Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
Fakulta sociálních studií MU Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / Fakulta sociálních studií MU /

Jaký obor studovat? FSS Muni

 
Návštěvník
# | Zasláno: 24 lis 2013 16:29
Reagovat 
Jaký obor byste doporučili na FSS studovat? Aby byl záživný a měl význam v budoucnu (kariéra)...
Návštěvník
# | Zasláno: 24 lis 2013 17:08
Reagovat 
Moje zkušenost je z oboru mezinárodní vztahy a evropská studia, který po pár semestrech studia končím. Paralelně studuji ještě na ESF, která mně připadá praktičtější.
Obor na FSS mi přijde o ničem. Je to takové moc obecné, sice velká volba z hodně předmětů, takže možnost "udělat si studium po svém", ale nebaví mě to. Nemám rád psaní seminárek, které jsou v podstatě na nic (desítky lidí už napsali totéž líp).
Pokud chceš mermomocí studovat na FSS (já už bych tam podruhé nešel), tak reálné využití snad mají obory psychologie a pak sociální vědy. U sociálních věd je problém, že budeš pořád tak trochu socka. Neznám absolventa, který by nenašel uplatnění, ale zároveň neznám absolventa, který by vydělával víc jak socka. :-)
Kromě toho je na FSS hromada oborů, na které chodí stovky lidí, ale rozumné uplatnění v praxi přímo v oboru jich budou mít maximálně desítky. Nebo někoho napadá, co budou dělat každoroční stovky politologů, genderistů nebo sociologů?
Návštěvník
# | Zasláno: 25 lis 2013 21:28
Reagovat 
Dík za odpověď.
Má ještě někdo další radu, prosím?
-Brnanda
Návštěvník
# | Zasláno: 2 dub 2014 20:38
Reagovat 
Já tu studuji psychologii a jsem naprosto nadšená. Skvělý přístup pedagogů, výborná výuka, úžasní spolužáci a příjemné prostředí. Neměnila bych ani za nic. Navíc je v Brně dobrý přístup k praxím, jen člověk nesmí být líný a musí si možnosti sám obvolat :) Co se týče uplatnění, zatím jsem slyšela relativně pozitivní ohlasy, ale přeci jen začátky v psychologii nejsou nijak extra jednoduché. Ale rozhodně to není neperspektivní obor. Zkrátka doporučuju :)
Návštěvník
# | Zasláno: 3 dub 2014 01:20
Reagovat 
Já bych řekla, že bys měla studovat to, co tě prostě baví. Myslím, že u oborů jaké jsou na FSS to platí obzvlášť, protože je tu v některých případech opravdu obtížné absolvovat něco, co ti vadí, nebaví tě to. I v souvislosti s těmi výše zmíněnými seminárkami, v souvislosti s hromadou povinné četby a podobně, je prostě komplikované studovat obor, co tě absolutně nebaví, co ti nic neříká a je to pro toho tebe jen trápení.
Ono navíc, co je záživné pro jednoho, může být pro druhého nudné a naopak. Víceméně to samé i s tím významem v budoucnu. U řady těch oborů záleží na tom, na co se člověk zaměří a pak jestli je v tom dobrý. Třeba kdybych vzala BSS, pokud se někdo věnuje třeba kybertématice (např. vyloženě kyberterorismu), tak má určitě větší šanci se v tom uplatnit, protože se tahle tématika teď hodně řeší, hodně se rozvíjí, než někdo kdo se zaměří třeba na Al-Kajdu. Stejně tak v politologii problematika voleb, volebních reforem, je určitě využitelnější než tématika politické filozofie.
Návštěvník
# | Zasláno: 14 dub 2014 15:18
Reagovat 
Pokud uvažuješ o tom co studovat a jaké budeš mít později uplatnění, tak jdi raději na ES fakultu. Sám jsem rok na FSS studoval společně s PF a bylo to k ničemu, kariéru v politologii člověk stejně neudělá. Takže za mě ekonomie+právo.
 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.