Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
Fakulta sociálních studií MU Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / Fakulta sociálních studií MU /

zsv

 
Leyla537
Člen
# | Zasláno: 1 dub 2015 21:51
Reagovat 
ahoj, ja bych se chtela zeptat jak jste se pripravovali na test zsv a jaky jste pak dosahli percentil? Mam jeste rok pred maturitou, ale uz vim ze bych moc rada sla na FSS, tak se pro jistotu ptam uz ted...diky moc za jakoukoliv odpoved!! :)
Michaela C.
Návštěvník
# | Zasláno: 1 dub 2015 22:25
Reagovat 
Ahoj, SCIO cvičebnice ZSV, 3 loňské testy a internet. Napoprvé percentil 93,33, napodruhé 98,33. Ta cvičebnice je dostačující ve všem kromě historie, tam je důležitý vlastní přehled, plus si podle minulých testů vyhledat na internetu základní fakta.
Návštěvník
# | Zasláno: 1 dub 2015 22:31
Reagovat 
AHoj, já doporučuju koupit si cvičbnici a tu se POŘÁÁÁÁDNĚ nadrtit..... to samo ti zajišťuje percentil minimálně 85. Ale pro uplně maximání výsledky doporučuju mít navíc zvlášť učebnici na moderní dějiny, tato část je zpracována ve cvičebce trochu odlišným způsobem a vzhledem ke komplexnosti ej lepší mít nějakou oporu. A za třetí doporučuju sehnat si staré testy ze zsV a řešit ulohy. Sem tam se stane, že některé ulohy nejde odpovědět se znalostmi ze cvičebky, ale je jich málo. Přesto existují a tnapoví ti, na co ještě by ses měla zaměřit. Např. najdu otázku , u níž odpověď nenajdu ve cvičebce, zkusím si správnou odpověď vygoolit, a něco okolo té otázky přečíst, nastudovat a zapamatovat.
Pokud ke cvičebce přidáš učebnici moderních dějin a starší testy tak míříš k těm nejvyšším percentilům 95+ minimálně.
Nedoporučuju se spoléhat pouze na maturitní znalosti, je to hodně gympl od gymplu ta kvalita, ruzní učitelé kladou ruzný duraz na svoje oblíbené nebo neoblíbené společenské vědy a tak podobně. Např. spousta známých z gymplu měla na vysvědčení ze ZSV jedničku, ale u NSZ mívali percentil okolo 60, což se nezdá jako katastrofální výsledek, ale na FSS to zrovna moc stačit asi nebude no (pokud nebudeš vzhledem ke koeficientu hoooooodně dobrá v OSP a nechceš jít na nejžádanější obor typu psychologie).
Návštěvník
# | Zasláno: 25 kvě 2015 15:55
Reagovat 
Já mám docela přehled, takže jsem poprvé bez učení dal 87. Pak jsem si koupil tu cvičebnici, celou si jí přečetl a mám 99. Rozhodně se nevyplatí učit se nějak nad rámec té cvičebnice, v testu snad nebyla jediná otázka, na kterou by se v ní nedala najít odpověď. Mimo historie. Tam se opravdu požaduje spíše všeobecný rozhled, takže se vyplatí studovat i odjinud. Osobně jsem to nedělal, protože mi stačily moje znalosti, ale je mi jasné, že jsem v menšině. Pokud ovšem necílíš na těch 95+, tak podle mě v klidu stačí přečíst si tu cvičebnici, tam je ta historie taky strašně dobře popsaná, jen tam není úplně všechno.
Návštěvník
# | Zasláno: 25 kvě 2015 18:23
Reagovat 
Odmaturuj ze ZSV a stránka o EU na wikipedii. 95 a nějaké drobné.
Návštěvník
# | Zasláno: 26 kvě 2015 12:40
Reagovat 
Nezpochybňuju, že člověk, co se učil z odmaturuj nemohl získat perc. 95. Nicméně to pravděpodobně bude člověk, který má velký přehled o světě kolem sebe. Např. stránka o EU a odmaturuj VŮBEC nepokrývá moderní dějiny, na které je celkem hodně otázek v oddílu hospodářství a svět. Dál například v právu nejedna otázka směřuje k ověřování, zda účastníci testu mají nějaké základní znalosti o právu v aktuální podobě, nový občanský zákoník, změny v pracovním právu apod. - odmaturuj je poměrně staršího data vydání a v oblasti práva nebo EU nemusí prezentovaná látka pokrýt )právě kvuli neaktuálnosti) zdaleka všechno. Obecně sice je pravda, že jak odmaturuj , tak i cvičebnice od scio jsou spíš povrchnější, protože asi je jasné, že z dejme tomu 40 stran výkladu nezíískáme nějaký hluboký a široký rozhled a určité vědě. Doporučuju za sebe ale určitě spíš cvičebnici, protože opravdu otázky v ostrém testu se týkají v naprosté většině znalostí, které jsou v téhle cvičebnici ZSV prezentované. Odmaturuj je v mnohém neaktuální, a myslím, že cvičebnice, vzhledem k tomu, že prezentuje i otázky z minulých let přímo ze scio testů, dokáže člověka dobře inspirovat v tom, jak to studovat a na co zaměřit obzvlášť svoji pozornost. Já dosáhl perc. 98, učil jsem se jak z odmaturuj, tak ze cvičebky + nějaké vyhledávání na netu ohledně moderních dějin, a k tomuto výsledku podle mě víc přispěla cvičebnice.
Návštěvník
# | Zasláno: 26 kvě 2015 21:13
Reagovat 
Já se na ten percentil 99 učil opravdu jen ze cvičebnice. Samozřejmě jsem při tom aplikoval znalosti získané za 4 roky na gymplu a také to, co vím díky svému zájmu o společenské vědy. Ale předpokládám, že zájem o společenské vědy má každý, kdo chce studovat FSS...
Návštěvník
# | Zasláno: 27 kvě 2015 17:13
Reagovat 
Kde jsou všichni, co měli ZSV pod 90? :D Já měla 97 taky jen se cvičebnicí, jen u dějin jsem ještě dohledávala nějaké info, ale neučila jsem se z jinýho zdroje, jen jsem si našla základní informace o konfliktech 20. století, koukla jsem na prezidenty, co v nich měli prsty, a ptala jsem se na to rodičů (protože člověk si líp pamatuje vyprávění než "suchý data" ;))
 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.