Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
OSP - Kvantitativní oddíl Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / OSP - Kvantitativní oddíl /

Prosím o řešení příkladu dálnice D60

 
mipulka
Návštěvník
# | Zasláno: 26 bře 2016 20:21
Reagovat 
Zdravím,

moc prosím všechny chytré mozky o radu - mám tu příklad se kterým si absolutně nevím rady, a nějak nechápu, jak autoři přišli na řešení :) Uvádím zde:

Na dálnici D60 leží města Kočičkov, Tužtičkov, Rybník a Zahálkov. Po dálnici je to z Kočičkova do Tužtičkova 10km, z Tužtičkova do Rybníka 12km, z Rybníka do Kočičkova 2km a Zahálkov leží přesně v polovině cesty mezi městy Tužtičkov a Rybník. Jakou nejkratší vzdálenost urazí auto jedoucí po dálnici D60 z Kočičkova do Zahálkova?

a) 4km
b) 6km
c) 10km
d) 12km
e) Odpověd nelze jednoznačně určit.

Přičemž správná odpověď je A.

Předem vám všem moc děkuju. Opravdu bych moc ráda znala postup. :))
Návštěvník
# | Zasláno: 29 bře 2016 17:52
Reagovat 
Nevim, jestli je to správnej postup, ale důležitý nejspíš má bejt to, aby si člověk uvědomil, že se nejedná pouze o jeden směr.

Oni tam nikde nepíšou, že je to jen v jednom směru, ty vzdálenosti můžou bejt cestou tam, ale i zpátky. Proto bude muset bejt Kočičkov někde mezi. No a máme Tužtičkov, po 6 km Zahálkov, po 6 km Rybník (mezi T a R je to 12km), zbejvá umístit Kočičkov. Po dálnici je to z Kočičkova do Tužtičkova 10km znamená, že musí bejt nejdřív T a pak K, jinak by nevycházelo, že z R do K je to dva kilometry. Tzn. je Tužtičkov a po 10km Kočičkov, po dalších 2 km je teprve ten Rybník.

Takže když si to nakreslíš, uvidíš, že je to 4 km, protože: T->6km->Z->4km->K->2km->R.

Snad to jde pochopit. Prostě z Kočičkova do Tužtičkova 10km a z Rybníka do Kočičkova 2km je to v opačnym směru, než ten zbytek.
 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.