Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
Fakulta sociálních studií MU Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / Fakulta sociálních studií MU /

uplatnění politologů?

 
rejnok
Návštěvník
# | Zasláno: 1 čvn 2010 12:10
Reagovat 
Mám dotaz, dostal jsem se na práva do Prahy a na politologii do Brna, zajímají mě oba obory a nemůžu se rozhodnout. Co byste volili vy? Jaká je možnost uplatnění politologů?
Návštěvník
# | Zasláno: 1 čvn 2010 12:20
Reagovat 
Návštěvník
# | Zasláno: 1 čvn 2010 17:28
Reagovat 
rejnok:
Mám dotaz, dostal jsem se na práva do Prahy

To by mě teda zajímalo, jak ses tam dostal, když scio předává výsledky fakultě až 11.6. a oficiálně to bude zveřejněno až 15.6... :-D Že by obálková metoda? :-D Dělám si srandu- předpokládám, že předpokládáš, že budeš přijat, není-liž pravda? Loni jsem řešila podobnou situaci, nakonec jsem zvolila práva, studium politologie je sice zajímavé, ale v praxi se uplatní je zlomek... Existuje takový vtip: Co řekne zaměstnný politolog nezaměstanému? "dáte si ještě kávu?" :-D Možná to jen vidím moc černě, nechci tě od toho odrazovat, spíš bych volila to, co je ti bližší (ať už zájmem nebo k domovu), přecejen je to 5 let života a studovat něco co tě nebaví? pěkná pakárna...
Návštěvník
# | Zasláno: 1 čvn 2010 17:38
Reagovat 
Říká se, že právník může pracovat na pozici politologa vzdycky -> jako právník máš 2x větší možnost ve volbě povolání:)
Návštěvník
# | Zasláno: 19 čvn 2010 18:13
Reagovat 
To se mozna rika, ale je to silena kravina. Uz vidim jak se vzdelanim na pravech se nekdo probira volebnim inzenirstvim... nebo volebni geografii a podobne (kdyz bych mel zustat u toho volebniho).
Návštěvník
# | Zasláno: 19 čvn 2010 19:00
Reagovat 
Ono tech volebnich stran a voleb je za rok tak moc, ze se ta hromada politologu urcite uzivi:P
Návštěvník
# | Zasláno: 19 čvn 2010 21:34
Reagovat 
Právník může dělat téměř úplně všechno, je to takové univerzální povolání, takže riziko nezaměstnanosti je nulové. Možné uplatnění např.: soudce, advokát, notář, exekutor, státní zástupce, podnikový právník, manažer všeho druhu, odborník na právo EU, mezinárodní obchod, obchodní právo, finanční, bankovní a pojišťovací právo, rozpočtové právo, všechny stupně veřejné správy, diplomat, a spoustu dalších. Naproti tomu uplatnění politologa je téměř nulové, zvláště v soukromém sektoru.
Návštěvník
# | Zasláno: 19 čvn 2010 21:37
Reagovat 
Presne tak, prinos politologa spolecnosti je nulovy, je to typicka socialni "fuzzy" disciplina (jak trefne poznamenal Milos Zeman), bez ktere by se kazda spolecnost obesla (a ze se bez ni obesla hodne dlouho - etablovani politologie jako vedy jbyl rok 1949 - naproti tomu prava se vyucuji jiz od stredoveku). Obrazek at si udela kazdy sam. Ja letos prestupuju z politologie na prava a sem si jisty, ze delam spravny krok.
Návštěvník
# | Zasláno: 2 čvc 2010 11:20
Reagovat 
Já být Tebou asi zkusím to právo a když by Tě to nebavilo, tak politologii a nebo třeba brzy zjistíš, jak už to tak bývá, že zvlásneš studovat oba obory zároveń, ale to by pak chtělo v jednom městě.. tak třeba příští rok.. :-)
Návštěvník
# | Zasláno: 2 čvc 2010 20:27
Reagovat 
mozem sa spytat ako to je s europskymi studiami?..
ake uplatnenie zväčša maju ??..
a taktiez ak ich porovnate s medzinarodnymi vztahmi, a narodnym hospodarstvom..
ďakujem za vase postrehy..:))...:D
debil
Návštěvník
# | Zasláno: 16 dub 2013 13:03
Reagovat 
nechápu vás neumím čsp a rád si hodím pytel na krk protože ti smrdí nohy,chcem být nezávyslí
Návštěvník
# | Zasláno: 16 dub 2013 20:03
Reagovat 
Návštěvník:
mozem sa spytat ako to je s europskymi studiami?..
ake uplatnenie zväčša maju ??..

Založit svou kariéru na existenci celku zvaného EU není zrovna dvakrát prozíravé. Mnozí už to pochopili a zájem o tento pseudoobor klesá, což se projevuje zejména na poklesu percentilu nutného k přijetí. Za pár let budou i pošahané feministky z genderových studií mít lepší uplatnění jak euroabsolvent. :-D
 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.