Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
Verbální oddíl - OSP 2015 Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / Verbální oddíl - OSP 2015 /

Rada

 
Lucie N
Návštěvník
# | Zasláno: 1 úno 2014 19:33
Reagovat 
V testech studijních předpokladů mám vždy problém s těmito otázkami. Děkuji za radu.

Kolik různých hlásek zazní, když vyslovíme spojení líté bitky?

1. 7
2. 8 (good)
3. 9
4. 10
5. 11Poradna pro zdravou výživu „Apples and Pears“ se rozhodla zavést nové, výstižné a lépe zapamatovatelné jméno. Majitelka poradny si navíc přála, aby nové jméno bylo napsáno velkými písmeny vertikálně shora dolů na čiré skleněné jednokřídlé dveře vedoucí do poradny tak, aby si ho klienti všimli jak při vstupu, tak při odchodu. Vyberte nejvhodnější návrh:

1. BUĎFIT
2. NEŽER
3. AURA
4. GREEN
5. VITA - (good)
Návštěvník
# | Zasláno: 1 úno 2014 22:26
Reagovat 
A to je jako z jakého testu??
Lucie N
Návštěvník
# | Zasláno: 2 úno 2014 08:25
Reagovat 
Je to z testu studijních předpokladů na UPOL. Níže jsem zkopírovala 2 obdobné. Nemají SCIO.


Kolik různých hlásek zazní, když vyslovíme spojení měkké kuličky?

1. 12
2. 11
3. 10
4. 9 - správně
5. 8

Studio bytového designu „Baobaba org.“ se rozhodlo zavést nové výstižné a lépe zapamatovatelné jméno. Hlavní designérka firmy si navíc přála, aby nové jméno bylo napsáno velkými písmeny vertikálně shora dolů na čiré skleněné jednokřídlé dveře vedoucí do studia tak, aby si ho klienti všimli jak při vstupu, tak při odchodu. Vyberte nejvhodnější návrh:

1. FÍKUS
2. VISION
3. MOTIV - správně
4. PURE
5. ARTEX
Návštěvník
# | Zasláno: 2 úno 2014 20:53
Reagovat 
U těch názvů je to celkem jednoduchý. Jde tam čistě o to, že ten název musí z obou stran vypadat stejně. Představ si, že máš ty skleněný dveře a na ně svisle něco napíšeš a prostě že ať půjdeš dovnitř nebo ven, tak pořád to slovo snadno přečteš. Vlastně by se dalo říci, že potřebuješ, aby to slovo bylo jen ze souměrných písmenek - tedy z písmenek co mají prostě obě strany stejný, nevím jak líp to říct. Například ARTEX to nemůže být proto, že R nevypadá z bou stran stejně. PURE - opět R a navíc ani P nevypadá z obou stran stejně. Stejný problém s písmenkama typu F, K, S, N, B, G apod. Když bys ale napsala MOTIV nebo VITA, tak prostě to z obou stran bude vypadat stejně.

A co se týče těch hlásek, to je taky jednoduchý. Prostě se tě jen ptají, kolik je tam různých písmenek. Ne kolik je písmenek celkem ale kolik různých. Takže pokud je tam nějaký písmenko víckrát, tak ho počítáš jen jednou. Např. měkké kuličky mají dohromady 12 písmenek, jenže "k" je tam celkem čtyřikrát. Když ho započítáš jen jednou, tak se dostaneš k těm 9. To samé líté bitky, sice 9 písmenek, jenže t se tam dvakrát opakuje, takže opět ho započítáš jen jednou a dostaneš 8.

Snad je to jasný, moc nevím, jak líp to vyjádřit.
Návštěvník
# | Zasláno: 3 úno 2014 15:48
Reagovat 
mně z toho vyplývá, že do Olomouce berou kretény
Lucie N
Návštěvník
# | Zasláno: 3 úno 2014 19:32
Reagovat 
Děkuji za odpověď a vysvětlení. Druhému komentáři pouze vzkazuji, že pozastavení nad banalitou není známkou kreténismu. Myslím, že tyto reakce vypovídají o samotných přispěvatelech. Také jsem v jiných diskuzích či tu viděla pro mě jednoduchý dotaz a neměla jsem potřebu takto reagovat. Každý uvažuje jiným způsobem.
 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.