove kurzy pomahaji :) ja i jeden muj spoluzak jsme zadny nemeli, ja me l percentil 93 z osp z, a spoluzak 98 z osp r
Návštěvník
# | Zasláno: 6 úno 2014 11:14
Reagovat 
Návštěvník:
otazka je ale do jake miry takove kurzy pomahaji :)

Pokud někdo zvládne OSP na percentil 93 po projítí pár testů, žádný kurz asi nepotřebuje a dostane se všude. Jenomže jsme i my hloupější, kteří to na první pokus udělají na 70 a to na práva nestačilo.
A když si pak udělají kurz, tak se to může zlepšit na dalším pokusu skoro na 90. To byl například můj případ před dvěma lety a teď jsem ve druháku na právech v Praze. :-)

Jenom mě trochu zaráží jedna věc co píšeš. Z toho, že tvůj kamarád a ty jste udělali OSP na 90+ bez kurzu vyvozuješ, že kurz nepomáhá. To není zrovna moc logická úvaha ne? To je jako bys řekl: Je otázka, jestli penicilin pomáhá, protože já a jeden můj spolužák jsme ho nebrali a angínu nemáme. (Buď v klidu, to dělá ta logika pro právníky.)
Návštěvník
# | Zasláno: 6 úno 2014 12:30
Reagovat 
ne to jsi me spatne pochopil(a), ja jsem uvazoval nad kauzalitou a korelaci, moje otazka byla do jake miry...v matematice staci protipriklad(spor), aby neco neplatilo :), coz jsem vsak netvrdil, ale spis jsem chtel naznacit, aby vsichni hned automaticky nesli na kurz, protoze jinak to nejde. Trosku sebeduvery lidi(nepodcenujte se)
Aleph.cz
Moderátor
# | Zasláno: 6 úno 2014 14:29
Reagovat 
Pokud jde o aktuálnost našich kurzů, vždycky se snažíme být aktuální jak jenom to jde. :-) Naše kurzy jsou tedy samozřejmě připraveny do podoby pro letošní OSP. Pokud máte loňské testy, můžete je k přípravě taky využít - prakticky všechny úlohy (až na některé argumentační v loňském kritickém myšlení) se vyskytují i v letošních testech OSP 2014. Jenom jsou rozházeny do jiných oddílů (s výjimkou verbálního oddílu, kde se typy úloh neměnily).

Pokud jde o nutnost přípravy s kurzem nebo bez něj, můžete si na toto téma přečíst článek i s drobným návodem na adrese http://www.aleph.cz/jak-se-zacit-pripravovat-na-tsp-mu.aspx
Primárně je určen pro TSP, ale jde to pochopitelně aplikovat i na OSP.

Stručně řečeno: Samozřejmě, že jsou lidé, kteří OSP napíší prakticky pokaždé na percentil >90, stačí jim k tomu seznámení s podobou testu a cvičné vyřešení několika testů. Pro ty je pak příprava v podstatě zbytečná. Jenomže takových studentů je menšina.

Většina to má tak, že jejich potenciál není natolik výrazně nad potřebnou hranicí, aby se na přípravu mohli vykašlat. Zvlášť když po prvním absolvování NSZ zjistí, že jejich výsledek není nic moc. A zejména pro tuto většinu jsou naše kurzy určeny.
 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.