Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
Národní srovnávací zkoušky Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / Národní srovnávací zkoušky /

NSZ 13. prosince 2014

 Stránka:  1  2  »» 
Dana
Návštěvník
# | Zasláno: 12 pro 2014 09:50
Reagovat 
Ahoj lidi, je tu někdo, kdo zítra jde? Teprve dneska mi došlo, že je to takovej blbej datum, zrovna 13. :( Mám z toho blbej pocit, ale spíš, že nic neumím, než že bych byla pověrčivá.
Návštěvník
# | Zasláno: 12 pro 2014 11:46
Reagovat 
Já zítra jdu. Dneska ještě něco z kvantitativního a zítra to dám na plný počet. Není nadto dostat se na školu půl roku před maturitou. :D
Je tu někdo, kdo měl alepha? Pomohly vám ty internetové kurzy s přípravou?
woland
Návštěvník
# | Zasláno: 12 pro 2014 12:33
Reagovat 
Držíme palce všem, kteří se nebojí a jdou do toho hned.

I když se to člověku třeba úplně nepovede, získá zkušenost, kterou ostatní, kteří půjdou až později, nemají - zkušenost s reálným testováním. Ono je něco jiného dělat testy doma v relativním klidu a pak naostro, kdy o něco jde. Podruhé člověk jde už do známějšího a může se tak soustředit na další věci, na které se poprvé nedostalo.

Studentům našich kurzů OSP jsme doporučovali jako doplnění též internetové kurzy Alephu.cz - nezaznamenali jsme žádnou negativní reakci, všichni byli vesměs (velmi) spokojení. Je to prostě další rozumný podklad pro přípravu.

Mimochodem - to se celkem málo ví - jako další vhodný materiál mohou dobře posloužit TSP MU (Testy studijních předpokladů Masarykovy univerzity) z roku 2004, konkrétně subtesty numerické myšlení, analytické myšlení a verbální myšlení. Tenkrát, tuším, na tvorbě TSP participovalo Scio a proto jsou ty úlohy vhodné pro přípravu na OSP. Pozor, žádného jiného ročníku se to netýká!

Martin Víta
www.kurzy-fido.cz - kvalitní a cenově výhodné kurzy OSP Scio.
Návštěvník
# | Zasláno: 12 pro 2014 12:46
Reagovat 
woland
Já kurzy Alephu mám koupené asi měsíc a na zítřek mi dost pomohly. Aspoň si to myslím. :-)
Měla jsem od kamarádky nějaké testy a moc jsem si nevěděla rady hlavně s matematikou. V alephu je vysvětlena srozumitelně i pro tak nematematického člověka jako jsem já. ;-)
Romča
woland
Návštěvník
# | Zasláno: 12 pro 2014 13:01
Reagovat 
Návštěvník - Romča
Když si to člověk vezme kolem a kolem, je vlastně docela smutné, že s matematikou v OSP člověku nepomůže škola...

Ten kvantitativní oddíl v OSP v podstatě nemá moc sloužit k testování matematických znalostí, ale má spíše testovat, zda znalosti, které člověk má (typicky ze ZŠ matematiky), dokáže člověk využít při řešení - "určit, které znalosti má člověk použít a pak je korektně aplikovat".

To je něco, co se ve výuce matematiky na školách moc nenosí... Probírá se analytická geometrie, kružnice, v učebnici je kapitola "analytická geometrie - kružnice". Následuje řešení úloh, které jsou na konci kapitoly. Na co? No na kružnice... A tak se typicky na školách upírá studentům ten nejdůležitější krok - lidé nejsou vedeni k tomu, aby přemýšleli, jaký aparát musí použít...

Martin Víta
www.kurzy-fido.cz - kvalitní a cenově výhodné kurzy OSP Scio.
Návštěvník
# | Zasláno: 12 pro 2014 14:29
Reagovat 
woland
Proč jenom mám pocit, že vaše nicneříkající vycpávkové příspěvky jsou tady jenom kvůli jejich poslednímu řádku s reklamou? :D
woland
Návštěvník
# | Zasláno: 12 pro 2014 15:21
Reagovat 
Návštěvník

Pocit můžete mít jistě jaký chcete :-)

Mimochodem, řekněte, jaké procento lidí, kteří jdou na letošní NSZ ví, že vhodným zrojem úloh jsou varianty TSP MU, které byly použity v době, kdy bylo letošním uchazečům osm, devět let...?

Nemyslím si, že tento příspěvek by byl vycpávkový, protože dle mého soudu a zkušeností je to procento velmi, velmi malé. A přitom se jedná o kvalitní materiál.

A myslíte si, že bych tam tu patičku neměl dávat?

Martin Víta
www.kurzy-fido.cz - kvalitní a cenově výhodné kurzy OSP Scio.
Aleph.cz
Moderátor
# | Zasláno: 12 pro 2014 16:08
Reagovat 
Návštěvník:
nicneříkající vycpávkové příspěvky

Neřekl bych, že Wolandovy příspěvky jsou vycpávka. A pokud jde o linky, fórum jim automaticky nastavuje "nofollow", tudíž pro vytváření zpětných odkazů na web Fida nemá vkládání odkazů smysl. Smysl má jenom pro lidi, kteří si přečtou příslušné téma a na odkaz kliknou.

Mimochodem na kurzy OSP od Fida nemáme v našich anketách prakticky žádné negativní ohlasy. Takže kliknutí myslím stojí za to. :-)
Návštěvník
# | Zasláno: 13 pro 2014 15:49
Reagovat 
Jak vám to dneska přišlo? Já jsem vůbec nedávala ty zebry, to byl vážně pěknej hnus. Verbální oddíl mi připadal lehkej a v pohodě.
Návštěvník
# | Zasláno: 13 pro 2014 16:05
Reagovat 
Byl sem dnes, mel sem A, verbalni mi prisel v pohode a stejne jako Ty sem pohorel na zebrach celkem :D
Zbytek hodnotim kladne, v argumentacnim oddilu me prekvapily dva (podle me) celkem jednoduche testy na srovnani a i kvantitavni oddil se dal :)
Návštěvník
# | Zasláno: 13 pro 2014 16:07
Reagovat 
*texty
Návštěvník
# | Zasláno: 13 pro 2014 19:28
Reagovat 
jak se vám zdálo dnešní ZSV? Bývají tam i jindy obrázky??
Návštěvník
# | Zasláno: 13 pro 2014 20:14
Reagovat 
Návštěvník:
jak se vám zdálo dnešní ZSV? Bývají tam i jindy obrázky??

Obrázky bývají dost často. Skoro ve všech testech co mám stažený nějaký byly.
Návštěvník
# | Zasláno: 13 pro 2014 20:51
Reagovat 
Já verbální celý nestihla :/naopak se mi povedl argumentační a kvantitativní. A co říkáte na Zsv? Dělal jste si někdo semafor?
Návštěvník
# | Zasláno: 14 pro 2014 09:01
Reagovat 
Ja mel podle semaforu z prvnich triceti otazek 28 dobre a dve sem nemel vyresene, takze tam je to hodne dobry, zato logickej oddil s tema zebrama byl horsi :/ v argumentacnim a kvantitativnim se par chybicek taky naslo, ale nic strasnyho :) fakt sem moc zvedavej na vyhodnoceni
 Stránka:  1  2  »» 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.