Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
Právnické fakulty v Praze, Olomouci a Plzni Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / Právnické fakulty v Praze, Olomouci a Plzni /

Pro všechny budoucí právníky, aneb jaká je realita absolventů právnických fakult.

 Stránka:  1  2  3  4  5  ...  13  14  15  16  17  »» 
Návštěvník
# | Zasláno: 10 dub 2012 16:39
Reagovat 
Všem ucahzečům o studium práva doporučuji tento článek a nebo nahlédnout do zápisu advokátní komory ze dne 13. března. AK připravuje prodloužení praxe pro koncipienty ze 3 na 5 let !!!

článek: http://nemecpetr.blog.respekt.ihned.cz/c1-55251220-kdo-se-muze-stat-advokatem-dle-adv okatni-komory-jen-deti-advokatu-a-bohati

zápis: http://www.cak.cz/assets/zapis_predstavenstvo_2012_03_12.doc


Jen dávejte pozor, ať se Vám z toho neudělá špatně studentíci. :-D
Lenka44
Návštěvník
# | Zasláno: 10 dub 2012 16:44
Reagovat 
Já už o tom plánovaném prodloužení povinné praxe taky slyšela, ale nečekala jsem že to AK skutečně bude prosazovat. Jestli to projde tak je to pro většinu z nás těměř likvidační zpráva :-/

AK se snaží omezovat konkurenci a toto je velmi silná páka:- /

Na zasedání představenstva České advokátní komory 13. března tohoto roku představenstvo schválilo, že bude prosazována taková novela zákona o advokacii, která by prodloužila praxi advokátních koncipientů ze tří let na pět let http://www.cak.cz/assets/zapis_predstavenstvo_2012_03_12.doc
xxx
Návštěvník
# | Zasláno: 10 dub 2012 16:50
Reagovat 
to mi neříkejte ani ze srandy !!!!
Návštěvník
# | Zasláno: 10 dub 2012 16:55
Reagovat 
Jo, tak to je velká paráda...
Ironie je, že to určitě projde. Proč by také ne? Schvalovat to přeci budou ti, kterých se to již netýká nebo ti, kterým je to jedno...

A nej na tom je, že ta koncipientská praxe dává velký hovno. Pracujete až na výjimky pro nějakého dementa, který umí sotva vyplnit smlouvu, kterou si stáhne z koupeného sborníku...
To si z nás už opravdu všichni dělají kurva prdel?! Vláda, parlament, sběratel propisovaček a teď i ČAK?! Proč jenom 5 a ne 7 nebo třeba 15?
Kancelářský sluha
Návštěvník
# | Zasláno: 10 dub 2012 16:59
Reagovat 
promiňte mi můj slovník, ale jestli to skutečně bude zavedeno, tak je to prasárna největšího stupně!!!!!
Návštěvník
# | Zasláno: 10 dub 2012 17:00
Reagovat 
A to ještě velká část těch pseudoadvokátů se stala začátkem 90 jen tak - přišli třeba z podniků...
Návštěvník
# | Zasláno: 10 dub 2012 17:03
Reagovat 
To bude super - 10 let živoření a ve 30 člověk bude třeba advokátem... Není to nápad pana z Hradu? Aby advokáti také měli "dostatečné životní zkušenosti" jakou soudci?

Ono je to jednoduché - advokátů je dost (byť hodně jich je nevzdělaných idiotů), proto se komora rozhodla "uzavřít před světem"... A nevidím způsob, jak ji v tom někdo bude bránit. A hlavně si nemyslím, že někdo moc bude chtít...
Návštěvník
# | Zasláno: 10 dub 2012 17:19
Reagovat 
Ten článek je hrozně dramatickej, berte ho prosím vás s rezervou (ty platy advokátů, minimální mzda, placení za praxi apod.) Většina absolventů PF nejde pracovat nikam do "sweathousu", ale jdou jako koncipienti za řekněme 20-25k nástupní, třetí rok koncipientury už mají víc a pak jsou advokáti a mají ten plat, kterej jim závidí celá republika... Není to tak ve 100% případů, hlavně na vesnicích a mini městech, ale jinak je realita jiná.

Co je v tom článku pravda je 5 let té koncipientury, to je celkem opruz jestli scvhálí a pak ta diskriminace ženských ohledně zlaožení rodiny apod.
Kancelářský sluha
Návštěvník
# | Zasláno: 10 dub 2012 17:23
Reagovat 
Nejde ani tak o ten článek, ten je dost subjektivní, ale ta 5 letá praxe je prostě nářez.
Arnie
Člen
# | Zasláno: 10 dub 2012 17:29
Reagovat 
Návštěvník:
Ten článek je hrozně dramatickej, berte ho prosím vás s rezervou

My znalejší to s rezervou bereme. Nicméně podstatných je těch 5 let. To je šílenost. A není to jen o diskriminaci žen. Jde i o jakousi stálost právní úpravy. Proč celou dobu 3 a teď 5? Jaký LEGITIMNÍ zájem inicioval záměr těchto změn (a já si myslím, že ty změny projdou), že člověk, který si odkroutí praxi (a složí zkoušku) před jejich účinností se stane advokátem za 3 roky a ten, kdo to nestihne až za 5?
Legitimního na tom není nic. To si jen stávající advokáti "kartelově" zabezpečují své pozice. Z mnoha důvodů - například toho, že pro ně absolventi budou 5 let otročit. Ale také třeba toho, že mnoho lidí s výjimečnou inteligencí tyto podmínky odradí a na práva nepůjdou - tj. obor přijde o řadu potenciálních špiček, což hraje stávajícím advokátům rovněž do karet.
pěší kurýr
Návštěvník
# | Zasláno: 10 dub 2012 17:33
Reagovat 
Myslím, že motiv AK je naprosto jasný a obávám se, že to tak skutečně bude.
Arnie
Člen
# | Zasláno: 10 dub 2012 17:36 | Změnil(a): Arnie
Reagovat 
pěší kurýr:
Myslím, že motiv AK je naprosto jasný a obávám se, že to tak skutečně bude.

Bohužel je tomu tak...

Těch, kteří tento nebo příští rok končí se to možná ještě nedotkne, ale těch, co teď začínají už skoro stoprocentně - do 10 let to určitě prosadí.

Co ještě nějakou novinku? Třeba, že advokátem může být jen pitomek (pardon, potomek) advokáta? To je zhruba stejně legitimní jako změna na 5 let a záměr je také podobný :)
pěší kurýr
Návštěvník
# | Zasláno: 10 dub 2012 17:45
Reagovat 
že já vůl nedal na rady rodičů :-)
Arnie
Člen
# | Zasláno: 10 dub 2012 17:57
Reagovat 
pěší kurýr:
že já vůl nedal na rady rodičů :-)

Co radili? :)
pěší kurýr
Návštěvník
# | Zasláno: 10 dub 2012 17:59
Reagovat 
ať jdu na perspektivnější obor :-)
 Stránka:  1  2  3  4  5  ...  13  14  15  16  17  »» 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.