Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
Testy studijních předpokladů - TSP MU 2013 Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / Testy studijních předpokladů - TSP MU 2013 /

Už někdo řešíte TSP?

 Stránka:  1  2  »» 
dasa
Návštěvník
# | Zasláno: 14 lis 2012 17:15
Reagovat 
Ahoj všem! Prohlížela jsem obory kam se budu hlásit a vyšla mi z toho pedagogická a ekonomická fakulta v Brně. Takže asi budu dělat test studijních předpokladů a mám z toho strašný pocit, jenom se na ty testy podívat. Nevím, jestli to je zrovna dobrá volba.

Taky z toho máte tak šílené pocity nebo jsem taková trémistka sama? Řešíte už někdo jak se na to nachystat? Čeká mě ještě maturita a začínám z toho mít hrozný strach. :(
profa
Návštěvník
# | Zasláno: 14 lis 2012 20:52
Reagovat 
To zatím neřeš. TSP se píšou na začátku května, když se na to podíváš někdy začátkem dubna, bude to úplně stačit. (Vlastní zkušenost.)
Návštěvník
# | Zasláno: 15 lis 2012 15:00
Reagovat 
profa
To je hodně odvážné prohlášení. Já sama jsem to tak jeden rok udělala a dopadlo to dost bídně. Dostala jsem se až o rok později a s přípravou jsem raději začala už někdy před vánocemi.
Návštěvník
# | Zasláno: 18 lis 2012 15:08
Reagovat 
dasa

Jestli se opravdu nechytáš, tak přípravou nic nepokazíš. Pár si těch TSP testů udělej na body a podívej se jakému výsledku to odpovídá. Na dobrý výsledek nemusíš ani zdaleka mít všechno dobře.

Teprve když zjistíš, že to je hodně špatné, tak začni plašit a přemýšlej co s tím. :-)
lulamae
Člen
# | Zasláno: 19 lis 2012 14:11
Reagovat 
A taky by bylo vhodné poznamenat, že je lepší zkoušet testy z posledních let (zpětně třeba do r. 2008. Starší nemají význam.).
Aleph.cz
Člen
# | Zasláno: 19 lis 2012 15:00
Reagovat 
lulamae:
z posledních let (zpětně třeba do r. 2008. Starší nemají význam.)

S tím bohužel nelze tak úplně souhlasit, zrovna v posledním ročníku se vyskytly některé "retropříklady" - např. poctivci a lháři, kteří byli v TSP hlavně kdysi úplně na začátku. V některých subtestech ale máte rozhodně pravdu.

Kdybych to měl shrnout, tak v analytickém myšlení nic nepokazíte s testy od roku 2005 (u starších testů i subtest úsudky). V numerickém a symbolickém myšlení je rozumná hranice rok 2008.

Bez záruky: Verbální oddíl má smysl jenom z ročníků 2011 a 2012, kritické myšlení jenom z posledního ročníku 2012. Starší verze testů měly verbální a kritické myšlení úplně jiné a dá se předpokládat, že už se k tomu autoři testů nebudou vracet.
lulamae
Člen
# | Zasláno: 21 lis 2012 15:49
Reagovat 
@Aleph.cz

Hezký rozbor, a souhlasím :)
Návštěvník
# | Zasláno: 23 lis 2012 23:34
Reagovat 
Já osobně nemám dobrou zkušenost s tím, že by mi stačilo podívat se na TSP začátkem dubna. Protože přesně takhle jsem to udělala a dopadla jsem skutečně špatně. Ráda bych to zkusila znovu a už pomalu začínám s přípravou. Takže bych Ti rozhodně doporučila nepodcenit to :).
woland
Návštěvník
# | Zasláno: 10 led 2013 20:44
Reagovat 
lulamae
Člen
# | Zasláno: 11 led 2013 06:50
Reagovat 
woland

Tesať do kameňa vetu:

"Změny dělají méně starostí těm uchazečům, kteří jsou dobře připraveni. Ti, kteří při domácím procvičování pochopili nejen řešení, ale především hlavní myšlenku (princip) celé úlohy, zpravidla se změnami nemají tak velký problém."

A inak rozpory s vyššie uvedeným nevidím, či?

Ono, pomerne často sa stáva, že decká začnú, "logicky" precvičovať najstaršie testy, a strávia tak celkom dlhý čas testami do r. 2006 ('03, '04, '05, '06) a keď napokon ku konci narýchlo prídu k '10-'12 a sú pomerne šokovaní zmenou (ok, analytika je vzdialene podobná, ale zmena v kritike a verbálnom je obrovská).
woland
Návštěvník
# | Zasláno: 13 led 2013 00:36
Reagovat 
lulamae:
rozpory s vyššie uvedeným nevidím

Neměly by být :-)

decká začnú, "logicky" precvičovať najstaršie testy, a strávia tak celkom dlhý čas testami do r. 2006 ('03, '04, '05, '06) a keď napokon ku konci narýchlo prídu k '10-'12 a sú pomerne šokovaní zmenou (ok, analytika je vzdialene podobná, ale zmena v kritike a verbálnom je obrovská).

Já osobně lidem u nás na kurzech doporučuju spíš opačný postup, napřed nejmladší varianty a pak se zvolna přesouvat ke starším - přeci jen, v poslední době se ta podoba relativně ustálila.

Ty starší varianty se ale dají využít zejména na něco jiného. Člověk řeší ty desítky, jedenáctky, dvanáctky a pak může zkusit - šup - třeba něco z 2003 nebo 2004. To je ideální zkouška toho, jak by člověk zareagoval na větší změny v zadání. A pilovat na tom svou strategii...
Návštěvník
# | Zasláno: 3 říj 2013 14:11
Reagovat 
Ahoj všem, dobré testy se objevují i tady: navysokou.blog.cz
Návštěvník
# | Zasláno: 3 říj 2013 14:14
Reagovat 
http://navysokou.blog.cz/

jojo, jedná se o blog, kde jsou v různých tématech různé otázky, jsou to spíše obecné a všeobecné předpoklady, ale učitě se bude hodit mít takovéto přehledy při zkouškách, jo a mimo to tam jsou i odpovědi:-D tento týden jsem tam opakoval nějaké základy a snad budou přibývat i další testy, nejnovější přibyl dnes
lulamae
Člen
# | Zasláno: 5 říj 2013 07:37
Reagovat 
Návštěvník:
tento týden jsem tam opakoval nějaké základy a snad budou přibývat i další testy, nejnovější přibyl dnes

Mňa by zaujímalo, či máš povolenie zverejňovať tam necitované TSP od MU?

Viď posledný článok, Testy studijních předpokladů - verbální myšlení , pridaný vo štvrtok o 14:05 (mám printscreen, len keby niečo), a kde je kompletné zadanie TSP 2010, varianty 1.

Bez citácie, bez zdrojovania, porušuješ autorské práva a copyright MU.
To bude skutočne kvalitná práca, celý ten "blog".
Pretože povolenie samozrejme nemáš...
lulamae
Člen
# | Zasláno: 8 říj 2013 06:21
Reagovat 
Návštěvník:
snad budou přibývat i další testy, nejnovější přibyl dnes

A bez odpovede, tak typické...
 Stránka:  1  2  »» 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.