Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
Právnické fakulty v Praze, Olomouci a Plzni Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / Právnické fakulty v Praze, Olomouci a Plzni /

Jak probíhá studium práv na UK?

 Stránka:  1  2  3  »» 
Nasko
Návštěvník
# | Zasláno: 13 lis 2013 18:25
Reagovat 
Zdravím všechny, chtěl bych se tento rok hlásit na práva na Karlovku, ale nevím, co od studia práv očekávat. Zajímá mě, jak probíhá první ročník studia( a také ty ostatní) , co je nejtěžší atd. Jak se to s psaním nějakých prací? Píše se jenom na konci diplomovka? Nebo i během studia nějaké další práce? ( bojím se celkem, že nezvládnu napsat diplomku a obecně dlouhé texty). Když bych se dostal na ty práva, tak mě zajímá . Jaké jsou zkoušky za ten daný rok. Díval jsem se přímo na fórum Právnické fakulty v Praze a objevil jsem něajké pojmy typu 1. Státní souborná zkouška, 2. Státní zkouška a 3. Státní souborná zkouška? Kdy se tyto zkoušky vykonávaji? A kdy se začíná psát diplomová práce? Dají se zvládnou klauzury? Mám straśně moc otázek předtím, než se na práva hlásím. Nechtěl bych být někdy ve ctvrťáku vyhozen. Snažil jsem se někde najít popsaný průběh studia práv, ale nějak jsem nenašel. Proto bych byl velmi rád kdyby mi nějaký student z UK mohl napsat, jak studium práv probíhá. Děkuji Vám
Návštěvník
# | Zasláno: 13 lis 2013 20:38
Reagovat 
To je hrozně obecná otázka, jejíž odpověď by se dala vydat jako skripta, ne-li rovnou komerční monografie... Studium zvládnout jde, ale člověk se musí snažit. První ročník nemá s ostatními čtyřmi skoro nic společného, je to taková historie, filozofie apod. V průběhu studia se píše pouze diplomka, která se dělá obvykle v 5. ročníku a jde bez problému stihnout, protože tam už není skoro žádná výuka ani zkoušky. Státnice jsou dvě, obě jsou v páťáku na konci studia. Bývala 1. SZK ve druhém ročníku, ale už asi 4 roky ji v akreditaci nemáme. Klauzury jsou problém, je nutno se na ně dlouhodobě soustavně a zodpovědně připravovat, úspěšnost klidně pod 30%, ale je více pokusů. Lidi na nich ze školy lítají často, ano.
Návštěvník
# | Zasláno: 13 lis 2013 22:31
Reagovat 
A jestli jako delší práci bereš seminárku, tak ty se píšou taky. ;-)
Návštěvník
# | Zasláno: 13 lis 2013 23:57
Reagovat 
Co to jsou ty klauzury a v jakém ročníku jsou??
Návštěvník
# | Zasláno: 14 lis 2013 08:33
Reagovat 
Klauzura je reseni pripadu, ktery by se mel podobat tomu, co budes realne resit jako advokat. V prvaku je miniklauzura z rimana, kdy dostanes pripad a k nemu deset otazek. Zadnou dalsi jsem jeste nepsala, ale co vim, tak ve ctvrtaku je klauzura z obcanskeho, obchodniho a trestniho prava. Ty uz jsou delsi, kdy mam pocit, ze mas na reseni asi ctyri hodiny. A nejvetsi problem teda je ta z tresta, kdy na ni vyleti dost lidi.
Návštěvník
# | Zasláno: 14 lis 2013 09:29
Reagovat 
Klauzura je opravdu řešení reálného případu, máš případ, k němu 10 otázek, potřebuješ 8 správně na projití. Máš k ruce zákony a musíš prostě kvalifikovat skutky, správně argumentovat a odkazovat na zákon apod... Je to docela problém. A ještě je jedna ze správního práva, ovšem ta nejtěžší je opravdu z tresta.

Co se týká seminárek, tak těm se náhodou dá docela efektivně vyhnout, chce to prostě si nevybírat cvičící, kteří seminárky vyžadují (je jich beztak minimum) a nezapisovat si VP a PVP, kde je nutná seminárka. Já jsem např. celý prvák a druhák prošel bez seminárky, teď jsem si zapsal PVPčko, kde ji musím napsat a už toho lituju, protože to je hrozná ztráta času a ten předmět se práva ani přímo netýká :D.
Nasko
Návštěvník
# | Zasláno: 14 lis 2013 12:50
Reagovat 
Takže v prvních semestrech nejsou volitelné a povinně volitelné předměty? Neměl bych si vybírat předmety navíc, abych měl více kreditů? Kdy budu mít nějaký jazyk? A ty ssminárky se asi dají zvládnout ne? Jak má být dlouhá taková seminárka? díky
Návštěvník
# | Zasláno: 14 lis 2013 14:47
Reagovat 
PVP v prváku nejsou, volitelné si můžeš brát od prvního semestru volně. Ano, předměty navíc kvůli kreditům jsou nejen doporučené, ale i nutné (30kr. je nutno nasbírat mimo studijní plán). Jazyky od druháku. Seminárky se jistě dají zvládnout, jenom je to otrava. Cca 15 stran, není to takový problém, ale obvykle jsou u nás větší požadavky než třeba někde na FSV nebo peďáku, protože chtějí aby studenti pracovali s primárními zdroji, ne si jenom přečetli dvě knížky a napsali "referát".
Návštěvník
# | Zasláno: 14 lis 2013 14:55
Reagovat 
Ty jo, to je dost blbý, že jsou ty nejtěžší zkoušky až takhle ve čtvrtáku. Už asi chápu, proč se říká, že třeba v Olomouci se lítá už ve druháku a na UK až ke konci samotného studia. :((
Taky jsem četl nedávno článek od jedný holky z FSV, která chodila s klukem z PF UK a prostě tam popisovala, jak ho bez milosti vyhodili až těsně před finišem. A to se údajně učil a připravoval dlouhý měsíce. :((
Návštěvník
# | Zasláno: 14 lis 2013 17:39
Reagovat 
Ono to není přímo tak, že by jediné těžké zkoušky byly čtvrťáku a u státnic, pokud se tam ten člověk dohrabe, tak pravděpodobně má na to ty klauzury udělat. Akorát jde o to, že se na to třeba nepřipravuje tak pečlivě, jak by mohl, mimo jiné i z toho důvodu, že ho ten trest vůbec nezajímá, jelikož u nás se trest učí vesměs na stéjné úrovni jako třeba občan/obchod (narozdíl od Brna a možná dalších), ale jenom zlomek lidí ho bude dělat.
Návštěvník
# | Zasláno: 14 lis 2013 20:18
Reagovat 
A hlavně je blbost přistupovat ke studiu s tím, že tě stejně nejspíš ve čtvrťáku vyhoděj. ;-)
Návštěvník
# | Zasláno: 14 lis 2013 21:45
Reagovat 
Takže ty nejtěžší zkoušky jsou vlastně písemné, že ano? Z tresta žádná ústní zkouška asi není, že?
Návštěvník
# | Zasláno: 14 lis 2013 22:04
Reagovat 
Nn, treba z obcana mas po prvniom semestru zocet, po druhym ustni zkousku, po tretim zapocet, po ctvrtym ustni zkousku a pak klauzuru. A trest to stejny.
Návštěvník
# | Zasláno: 14 lis 2013 23:29
Reagovat 
Jak říká kolega, ty velké předměty se učí více semestrů, každý je něčím zakončen, vždycky tam bývají i ústní ZK. Klauzury jsou jen třešničky na dortu, nedávno dokonce udělali ústní zk prerekvizitou pro klauzuru :D.
Návštěvník
# | Zasláno: 15 lis 2013 14:14
Reagovat 
Aha, děkuju. Ale látky k naučení je asi i tak strašně moc, vidte? Takže vám třeba občana naporcujou na čtyři části postupně, že jo? Co to jsou, prosím vás, ty prerekvizity? :/ díky:)
 Stránka:  1  2  3  »» 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.