Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
Fakulta sociálních studií MU Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / Fakulta sociálních studií MU /

FSS MU - 2013/2014

 Stránka:  1  2  3  4  5  ...  41  42  43  44  45  »» 
K.
Návštěvník
# | Zasláno: 16 úno 2013 21:30
Reagovat 
Ahoj, rozhodla jsem se založit nové téma pro nás, co se chystáme na FSS :)

Dva termíny NSZ za náma, takže můžete psát, jaké z toho máte pocity, na jaký obor se hlásíte a tak. Já si dávám několik kombinací s žurnou, tak snad to aspoň někde klapne.
A jak vidíte percentilové hranice, myslíte, že oproti loňsku klesnou?
mintcrunch
Člen
# | Zasláno: 16 úno 2013 21:35
Reagovat 
mám daný přihlášky na Politologii, Politologie + Bezpečnostní studia a pak Evrposký studia s bezpečnostníma...ale asi to ještě zvážím, protože s těma mýma percentilama, který jsem zatím předvedla to nevidim zrovna moc ružově :/ :(
K.
Návštěvník
# | Zasláno: 16 úno 2013 22:00
Reagovat 
Já bych to zatím nevzdávala, ještě je dost termínů. I když je teda pravda, že sama ani nevím, jestli ještě na nějaký půjdu, OSP mi zrovna moc nejdou a tak nějak mi přišlo, že už těch mojich 83 z prosince byla celkem haluz a moc se necítím na to, že bych to ještě vylepšila. Naštěstí ZSV mi vyšlo super, doufám, že oponentura mi to nějak nezkazí, ale zatím mám 96,67, takže si myslím, že na moji vysněnou kombinaci žurna+politologie by mi to mohlo stačit, minulý rok tam bylo 160. Snad ty percentily nahoru nepolezou.
mintcrunch
Člen
# | Zasláno: 16 úno 2013 22:13
Reagovat 
jestli percentilu 83 říkáš, že ti nejdou, tak to nevím co bych měla říkat já... :D ... asi přestanu chodit na tohle forum, vždycky mi klesne sebevědomí na nulu :D
Návštěvník
# | Zasláno: 17 úno 2013 16:32
Reagovat 
Mám Politologii a BSS jako zálohu, kdyby nevyšly práva.
K.
Návštěvník
# | Zasláno: 17 úno 2013 20:05
Reagovat 
Já jsem to právě myslela tak, že těch 83 si mi povedlo skoro zázrakem, sama nevím, jak jsem to splácala, bylo to i dost štěstí. Třeba teďka když jsem to psala znova v únoru, tak mi to dopadlo o dost hůř, proto už ani nejspíš znova nepůjdu.
Návštěvník
# | Zasláno: 17 úno 2013 23:03
Reagovat 
Hlavně si u BSS dobře rozmyslete jestli je to něco, co opravdu chcete studovat a co vás zajímá, jinak si s nima zbytečně zkomplikujete život ;)
mintcrunch
Člen
# | Zasláno: 18 úno 2013 06:39
Reagovat 
A nechceš nám o nich něco povědět? ;) něco konkrétního, na co bys nás chtěl/a upozronit?
Návštěvník
# | Zasláno: 18 úno 2013 12:49
Reagovat 
mintcrunch:

A nechceš nám o nich něco povědět? ;) něco konkrétního, na co bys nás chtěl/a upozronit?

Řekla bych, že si to chce dobře načíst studijní plán, obzvláště povinně volitelné předměty a zamyslet se u nich, jestli člověka ta tématika opravdu láká, jestli se o ni už třeba i sám zajímá. Už z toho důvodu, že vlivem toho, že BSS jsou akreditovány pouze jako dvouoobor, tak ta nabídka není až tak moc široká. Od toho se pak asi odvíjí i ty další věci, protože bych řekla, že pokud se člověk aspoň trochu profiluje (dejme tomu, že třeba ví, že ho hodně zajímají konflikty v Africe nebo zbraně hromadné ničení), tak myslím, že se mu určité předměty absolvují lépe.

Taky to určitě chce umět anglicky, pokud možno co nejlíp, alespoň po takové té pasivní stránce. Ono na FSS je celkově kladen důraz na angličtinu ale řekla bych, že jsou obory co se dají vystudovat i s horší angličtinou (minimálně v rámci bakaláře), ale to není právě úplně příklad BSS. Navíc i jeden z povinných předmětů je v angličtině, aspoň v současnou chvíli (to znamená nejenom četba v angličtině ale i seminárka a závěrečnej test s otevřenými otázkami).
Návštěvník
# | Zasláno: 25 úno 2013 23:37
Reagovat 
A zkušenosti studia politologie? :)
Danka
Návštěvník
# | Zasláno: 26 úno 2013 22:07
Reagovat 
Ahojte, mám ešte 2 dni na zaslanie prihlášky na FSS- psychológiu a tak som sa chcela poradiť, či to má vôbec nejaký význam. Nikdy som nebola na SCIO a plánujem ich ísť skúsiť len raz, lebo štúdium v Brne nie je mojou jedinou vysnívanou variantou. Tých OSP by som sa ani tak nebála, ale skôr ZSV, pretože tá odporúčaná literatúra a modelový test na stránke ma dosť odradili. To sa ani netočilo okolo toho, čo sme my preberali na Náuke o spoločnosti za posledné 2 roky a to idem z toho maturovať. Má to vôbec význam ísť to SCIO skúšať, ak nemám v pláne sa na to tak intenzívne pripravovať, alebo je možnosť, že by som to dala nejako?
alvap
Člen
# | Zasláno: 27 úno 2013 09:36
Reagovat 
Ahoj, já osobně doufám, že percentily klesnou, ale to je jen moje víra, spíš si bohužel myslím, že zůstanou na stejné úrovni, někde o trošku stoupnou.
Jinak já si dávám mezinárodní vztahy a psychologii, na ty mv bych se snad dostat měla, ale psychologie je moje vysněná, ale to musím ještě hoodně zamakat :)
luci
Návštěvník
# | Zasláno: 27 úno 2013 19:48
Reagovat 
Ja si dávam Európske štúdiá jednoodborové, a potom tiež EVS s BSS ..ale aj ked by sa mi podarilo tam dostať, mám dosť veľký problém s anglinou ..kedže maturujem z nemčiny, anglinu mám ako druhý jazyk a z tej toho neviem moc veľa... To by bol asi dosť veľký problém čo?
alvap
Člen
# | Zasláno: 14 bře 2013 20:42
Reagovat 
Až teď sem koukala, že na sciích je, že FSS uznává i termín z května. To jako vážně?? To tak nikdy nebylo, ne? Takže kdy tím pádem budou výsledky, až v červnu? :/
mintcrunch
Člen
# | Zasláno: 14 bře 2013 20:47
Reagovat 
Já jsem za to ráda...
 Stránka:  1  2  3  4  5  ...  41  42  43  44  45  »» 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.