Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
Právnické fakulty v Praze, Olomouci a Plzni Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / Právnické fakulty v Praze, Olomouci a Plzni /

Právnická fakulta UK 2013/2014 :-)

 Stránka:  1  2  3  4  5  ...  258  259  260  261  262  »» 
terezataylor
Člen
# | Zasláno: 31 čvc 2012 11:16
Reagovat 
Ahoj všem, co se chystají na práva do Prahy..
už se připravujete na scia? Já pořád váhám, zda Olomouc nebo Prahu.. Vše má své + i -.. Co vy? Máte jasnou volbu? Nebo to jdete jen zkusit?
Návštěvník
# | Zasláno: 31 čvc 2012 12:22
Reagovat 
No, nevím jestli má Olomouc nějaké plusy oproti Praze...
terezataylor
Člen
# | Zasláno: 31 čvc 2012 22:53
Reagovat 
Líbí se mi taková ta "rodinná atmosféra" ve škole.. a to je prý jen v Olomouci, jinde Tě znají "pod číslem"... A i Olomouc jako město se mi líbí. Pak mají nějaký nový systém, že hned v prváku se píše klauzura a je tam méně historie než třeba v Praze..
Návštěvník
# | Zasláno: 1 srp 2012 09:56
Reagovat 
To jsem si řikal, když jsem měl scia jen na Olomouc, ale pak jsem je napsal i na Praha a už jsem změnil názor. Tisíckrát lepší možnost si sehnat nějakou práci v oboru už při studiu, prestiž školy je vyšší, historie a lepší město (myšleno možnostmi). Ale chválím snahu učit se na scia už teď, protože se to vyplatí. Já na ně kašlal a šel jsem pro jistotu na všechny termíny. V těch prvních 3 termínech je nejsnažší dosáhnout lepšího percentilu a to především v zsv, protože většina se učí zsv až na maturu a nemá vyzkoušené testy.
Návštěvník
# | Zasláno: 1 srp 2012 10:32
Reagovat 
Ahoj, pokud se nekdo chce chystat na prijimacky uz ted, tak muzu nabidnout materialy na zsv. Jsou to vypisky, ktere jsem sama zpracovavala od rijna az do ledna. Obsahuji komplet cely kurz na zsv od scia, to co chybi, jsem doplnovala z Odmaturuj a pridala jsem tam i zapisky z hodin. Celkove je to asi 150 stran A4 za 200 Kc. Muzu poslat na ukazku par stranek. Kdyztak se ozvete na mail: westdenis@seznam.cz
terezataylor
Člen
# | Zasláno: 1 srp 2012 11:29
Reagovat 
Taky jsem si říkala, jestli to nepřeháním, že už si čtu literaturu teď a připravuju se, ale já mám pomalý rozjezd a musím mít vše pěkně vypsané, pak mi to stačí si jen přečíst. Snad to vyjde oboje - říkám si ale, že bych musela mít něco velkého v Olomouci, abych dala přednost jí a né Praze..
Návštěvník
# | Zasláno: 1 srp 2012 12:28
Reagovat 
Návštěvník:
V těch prvních 3 termínech je nejsnažší dosáhnout lepšího percentilu a to především v zsv, protože většina se učí zsv až na maturu a nemá vyzkoušené testy.

To je pěkná blbost… viz harmonizovaný percentil!
Návštěvník
# | Zasláno: 1 srp 2012 17:18
Reagovat 
Doporučuju si pročíst odmaturuj ze zsv, většina otázek tam byla. Evropskou unii a dějiny 20. století jsou dobré na wikipedii, ale zabere to dost času :D
Návštěvník
# | Zasláno: 1 srp 2012 19:40
Reagovat 
Učení je pro slabochy :) Máte to dělat jako já - bez přípravy, jeden pokus v květnu za 99.8 a 93 :)
Návštěvník
# | Zasláno: 1 srp 2012 20:35
Reagovat 
scio testy jdou skutečně natrénovat :-) když jsem začínal, tak jsem měl dohromady z obou částí cca. 100 a nakonec jsem to vytáhl na 184, takže se učte :-)
Návštěvník
# | Zasláno: 2 srp 2012 09:16
Reagovat 
Návštěvník:
scio testy jdou skutečně natrénovat :-) když jsem začínal, tak jsem měl dohromady z obou částí cca. 100 a nakonec jsem to vytáhl na 184, takže se učte :-)

Já to měla taky tak. Sice znám i takové, kteří měli napoprvé bez přípravy vysoké percentily, ale valná většina lidí to tak samozřejmě nemá a dá se to nadřít:)... Hlavně nevzdávat po prvním neuspechu, spíš se do toho pořádně vrhnout s tím, že už budete vědět, co Vám na ostro dělá problémy atd... :))
terezataylor
Člen
# | Zasláno: 3 srp 2012 12:30
Reagovat 
Já mám největší problém v OSP - tu první část zvládnu dost dobře, verbální i abstraktní.. kvantitativní už trošku méně. Co mi dělá ale fakt velký problém je abstraktní, kritický ještě docela ujde.. Není to ale problém toho, že bych nevěděla, co s tím, ale jsem strašně unavená už po těch OSP základních. Nevíte někdo, co s tím? Asi bude nejlepší prostě trénovat, abych vydržela být ve střehu a přemýšlet dlouhou dobu..
Návštěvník
# | Zasláno: 3 srp 2012 13:10
Reagovat 
Já jsem měl úplně stejnej problém letos. Na prvním termínu Scií jsem měl první 4 oddíly 90-98 a pak když jsem otevřel ten abstraktní oddíl, tak jsem byl jako po maratonu a nakonec jsem ho udělal jen na 50. Moje jediná příprava mezi prvním a druhým termínem bylo to, že jsem se kouknul na netu co mi dodá nejvíc energie, narozdíl od 1. termínu jsem se před 2. nasnídla, pil Colu apod. no a bylo hotovo, energie bylo spousta na OSP Z, R i ZSV (vše v jeden den v únoru).
Návštěvník
# | Zasláno: 3 srp 2012 13:27
Reagovat 
a mně bylo divný, jak můžete mít v letošním topicu už skoro 200 stran - vy to zakládáte už takhle rok dopředu :D :D Ale dobrý, já jsem měla o VŠ jasno někdy od 7. třídy ZŠ, tak proč ne :))
Návštěvník
# | Zasláno: 3 srp 2012 14:10
Reagovat 
Nejlepší je začít se lehce připravovat v říjnu, poslední dva týdny v listopadu intenzivněji a vyrazit hned na první termín. Když tam získáte vysoký percentil, tak už stačí zsv a dos se vám uleví. (vlastní zkušenost :D)
 Stránka:  1  2  3  4  5  ...  258  259  260  261  262  »» 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.