Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
Kvantitativní oddíl - OSP 2015 Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / Kvantitativní oddíl - OSP 2015 /

Slovní úloha

 
Felmay
Člen
# | Zasláno: 25 lis 2015 19:00
Reagovat 
Pomůže mi někdo s příkladem?

Medvěd ztratí za každý den zimního spánku 1 kg tukových zásob. Veverka váží 3 kg, ale je v ní pouze 30% tuku využitelného na zásoby. Kolik veverek musí medvěd sežrat na 39 dní spánku?

A) 30 veverek
B) 40 veverek
C) 44 veverek
D) 70 veverek

Správná odpověď : C - 44 veverek
Dreaman
Návštěvník
# | Zasláno: 29 pro 2015 14:21
Reagovat 
Jedna veverka je pro medveda 900g porce. Potrebuje zasobu na 39 dni...44veverek x900g = 39600 tramtadada medved zimu prezije a mozna se vejde i do plavek B-)
Návštěvník
# | Zasláno: 29 pro 2015 16:11
Reagovat 
jetden mevedk kejeden veverek = 9541254 porcý. medvěěěěědddddt sní 2 grlochyyi, jednoho kukllýkkka a jednoohooooooooooooo glrchovata.
 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.