Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
OSP - Analytická část Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / OSP - Analytická část /

Semitské jazyky

 
Návštěvník
# | Zasláno: 17 dub 2011 21:56
Reagovat 
Zdravím, můžete někdo vysvětlit, proč v úloze z březnových OSP není možné uznat toto tvrzení?

Úloha: Nejrozšířenějším současným semitským jazykem se díky expanzi islámu stala arabština, v dnešní době rozdělená do několika dialektů. Z arabštiny vznikla také maltština, jediný národní semitský jazyk v Evropě.

Tvrzení: Maltština je nejrozšířenější semitský jazyk v Evropě.

Můj názor:
Když je maltština jediný semitský jazyk rozšířený v Evropě, tak tím pádem musí být i nejrozšířenější...

Je tam k tomu napsáno ještě to, že je jediný "národní" jazyk, pokud se nepletu, tak národní neznamená úřední, ale je to prostě jazyk národa, takže by to neměli nic měnit. Kdyby tam bylo úřední, tak to asi mění, ale není :o.
Návštěvník
# | Zasláno: 17 dub 2011 22:10
Reagovat 
z tvrzeni "maltština je jediný národní semitský jazyk v Evropě" vyplyva, ze maltstina neni jediny semitsky jazyk v Evrope (jinak nebylo treba upresneni)

tvrzeni "Maltština je nejrozšířenější semitský jazyk v Evropě." neni mozne overit, nebot nevime nic o pomeru zastoupeni jednotlivych semitskych jazyku v Evrope

(mimochodem, nejrozsirenejsi semitsky jazyk v Evrope je arabstina, nikoliv vsak "narodni" ci "uredni")
Návštěvník
# | Zasláno: 17 dub 2011 22:16
Reagovat 
hah.. nuže děkuji. :)
Návštěvník
# | Zasláno: 17 dub 2011 22:31
Reagovat 
Tak s tímhle rozhodně nesouhlasím:

Návštěvník:
z tvrzeni "maltština je jediný národní semitský jazyk v Evropě" vyplyva, ze maltstina neni jediny semitsky jazyk v Evrope (jinak nebylo treba upresneni)

Že je někde něco, co vypadá jako upřesnění, ještě vůbec neznamená, že je to tam potřebné a bez toho by byl smysl jiný. Tudíž z toho rozhodně nevyplývá, že v Evropě jsou rozšířeny i jiné semitské jazyky.

Nevyplývá z toho ale ani opak, tudíž nelze o ostatních jazycích a jejich případném rozšíření nic soudit. Takže celkový závěr je v pořádku.
 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.