Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
Právnické fakulty v Praze, Olomouci a Plzni Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / Právnické fakulty v Praze, Olomouci a Plzni /

Co si myslíte o této škole?

 Stránka:  1  2  3  »» 
Návštěvník
# | Zasláno: 5 čvn 2012 15:23
Reagovat 
Jako jediná ze soukromých škola nabízí 5 leté studium práva. Vypadá tio zajímavě. http://www.paneurouni.cz/cz/fakulty/fakulta-prava/pravnicka-fakulta-praha/
Návštěvník
# | Zasláno: 5 čvn 2012 15:30
Reagovat 
choděj tam pěkný holky
Návštěvník
# | Zasláno: 5 čvn 2012 15:50
Reagovat 
Už jsem tady o té škole četla jedno vlákno http://www.prijimacky-nsz.cz/index.php?action=vthread&forum=9&topic=497 ... Osobně bych si raději zaplatila CŽV práv, kdybych na to měla prostředky.
Návštěvník
# | Zasláno: 5 čvn 2012 17:45
Reagovat 
Myslím, že je celkem jedno, kolikaletý práva nabízí, pořád je to jen soukromá škola, nikolik veřejná v česku akreditovaná, kterou uznává např. Advokátní komora. A myslím, že i většina zaměstnavatelů dá raději přednost absolventovi veřejné právnické školy, než té soukromé. Takže je otázkou, co přesně chceš s podobnou školou dělat. Jestli se chceš věnovat opravdu právu, pořpípadě i té advokacii, tak bych určitě spíše volila cestu přes CVŽ směrem na veřejnou školu. A ty peníze, který bys na tom navíc ušetřil/a, bych pak raději investovala do smysluplnějších věcí.
Návštěvník
# | Zasláno: 5 čvn 2012 21:26
Reagovat 
Plzeň je možná bez akreditace, ale aspoň tě zapíšou do advokátní komory bez problému takže asi tak
Návštěvník
# | Zasláno: 5 čvn 2012 22:49
Reagovat 
Ta škola nemá českou akreditaci, takže s tím diplomem
- nikdy nebudeš advokát (AK nezapisuje ani absolventy PA, dokonce se o tom soudili a vyhráli).
- stejně tak nebudeš ani exekutor (Exekutorská komora také nezapisuje tyto "východní právníky").
- taky nemůžeš pracovat na spoustě pozicích ve správě, když třeba někde na ministerstvech nabírají právníky, tak také chtějí vzdělání z jedn ze 4 (spíš 3) PF.
- Předpokládám, že toto platí i pro soudce, to se mi teď nechce hledat.

Kde tě tedy s tím diplomem vezmou? Teoreticky v soukromé sféře jako podnikového právníka, např. banky, pojišťovny, větší akciovky, prostě každá firma, která má svého právníka/právní oddělení na tvorbu smluv, rady apod. Ale opět připomínám, že to je jen teorie, protože tyhle školy, jak již zmíněno, nikdy nedostaly českou akreditaci a učí podvodem - vydávají se za zahraniční školu, přitom jsou v ČR. No a firmy mnohem radši sáhnou po absolventovi školy, která fakt učí naše české právo, kde si studenti podle osnov projdou vším, čím by (podle A.Kom., ČAK...) měli.

Nejsmutnější je, že tyhle školy mají stovky studentů, kteří asi nevědí, co studují... Budiž jim přáno, jednou budou moci říkat, že jsou právníci, ale tam to pro ně skončí.

Moje doporučení: pokud máš peníze, ale nestačíš na to (Scia, TSP) moc intelektuálně, tak si zkus zaplatit CŽV program v Praze nebo v Brně. Vygoogluj si to, pokud nevíš, co to je. Vyjde to levněji a pokud se budeš snažit, budeš platit jen na začátku studia a budeš mít plnohodnotný titul.
Návštěvník
# | Zasláno: 18 čvn 2012 12:25
Reagovat 
náhodoz na této škole studuji a je to dobrá škola
Návštěvník
# | Zasláno: 18 čvn 2012 12:55
Reagovat 
Návštěvník:
náhodoz na této škole studuji a je to dobrá škola

GL v budoucí kariéře…
Návštěvník
# | Zasláno: 19 čvn 2012 13:14
Reagovat 
Docela mě překvapilo, že se tahle škola zúčastnila letošní soutěže v simulovaném procesu (Czech Moot Court Competition) v občanovi... Neví někdo jak dopadla, jak si vedla oproti ostatním fakultám? Na FB Elsy ČR jsem našel jen, že to vyhrál tým z Plzně a že na druhém místě skončil tým z UPOLu
Návštěvník
# | Zasláno: 20 čvn 2012 18:51
Reagovat 
jo no plzeň vyhrála, takže se poserte třeba teploušové z prahy
Návštěvník
# | Zasláno: 20 čvn 2012 18:55
Reagovat 
To ty se poseres az se nejakej teplous z Prahy vedouci libovolnou AK vysmeje tvymu "srandatitulu" a pujdes solit hranolky :-D
Návštěvník
# | Zasláno: 20 čvn 2012 19:02
Reagovat 
Nevím, jak jsi poznal, co má za titul, nicméně teplouš z Prahy si hlavně ověří, že zná, co znát má a titul mu bude ukradenej.
Návštěvník
# | Zasláno: 20 čvn 2012 19:17
Reagovat 
Návštěvník:
titul mu bude ukradenej.

Věc je ta, že tyhle záležitosti neřeší přímo advokát, pod kterým bys třeba pracoval/a, ale řeší je HR (human resources, personální/osobní oddělení, jakkoliv si to konkrétní firma nazývá). A ti obvykle soukromé školy ignorují a vůbec je přes sebe nepustí do nějakého dalšího kola pohovorů, kde už jde o znalosti.

Co se týká toho solení hranolků místo práce v AK, to je docela možné, protože tahle škola nemá českou akreditaci, neučí tedy to samé, co Praha, Brno a Olomouc a na základě toho je nezapisuje (mj.) ČAK. Je to celé popsáno v tom 6. příspěvku.
Návštěvník
# | Zasláno: 21 čvn 2012 10:05
Reagovat 
Mířil jsem na tu narážku s Plzní.
Návštěvník
# | Zasláno: 21 čvn 2012 13:36
Reagovat 
Jo no titul z Plzně... :D
 Stránka:  1  2  3  »» 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.