Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
OSP - Kvantitativní oddíl Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / OSP - Kvantitativní oddíl /

Sýry

 
Návštěvník
# | Zasláno: 7 úno 2012 19:23
Reagovat 
Ahoj, tahle otázka je asi primitivní, i bych teoreticky věděla, jak ji řešit, ale mám nějaký okno, nebo co, pořád se motám do těch procent a nevychází mi to.


Předpokládejme, že obsahuje-li sýr tuk, obsahuje ho pouze v sušině. Hmotnost ementálu tvoří z 60% sušina, která obsahuje 30% hmotnostních procent tuku. Hmotnost ovčího sýra tvoří ze 40% sušina, která obsahuje 45 hmotnostních procent tuku.

a srovnáváme: hmotnost tuku ve 200 g ementálu a hmotnost tuku v 200 g kozího sýra.


Výsledek je, že by to mělo být stejné, a mně to prostě nevychází. Mohl by mi někdo napsat jen stručně konkrétní postup? Díky
Návštěvník
# | Zasláno: 7 úno 2012 19:40
Reagovat 
Ono je to podstatně jednodušší, než to vypadá. Dosaď si :).

100g Ementálu: 60g je sušina a 30% z ní je tuk, 30% z 60g = 18 gramů
100g Ovce: 40g je sušina, 45% z ní je tuk, 45% z 40g = 18 gramů

(v zadání je 200, ale je to jedno, s tímhle se lépe počítá)
Návštěvník
# | Zasláno: 7 úno 2012 19:44
Reagovat 
1. 0,6x0,3=0,18 tj.18% 2. 0,4x0,45=0,18 tj. 18%. Oba základy jsou stejné 200 g a z toho vychází, že obsah tuků bude u obou sýrů stejný.
Návštěvník
# | Zasláno: 7 úno 2012 19:50
Reagovat 
Super, to jsem přesně potřebovala. děkuju :) Já jsem právě jednu z těch věcí v testu vypočítala (vím, že mi vyšlo jednou 18%, a podruhé nějakým neznámým způsobem 20%), takže jsem to zaškrtla špatně, protože jsem jeden z těch výpočtů nějak zmotala. A teď, z odstupem času, už jsem z toho měla bordel totálně :)
Návštěvník
# | Zasláno: 7 pro 2012 00:06
Reagovat 
zdravím, když jsem si ulohu četla, lekla jsem se spojení "hmotnostní procento" - chápu to dobře, že to není žádný trik a znamená to jen normálních 3O procent, nepočítám s tím nijak jinak :)

díky za ujištění :)
 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.