Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
Diskuse o nových státních maturitách Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / Diskuse o nových státních maturitách /

Státní maturita – Neudělali jste? Mám řešení!

 
Milan Jelínek
Návštěvník
# | Zasláno: 21 čvn 2011 11:17
Reagovat 
Co se týče provedení státní maturity v praxi, jen stěží mohlo dopadnout hůře za takové množství peněz. Svůj díl viny na tom má bezesporu MŠMT spolu s CERMATem. Neochota sdělit veřejnosti výsledky zkoušek, prý kvůli autorským právům (u veřejné zkoušky naprostý nesmysl), nejednoznačná zadání, která občas s daným předmětem neměla nic společného, a vůbec celková neochota k veřejné diskuzi je zarážející.

Nejednoznačná zadání se pak dotýkají přímo maturantů – kolika z nich mohl bod/y ztracený/é na takovém příkladu zhoršit známku nebo dokonce zabránit ve splnění maturitní zkoušky? Pan ministr se to v televizi pokusil bagatelizovat tvrzením, že většina maturantů správnou odpověď nakonec trefila. Tohle ovšem nejsem ochoten považovat za argument u někoho tak fundovaného. A navíc bych nerad, aby se z maturitní zkoušky stala jedna velká loterie. Proto vás vyzývám – pojďme to ministerstvu vrátit způsobem, který nám školský zákon umožňuje v § 82, odst. 3. Dle něj má každý maturant právo do 5 dnů ode dne, kdy se dozvěděl výsledek zkoušky, domáhat se na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy přezkumu svého didaktického testu. Ministerstvo je pak povinno písemně odpovědět do 10 dnů od doručení žádosti. Pošleme tedy všichni tuto žádost a zahlťme ministerstvo. Pokud jste zkoušku o bod, dva neudělali, máte šanci při přezkumu uspět. Pokud jste zkoušku udělali, přispějete tím ke zlepšení úrovně maturity pro vaše mladší kolegy. Udělá-li to pár desítek lidí, mávnou nad tím rukou. Udělá-li to pár tisíc, je šance, že se něco změní.

K tomuto tématu byla založena i událost na Facebooku: URL
Návštěvník
# | Zasláno: 21 čvn 2011 12:14
Reagovat 
to je dost trapná výzva teda....
Tera
Člen
# | Zasláno: 21 čvn 2011 14:32
Reagovat 
bylo to tak primitivní, že jestli jste to neudělali, jste primitivové vy a ne MŠMT.
Borůvka
Návštěvník
# | Zasláno: 22 čvn 2011 09:46
Reagovat 
Tak to je dost trapný, proč budu žádat o přezkum, když mi to dopadlo vše na výbornou ? A pak se třeba nedostanu na vejšku, kde to vysvědčení chtějí ? Jsi vážně na hlavu. Myslím si, že třeba češtinu prostě MUSEL udělat každý, kdo se hlásí na vysokou školu. Ač s tebou souhlasím v tom, že některé otázky neměly příliš s češtinou nic společného, jednalo se spíše o otázky všeobecného přehledu. Ale jestli nedokážeš vyvodit, kdy má vlčice mláďata a najít něco v tabulce výsledků fotbalu, tak se na mě nezlob, ale asi jsi byl na střední škole omylem a na vysokou nemáš v žádnym případě...
Návštěvník
# | Zasláno: 22 čvn 2011 10:05
Reagovat 
Bylo to triviální a na většině dobrých gymplů byla úspěšnost 100 procent. Opravdu bych chtěl vidět, jak vypadají školy, kde to nedala půlka studentů. A prý takové jsou a není jich úplně málo. Takže ti co to nedali by měli hledat chybu nejprve v sobě a zamyslet se nad tím, jestli je VŠ pro ně ta správná cesta.

Je spousta zaměstnání, kde maturita z češtiny nehraje žádnou roli a přitom jasou tato zaměstnání určitě potřebnější a ve finále výnosnější než třeba genderová studia.
Návštěvník
# | Zasláno: 22 čvn 2011 10:39
Reagovat 
Jak bylo řečeno...základní verzi dá každý, kdo umí číst :D Pokud si někdo vzal vyšší a ted brečí tak jen jeho chyba..občas to prostě chce trochu vypočítavosti a pragmatismu, stejně nikdy nikoho nebude zajímat jakou verzi a s jakou známkou kdo odmaturoval.

Co se týče (ne)úspěšnosti...u nás dali všichni (4letej gympl) a většina za 1 s tím, že asi 4 lidi měli vyšší a taky bez problému. Zajímala by mě statistika neúspěšnosti, především poměr soukromé X státní VŠ :D
 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.