Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
Testy studijních předpokladů - TSP MU 2015 Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / Testy studijních předpokladů - TSP MU 2015 /

Jak se počítají body a percentil OSP

 
Návštěvník
# | Zasláno: 8 kvě 2015 15:31
Reagovat 
Ahoj OSP jsem nepsala ( zvažuji podání přihlášky až na příští rok) jen TSP v minulém roce.Chtěla bych se zeptat jak se počítají body ( našla jsem percentilové tabulky z minulých let) ale když mi například ve cvičných testech některé oddíly jsou lépe jiné skoro vůbec tak není možné dosáhnou slušného výsledku? Prosím vysvětlí mi někdo polopatě jak se to počítá?

Děkuji
mh33
Návštěvník
# | Zasláno: 11 kvě 2015 02:18
Reagovat 
Sečtou se odpovědi (správná odpověď = 1 bod, chybná = -0,25 bodu, nezodpovězená otázka = 0 bodů), výsledek se porovná se všemi ostatními testy v rámci jedné varianty testu a stanoví se percentil. Nejlepší test ze všech = percentil 100 (ať je bodů kolik chce), další se porovnávají podle metody "kolik % testů je horších než tento". Např. percentil 60 znamená, že 60% testů bylo stejných nebo horších (stejně nebo méně bodů) jako ten s percentilem 60.

I MU očekává, že každému půjdou některé oblasti testu lépe, než jiné, a v reálu v minulých letech stačilo k dosažení percentilu 90 mít cca 35 bodů ze 70 možných. Proto letos očekávám percentil 90 někde na 30 bodech s tím, že percentil 90 stačí k přijetí na většinu oborů s velkou rezervou.
Návštěvník
# | Zasláno: 11 kvě 2015 05:43
Reagovat 
MU ale pořádá TSP, nikoli OSP. Jako v OSP znamená někdy jedna chyba v oddíle percentil 98, jindy třeba 90 i méně. Záleží kolik lidí to zvládlo lépe a hůře než vy.
 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.