Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
Fakulta sociálních studií MU Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / Fakulta sociálních studií MU /

percentily na FSS MU

 
luci
Návštěvník
# | Zasláno: 23 pro 2012 15:59
Reagovat 
Ahojte, chcela by som sa spýtať ako je to pri prijímaní na FSS s percentilom. Koľko musím mať spolu z OSP z tých troch častí? Myslím verbálny, analytický a kvantitatívny oddiel.... a Koľko zas zo ZSV? Moc tomu nerozumiem, preto prosím o vysvetlenie.
Vopred ďakujem :)
Aleph.cz
Moderátor
# | Zasláno: 23 pro 2012 16:54
Reagovat 
Limit je stanoven pro každý obor a největší roli hraje to, kolik lidí se hlásí. Z OSP se udělá průměr ze všech tří částí, totéž se udělá u ZSV a tyto průměry se sečtou.

Nejvyšší součet je tradičně potřeba na psychologii (kolem 180), u nejméně žádaných oborů to bývá kolem 120 či něco přes.

Přesnější informace jsou tady: http://nsz.aleph.cz/clanky-percentil-fss.html
luci
Návštěvník
# | Zasláno: 25 pro 2012 14:16
Reagovat 
aha dakujem :)
Návštěvník
# | Zasláno: 30 pro 2012 10:52
Reagovat 
mintcrunch
Člen
# | Zasláno: 2 led 2013 14:25
Reagovat 
To je nějaký divný, všude jsou ty percentily uplně jinak...tady na té stránce jsou evropská studia percentil 120 a z jiných tabulek je zas okolo 150 ..
Návštěvník
# | Zasláno: 2 led 2013 15:15
Reagovat 
Z jakých jiných tabulek? Evropská studia prostě klesají. Loni to bylo 120, předtím 140 a ještě dřív 160. Co je na tom divného?
mintcrunch
Člen
# | Zasláno: 2 led 2013 22:19
Reagovat 
jen mě to trochu zaskočilo :)...dost lidí psalo, že ty percentily se až tak nemění, že každej rok jenom o pár, tak proto...tak to jsem zvědavá jak to bude letos :-)
Návštěvník
# | Zasláno: 3 led 2013 08:10
Reagovat 
mintcrunch:
dost lidí psalo, že ty percentily se až tak nemění, že každej rok jenom o pár, tak proto...tak to jsem zvědavá jak to bude letos :-)

Zrovna FSS je celkem známá tím, že tam u řady oborů ten percentil docela lítá ;) Což je vidět třeba i na stránkách FSS, kde je tabulka s potřebným percentilem za posledních pět let.
lulamae
Člen
# | Zasláno: 3 led 2013 10:04
Reagovat 
mintcrunch:
dost lidí psalo, že ty percentily se až tak nemění, že každej rok jenom o pár, tak proto...tak to jsem zvědavá jak to bude letos :-)

Jednoduché.
Keďže väčšina sleduje "vývoj" percentulu z rokov minulých, a na FSS sú bambilióny kobminácií, podávajú si prihlášky tam, kde je podľa posledného roku najväčšia šanca dostať sa (s ohľadom na ich preferenciu odboru).

Takže ak je jeden rok AB nízko, druhý pokojne môže byť vysoko, a naopak.

Sú odbory, kde je to stabilne vysoké (psych), a odbory, kde stačí splniť hranicu 120 (soc+gender).

Ale to ES je pekne dole, ja pamätám tie najhoršie časy, ako tak pozerám :D
Návštěvník
# | Zasláno: 7 úno 2013 14:53
Reagovat 
o Evropky zájem klesá, proto ten nízký percentil - musím říct, to jde docela poznat
Návštěvník
# | Zasláno: 7 úno 2013 15:17
Reagovat 
Návštěvník:

o Evropky zájem klesá, proto ten nízký percentil - musím říct, to jde docela poznat

Nojo, postavit své vzdělání na existenci celku Evropská unie, který může během pár let definitivně skončit, to není odvaha, ale přímo troufalost. :D
 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.