Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
Právnické fakulty v Praze, Olomouci a Plzni Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / Právnické fakulty v Praze, Olomouci a Plzni /

Právnická fakulta ZČU

 Stránka:  1  2  3  4  5  ...  168  169  170  171  172  »» 
Návštěvník
# | Zasláno: 4 pro 2011 11:02
Reagovat 
Chtěl bych se Vás zeptat na vaše osobní názory na tuhle fakultu a na Váš tip ohledně percentilu, který bude v letošním roce. Samozřejmě za předpokladu prodloužení akreditace.
Návštěvník
# | Zasláno: 4 pro 2011 11:09
Reagovat 
Tu akreditaci prodlouží, to bych se nebál, četl jsem, že z Plzně poslali na ministerstvo zprávu o řešení problémů a o novém personální obsazení dokonce o měsíc dřív, takže si asi věří a vyřešili to.

Názor na Plzeň je poměrně irelevantní, ale fakta jsou taková, že média Plzni za poslední roky udělala takovou pověst, že se z ní roky nevyhrabe - minimálně mezi běžnou populací. Ovšem i v Praze si na přednáškách dělají profesoři (opravdu prof.) z plzeňskě fakulty srandu, že v ČR jsou tři právnické fakutly a pak Plzeň. Jak to je při nástupu do práce nevím, ale obecně vždy platilo, že PFUK a Brno jsou ty prestižní.

Percentil? Ten se asi moc měnit nebude, možná bude i nižší, protože by mohlo být méně zájemců.
Návštěvník
# | Zasláno: 4 pro 2011 12:26
Reagovat 
Tak jestli je to pravda s tou legrací na přednáškách, tak nevím proč tedy Pražáci ( možná že dokonce Ti, co si tu legraci dělají) jezdí do Plzně přednášet.
Návštěvník
# | Zasláno: 4 pro 2011 12:42
Reagovat 
Pro prachy přece, ne? :) Aspoň půlka pražské PF (ale nejen PF, i spousta učitelů z jiných fakult UK nebo odborníků z AVČR) učí na všemožných pražských soukromých školách, no a ti, kteří nemůžou učit tam, musí holt do Plzně. Což je předpokládám horší, protože veřejná škola platí určitě míň a ještě je to daleko.

To se týká převážně profesorů, taky docentů, dokonce i někteří proděkani fakult UK. Naprostá většina těhle učitelů má nejmenší možný úvazek na těch veřejných školách jaký mohou mít, aby si tam udrželi pozice (to je snad papírově 0,6) a většinu času učí jinde, za víc peněz.

Proto taky ti nejlepší profesoři a docenti na veřejných školách (alespoň v Praze) mají v týdnu třeba jenom jednu přednášku a jeden, max. dva semináře. Pak na té škole věnují trochu času výzkumu a zbytek učí jinde, za opravodvé peníze.

A ten vtip pravdou je, klidně se zeptej na FB letošních prváků :D.
Návštěvník
# | Zasláno: 4 pro 2011 12:50
Reagovat 
Já tomu věřím a v tom případě je mi fakt těch dotyčných peofesorů a docentů líto. Mít takovéto myšlení a ještě to veřejně prezentovat- ubožáci.
Návštěvník
# | Zasláno: 4 pro 2011 18:52
Reagovat 
Zdravím, ráda bych poprosila někoho o radu. Mám psát svoji 1 seminární práci a vůbec nevím jak začít. Týká se to toho, že máme vyhledat všechny zákoníky + jejich charakteristiku. Jediné co mám jako podklad je to, že jo to zákoník trestní, obchodní, občanský a zákoník práce. Dívala jsem se na internetu a kde nic, tu nic. Moje práce má obsahovat 3 A4 a fakt nevím z čeho to mám vycucat. Kdyby jste prosím věděli o nějakých stránkách, předem děkuji.
Návštěvník
# | Zasláno: 4 pro 2011 21:15
Reagovat 
S percentilem bude rozdíl ten, že v Plzni minulý rok se přijímalo na OSP-Z + ZSV, letos budou přijímat (by měli přijímat) na OSP-R.
Návštěvník
# | Zasláno: 4 pro 2011 21:28
Reagovat 
Hmm ano, máte pravdu, Plzeň letos vyžaduje OSP R, tedy už jsou tyhle testy pro všechny tři právnické Scio fakulty. To je jedině dobře, čím víc lidí, tím větší rozptyl percentilu, snad.

Tím pádem se dá stoprocentně říct, že vyžadovaný percentil oproti loňsku o dost klesne, stejně jako když vloni zavedli OSP R v Praze a Olomouci.
Návštěvník
# | Zasláno: 5 pro 2011 19:27
Reagovat 
Jsem v Plzni a jsem spokojená všechno tu probíhá naprosto standartně a ty názory co se tu vedou jsou od lidí, kteří si myslí, že když vystudují v Praze budou z nich skvělí právníci a všude se o ně budou rvát :D
Návštěvník
# | Zasláno: 6 pro 2011 23:34
Reagovat 
Návštěvník
# | Zasláno: 6 pro 2011 23:53
Reagovat 
Nechci nejak snizovat Plzen, ale tohle rika akorat to, ze podle jakesi komise na druhe strane sveta jsou dva studenti z Plzne jedni z nejlepsich na svete.

Gratuluji jim a doufam, ze treba i vyhraji, ale toto muze jen velmi tezko mit jakoukoliv vypovidajici hodnotu o dane skole jako celku. To ma spis publikacni cinnost studentu a full time pedagogu, uspechy absolventu apod. Vice lidi.
Návštěvník
# | Zasláno: 7 pro 2011 20:08
Reagovat 
vždyť tu taky nikdo netvrdí, že Plzeň je nejlepší jen proto, že má dva studenty v mezinárodní soutěži :D ale zase z ní nemusíte dělat největší odpadliště těch co se nedostali jinam
Návštěvník
# | Zasláno: 9 pro 2011 19:06
Reagovat 
Kolik tedy tipujete, že bude potřeba bodů (po vynásobení jednotlivých oddílů koeficienty) na přijetí na magisterské studium? Případně, kolik bylo potřeba loni?
Návštěvník
# | Zasláno: 9 pro 2011 19:11
Reagovat 
To fakt těžko říct, orientačně se podívej, kolik chtěli vloni do Olomouce, někde to tu bude. To by asi mohlo +/- odpovídat.
Návštěvník
# | Zasláno: 9 pro 2011 19:11
Reagovat 
*bakalářské
 Stránka:  1  2  3  4  5  ...  168  169  170  171  172  »» 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.