Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
Fakulta sociálních studií MU Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / Fakulta sociálních studií MU /

Žurnalistika + Mezinárodní vztahy/Hospodářská politika

 Stránka:  1  2  »» 
Návštěvník
# | Zasláno: 6 úno 2012 21:18
Reagovat 
Zdravím, chtěl bych se zeptat na váš názor, co je vhodnější zvolit si jako druhý obor k žurnalistice?

Jaké je uplatnění ze samostatných oborů Hospodářská politika a Mezinárodní vztahy?

Je mezifakultní studium s ESF (Žur + HP) v něčem složitější či problematičtější ve srovnání se studiem na jedné fakultě (Žur + MV)?

Děkuji
Návštěvník
# | Zasláno: 7 úno 2012 16:02
Reagovat 
Je to problematičtější určitě co se týče takových těch organizačních věcí jako je rozvrh apod. Protože například ESF zvěřejňuje rozvrhy později než FSS, pro podzimní semestr například FSS zvěřejňovala rozvrh už v červnu, ESF až v září. Takže ve chvíli, kdy ty si vybereš nějaký předměty na FSS, tak nemáš jistotu, že se ti to nepřekryje s ESF. Potom třeba i něco podobného ohledně zkoušek, i když to netvrdím jistě, protože já na ESF nechodím, takže nevim kdy maj ve zvyku zkoušky vypisovat. Ale FSS je má tendenci vypisovat dost na poslední chvíli a najdou se předměty co maj třeba jen dva termíny a najednou by tam mohl být problém s tím to nějak rozumně poskládat. I když to se může objevit i když budeš mít oba obory na FSS, jen tam je větší šance, že ty termíny zveřejí v podobnou dobu. Pak taky musíš počítat s tím, že třeba budeš muset pendlovat mezi těma fakultama, což v Brně není až tak problém, bo je to celke kousek ale klidně se ti může stát, že budeš během dne pendlovat třeba několikrát. Navíc nevim jak to má přesně ESF ale fakulty mají tendenci se lišit v tom kdy u nich začínájí a končí jednotlivé hodiny, často je to dáno odlišnou dobou přestávek. Například na právech bývají přestávky jen pět minut (s vyjimkou polední pauzy), takže třeba druhá hodina začíná v 9:35, zatímco na FSS bejvaj přestávky 20-30 minut (záleží kdy přesně ta hodina skončí) a druhá hodina tak začíná až v 10. Ale jakože bych řekla, že všechno se dá zvládnout, spíš jen odpovídám na otázku. Já bych volila na tvým místě hlavně podle toho co z těch dvou tě víc láká, nastudovala bych si třeba i studijní plány, můžou ti taky poradit, napovědět. A minimálně asi nezkazš nic ani tím, když si dáš přihlášku na oboje. Už proto, že teď naposled byl na té kombinace s hosp. politikou percentil asi o sedm nižší než na kombinaci s mezinárodníma vztahama.
Návštěvník
# | Zasláno: 7 úno 2012 19:33
Reagovat 
Díky moc za tak obsáhlou odpověď, to je přesně ono, co jsem potřeboval:)
Lákají mě spíš Mezinárodní vztahy, ale přihlášku si dám pro jistotu na obojí. Další věcí je ale magisterské studium, kde mě velmi zaujal obor Hospodářská politika a Mezinárodní vztahy na ESF. Zajímalo jestli se dá zvládnout, i když na bakaláři budu studovat jenom ty Mezinárodní vztahy? (předpokládám, že by to jít mělo, ale radši se ptám)
Návštěvník
# | Zasláno: 7 úno 2012 20:43
Reagovat 
Koukala jsem, že je uz něj psáno toto "Obor je ideální pro absolventy bakalářského programu v kombinaci hospodářská politika – mezinárodní vztahy, a je dostupný pro všechny absolventy bakalářských studijních programů v ekonomických oborech i politických vědách." - z čehož bych usuzovala, že by to mělo jít zvládnout. I když určitě budou mít větší výhodu ti, co budou mít absolvováno tu kombinace hosp.pol.+mezi. vztahy. Ale víc ti říct nemůžu, protože jak jsem zmínila, tak na ESF nechodím a ani jsem se o toto nějak nezajímala, nebo ani jsem na to nikde nenarazila. Třeba ti tu odpoví ještě někdo, kdo s tím má více zkušeností. Já mám zkušenost jen s FSS a PrF, takže můžu akorát tak nějak porovnávat jaký bude rozdíl mezi tím studovat na jedné fakultě a na dvou, i když já to nemám jako mezifakultní studium ale jako dvě samostatná studia. Ještě mě napadla jedna taková věc ale to je spíš taková blbůstka, že když budeš chodit na dvě fakulty a mít tedy své vlastní porovnání dvou fakult, jak to na nich chodí a tak, tak o to víc si třeba budeš uvědomovat chyby jedné z nich (nebo obou). A o to víc, tě některá z nich můžeš štvát. Mě třeba na FSS právě takto štve, zejména v tom porovnání s PrF, že jim řada věcí celkem trvá a někteří vyučující mají problémy dodržovat určité termíny.
Návštěvník
# | Zasláno: 9 úno 2012 19:05
Reagovat 
Jj, jít by to mělo. Docela uvažuju o tom, že bych si dal tu kombinaci z Mezinárodními vztahy a k tomu třeba vždy nějaký důležitý předmět z HP jako volitelný, i když tam zas bude asi ten problém s tím, aby se mi něco nekrylo. No uvidím, nejdřív to každopádně chce maturitu a nsz:D. Jinak jsem taky slyšel něco o tom, že rozvrh lze sestavit třeba tak, že se všechny předměty nacpou do dvou dnů, což vypadá docela lákavě. Je tomu vážně tak?
Návštěvník
# | Zasláno: 10 úno 2012 01:10
Reagovat 
Netuším jak je to na tý ESF co se týče té hosp. politiky ale co se týče FSS tak tomu tak určitě je. Ale záleží to dost i na tom, jak přesně budeš mít ty povinné předměty. Kdyžtak se můžeš zkusit kouknout na stránkách FSS na rozvrhy, ty povinný předměty se často i učí pokaždé ve stejnou dobu, aspoň já zatím mám takovou zkušenost, že je mám ve stejnou dobu jako byly třeba i loni nebo předloni a tak no. Ale jakože možný to je. Já třeba mám politologii + BSS a tam jsme zatím měli vždycky všechny povinný předměty ve středu. Takže pak už jen záleželo na tom jaký si kdo dal povinně volitelný (nebo jen volitelný) předměty. Čistě teoreticky, kdyby si to člověk nacpal před anebo po těch povinných, tak by mohl mít školu klidně i jen jeden den. Ale to je případ tohoto, mám pocit že zrovna mezinárodky a mediálky to v jeden den takto nemívaj, takže u nich by to asi aspon na ty dva dny vyšlo. Ona celkově FSS je známá tím, že na pobyt ve škole není náročnou fakultou, ona je víc i o takovém tom samostudiu - že prostě jednak píšeš do většiny předmětů nějakou seminárku nebo esej nebo prostě něco takového, a pak taky máš do všech předmětů povinnou četbu. Do některých předmětů je toho relativně málo, do jiných naopak víc. Plus něco z toho může být i v angličtině. Mám pocit, že ta angličtina je třeba právě hodně na těch mezinárodních vztazích, aspoň co sem slyšela.
Návštěvník
# | Zasláno: 11 úno 2012 21:02
Reagovat 
Díky za tip, rozvrhy už jsem si prošel a vychází to celkem v pohodě. Ještě se chci zeptat na ty práva, ty studuješ PrF i FSS prezenčně? Jak je zhruba tvoje studium časově náročné?
Návštěvník
# | Zasláno: 12 úno 2012 00:49
Reagovat 
Jj studuju oboje prezenčně. Co se týče pobytu ve škole, tak ten minulej semestr mi vycházel zhruba na dva a půl dne, teď ten další mám zrhruba na tři a půl dne. Ale je to celkem individuální, záleží to na dost na tom, jak si člověk poskládá (popřípadě vykliká) na právech semináře. Jinak přednášky povinný nejsou, a minimálně na těch právech na ně stejnak většina lidí nechodí. Určitě to není nic nějak hroznýho. Pak je tu akorát příprava doma ale to hlavně na tu FSS, protože máš do většiny předmětů nějakou povinnou četbu, i když záleží jak moc to člověk fakt čte. A pak jsou tu seminárky, eseje a podobný věci, co na FSS většinou chtějí do každého předmětu.
Návštěvník
# | Zasláno: 12 úno 2012 11:11
Reagovat 
Já právě koukal, že to prezenční právo má docela dost povinných předmětů.
Návštěvník
# | Zasláno: 12 úno 2012 12:18
Reagovat 
Tak oproti FSS jich víc má ale pořád se ani zdaleka nevyrovná některým jiným fakultám, třeba pajdáku, spíš je FSS s tím 1-2 povinnými předměty na obor a semestr celkem rarita. Na druhou stranu ono to právo může trochu mást, protože některé předměty mají daný zvlášt přednášky a zvlášt semináře - takže to vypadá jak kdyby měl člověk dva předměty a vlastně má jen jeden. Taky hodně seminářů bývá jen jednou za čtrnáct dní. Kdybych to měla vzít třeba podle prvního semestru, tak tam má člověk zapsaných 10 povinných věcí ale předmětů je to jen šest. A jen ze čtyř z těch šesti (právě z těch co mají psaný zvlášt semináře a zvlášt přednášky) dělá člověk v daném semestru zkoušku. Takže já měla víc zkoušek na FSS než na právech.
Návštěvník
# | Zasláno: 12 úno 2012 13:19
Reagovat 
Jo takhle, to už vypadá líp. Tak to vypadá, že to zkusím taky na PrF, ono to právnické vzdělání se myslím neztratí. Minimálně to aspoň zkusím. Učení na PrF bude asi hodně náročný na paměť, ne?
Návštěvník
# | Zasláno: 12 úno 2012 13:24
Reagovat 
Je. Určitě víc, než naprostá většina humanitních věd.
Návštěvník
# | Zasláno: 12 úno 2012 13:46
Reagovat 
Tak každopádně budu muset po osmi letech vesměs proflákaných na gymplu docela máknout:D. Tobě děkuju moc za spoustu užitečných informací:)
Návštěvník
# | Zasláno: 12 úno 2012 14:08
Reagovat 
Ehm ten příspěvek z 13:24 nebyl ode mě, tedy od té co ti tu celou dobu odpovídala :-) Ale asi s tím daným příspěvkem taky souhlasím. I když ono zas i na tom FSS tu pameť člověk potřebuje, ale to jak moc už může být dost individuální obor od oboru. Ale hold potřeba paměti už je určitý úděl humanitních oborů :-)
Návštěvník
# | Zasláno: 12 úno 2012 14:50
Reagovat 
No to byl můj příspěvek, já mám zkušenost z PFUK a Politologie IPS FSV UK a na Politologii je toho k zapamatování tak půlka. Ale i tam po tobě pořád chtějí znát mnohem víc, než třeba na VŠE, kde se naučíš pár vět, dva jednoduchý grafy a máš jedno z 20 témat ke zkoušce naučené.
 Stránka:  1  2  »» 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.