Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
Fakulta sociálních studií MU Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / Fakulta sociálních studií MU /

Mediálne štúdia a žurnalistika - otázka na Slovákov, čo to študujú.

 
Návštěvník
# | Zasláno: 20 kvě 2013 13:12
Reagovat 
Ahojte,
riskla som a založila som toto fórum, aby som sa dozvedela, čo potrebujem, aj keď som si istá, že sa tu objaví zopár nenávistných komentárov, čo ma znesú pod čiernu zem. :)

Hlásim sa na mediálne štúdia a žurnalistiku a som Slovenka. Síce ešte nemám nič isté a zostáva ešte týždeň do oficiálneho vyhlásenia, ale aj tak uvažujem aj nad tým, čo bude, ak ma príjmu.

Sú tu nejakí Slováci, čo študujú tento odbor? Viem, že na iných odboroch môžme práce písať v slovenčine, ale pri tomto odbore si nie som istá. Pozerala som si študijný plán a síce v povinných predmetoch nič také nie je, ale v povinne voliteľných sú aj predmety ako štylistika a podobne, jednoducho veci prepojené s jazykom a teda s češtinou. Plus viem, že je nutná prax a bojím sa, že tu nezoženiem, ak česky nebudem vedieť, však čo by som tam písala po slovensky??. (V nejakom českom médiu.)

Čiže, učíte sa niekto češtinu, čo študujete tento odbor a ako vám to ide, je to ťažké? Ako je to s tou praxou? Nemala by som problém sa naučiť písanú češtinu, len neviem, do akej miery by bola bezchybná a či by zo mňa ostatní len nemali srandu.

Kľudne nech napíšu aj Česi, čo to študujú a vedia, ako to majú Slováci. :)
Návštěvník
# | Zasláno: 20 kvě 2013 19:24
Reagovat 
Ahoj, sice nestuduju, ale byl jsem na dni otevřených dveří, a co si pamatuju, tak tuším říkali, že praxi můžeš dělat i v zahraničí, klidně i v BBC když si to domluvíš :D
Návštěvník
# | Zasláno: 20 kvě 2013 21:18
Reagovat 
Taky jsem byla na dni otevřených dveří, přímo na přednášce katedry žur. a podle toho, v jakém jazyce se přítomní dotazovali, bych to tipovala, že tam byla tak půlka slováků, takže fakt nebudeš sama :D Jinak si ale myslím, že by to trošku problém být mohl, české média asi nebudou mít dvakrát zájem o slovenské texty, protože hodně mladých Čechů má problémy rozumět různým slovíčkům (přiznávám, že i já často něco neznám). Ale má to jednoduché řešení - najít si praxi v slovenských médiích a hotovo, uznává se i praxe v zahraničníh denících, takže bych se toho nebála.
Návštěvník
# | Zasláno: 20 kvě 2013 22:21
Reagovat 
Ďakujem. :) Hlavne mi ide o tú prax, aby nebol problém ju získať. Rátam teda s tým, že si ju budem hľadať tu na SR, predsa len materský jazyk mám v krvi a písanie s ním je pre mňa oveľa prirodzenejšie, než aj najlepšie naučená čeština. Len ma zaujímalo, či sa nejaký Slovák tam náhodou tú češtinu neučí a neabsolvuje tú prax tam, že aké je to náročné a popr. veci okolo. :)
 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.