Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
Kvantitativní oddíl - OSP 2015 Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / Kvantitativní oddíl - OSP 2015 /

Slovní úloha

 
Návštěvník
# | Zasláno: 7 úno 2014 12:18
Reagovat 
Ahoj, prosím o pomoc, nevím si rady s tímhle příkladem:
Polární datel okloval ledovou krychličku opět do krychlového tvaru, ale tak, že ubylo 19/27 objemu. Nová krychlička má objem 8/27 původní krychličky. Jaká je hrana výsledné krychle v porovnání s původní?

A) o 1/2 menší
B) o 1/3 menší
C) o 1/4 menší
D) o 1/8 menší
E) o 2/3 menší

Jak by se dal co nejjednodušeji vypočítat? Děkuji
Návštěvník
# | Zasláno: 7 úno 2014 23:16
Reagovat 
Protože objem se počítá přes třetí mocninu, tipl bych, že je potřeba "něco" odmocnit třetí odmocninou. Jsou tam dvě čísla 19/27 a 8/27. Pěkně odmocnit jde to druhé a sedí to i o výpočtu.
Takže když zůstalo 8/27 původní krychličky, bude délka hrany třetí odmocnina, tj. 2/3 té původní hrany. To znamená, že nová hrana bude o 1/3 menší a správná odpověď je B).
Mám pravdu? :-)
rthrthsrth
Návštěvník
# | Zasláno: 30 kvě 2014 10:45
Reagovat 
Taky bych to tak viděla.
 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.