Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
OSP - Kvantitativní oddíl Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / OSP - Kvantitativní oddíl /

Zmena ceny po uprave DPH

 
Návštěvník
# | Zasláno: 2 kvě 2013 22:38
Reagovat 
Nevite prosim jak vyresit tohle zadani: celkova ceny knizky vcetne patnactiprocentni dane z pridane hodnoty byla 230kč . o kolik kč vzrostla cena knizky pote, co dan z pridane hodnoty stoupla na 25%? ma to vyjit 20, diky moc, asi uz jsem uplne levej :D
Návštěvník
# | Zasláno: 2 kvě 2013 23:07
Reagovat 
Pokud původní cena včetně DPH 15 % byla 230 Kč, tak vydělením 230/115 dostaneme 1 % ceny bez DPH, a to jsou 2 Kč. Pokud budeme chtít vypočítat cenu s DPH 25 %, vynásobíme 2 Kč 125 a dostaneme výslednou cenu 250 Kč. Cena tedy stoupla o 20 Kč z 230 Kč na 250 na Kč.

J. Fical
www.aleph.cz
Návštěvník
# | Zasláno: 3 kvě 2013 17:00
Reagovat 
Děkuji
 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.