Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
Právnické fakulty v Praze, Olomouci a Plzni Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / Právnické fakulty v Praze, Olomouci a Plzni /

Exkurze - dilema práva Plzeň/Olomouc

 Stránka:  1  2  3  4  5  6  »» 
kb
Návštěvník
# | Zasláno: 13 dub 2016 21:42
Reagovat 
Jelikož mne nejspíše čeká rozhodování mezi studováním práva v Olomouci, nebo v Plzni, chystám výlet do obou měst - chci je pořádně je prozkoumat, setkat se lidmi z obou škol a zahltit je všemožnými otázkami! Napadají vás nějaké?

Zatím mám okruhy:
- Sestavení rozvrhu
- Praxe
- Koleje

Exkurze je plánovaná až na červen/červenec.

Kdo má chuť na dobrodrůžo cestu, nechť si mne přidá na fb - Kateřina Bartošová (na mojí úvodní fotce je parta holek s havajskými věnci :D)
Staromladystudent
Člen
# | Zasláno: 14 dub 2016 09:57 | Změnil(a): Staromladystudent
Reagovat 
Budu taktéž vděčný za poznatky od studentů, kteří tam jsou. Těžko to asi bude objektivní, leda že by někdo přešel mezi Olomoucí a Plzní, což moc pravděpodobné asi není. Pravděpodobnější bude Praha -> Plzeň a to není moc relevantní.

Budu mít stejné rozhodování a chtělo by to seznam pro a proti (zejména povinná doba ve škole/mimo školu, resp. "naklikatelnost rozvrhu do X dnů v týdnu", způsob testů - převážně ústně/písemně, náročnost, apod.). Mám to navíc spojeno s rodinou a prací, takže vybírám zároveň s tím v podstatě i přechodné bydliště a podle toho, kde se dostanu se pak budu rozhodovat.

Plzeň neznám, ale z Olomouce, byť nyní bydlím jinde pocházím a lukrativnost bydlení a všech aktivit okolo tam je poměrně velká. Jestli by to ale znamenalo být zavřený a učit se (vyšší náročnost jak v Plzni) non-stop, tak to pozbývá smysl a raději si zajedu 2x 4 hod. (tam a zpět) autem do Plzně na pár dní a pak zbytek týdne zpět na Moravu.
Návštěvník
# | Zasláno: 14 dub 2016 12:03
Reagovat 
Kamarád přešel po prvním ročníku na právech na UPOL do Plzně. V Olomouci ho totiž po prvním ročníku vyhodili. V Plzni exceluje - dokonce má prospěchové stipendium.
kb
Návštěvník
# | Zasláno: 14 dub 2016 22:09
Reagovat 
Bylo by super, kdyby souhlasil s výslechem! :-D Pokud ano, dal bys mi prosím na něj kontakt? :)
Staromladystudent
Člen
# | Zasláno: 4 kvě 2016 16:31
Reagovat 
Taktéž budu vděčný za reference a srovnání Plzeň vs Olomouc (viz kritéria výše) ať už veřejně zde, nebo soukromě na staromladystudent@gmail.com . Vypadá to totiž předběžně, že se dostanu soudě dle percentilu z minulých let na obě fakulty.
Uživatel
Návštěvník
# | Zasláno: 17 kvě 2016 21:21
Reagovat 
Jsem studentem práv v Olomouci a rozhodně doporučuji spíše Plzeň! Situace v Olomouci se stává kritickou a neúnosnou!

Stále rostoucí a často nesmyslné požadavky na studenty se stávají nesplnitelné a to nemluvím o přístupu a chování některých vyučujících. Je to fakulta, která má obrovský mindrák ze svých starších sester a uznání a výsledků se nesnaží dosáhnout objektivní sebereflexí, ale výsměchem studentům, hazení klacků pod nohy a nastavováním nesplnitelných kvót! V současné době je sama fakulta nucena řešit obrovský odliv studentů zejména z 2. a 3. ročníku a to už o něčem svědčí! Takže za mě rozhodně Plzeň!

S přáním štastné ruky

Kolega z vyššího ročníku
Staromladystudent
Člen
# | Zasláno: 17 kvě 2016 23:54
Reagovat 
Našel by se někdo, kdo studuje na PRF v OLM a Plzni, kdo by byl ochotný podiskutovat osobně během druhé poloviny června?

Napište prosím příp. na staromladystudent@gmail.com . Platím kafe/oběd.
student123
Člen
# | Zasláno: 18 kvě 2016 13:21
Reagovat 
Rozhodně Plzeň, radím všem dobře. Mám v Plzni mnoho známých a některé co z Olomouce vyhodili, kvůli banalitám. Napíšete test a jste si jisti, ale zk úspěšně nesložíte. Je to dáno tím, že jsou zde nastaveny kvoty a určité předměty jsou nastaveny tak, že opakuje předmět každý rok zhruba 120 lidí. Tudíž pokud je jeden termín lehký a udělá ho hodně lidí, tak na další se nevyplatí ani chodit. Na seminářích se probírají normální věci i na přednáškách a na zápočtech či na zk jsou vykonstruované případy, které ani v nejmenším neodpovídají probírané látce.
Přistup katedry soukromého práva je neúnosný na pár příkladech: vyučující vám řekne, že jste odpověděl správně, ale protože to máte zapsané poprvé, tak to zvládnete v dalším ročníku. Vyučující špatně pochopil vaši odpověď, přizná, že odpověď je správná, ale nechce se mu to opravovat dál a proto si máte přijít příště.
Není zde možno argumentovat judikáty Nejvyššího soudu či Ústavního, vše musí být dle jejich názorů - pokud argumentujete judikáty či jinými názory, tak vás div nelynčují a samosřejmě vás vyhodí. Na semináře chodí jejich doktorandi, kteří látku vykládají úplně jinak a pokud je na to upozorníte, tak se vám dostane odpověďi, že to sám neví.
Pokud seminář vede vyučující a není tam jeho doktorand (zhruba 1/2 výuky), tak až na malé světlé výjímky vás odkazují na své komentáře a na literaturu a seminář je naprosto k ničemu.
Určitě volte Plzeň!!!
Staromladystudent
Člen
# | Zasláno: 18 kvě 2016 19:07
Reagovat 
Student123: Šlo by těm, které vyhodili z Olomouce prosím poslat odkaz na tohle vlákno, příp. můj email? Všiml jsem si, že je to tvůj první příspěvek, tak díky za názor a hlavně registraci.
Návštěvník
# | Zasláno: 18 kvě 2016 19:44
Reagovat 
Jsem studentkou 3. ročníku PF UPOL a nyní hodlám tuto fakultu opustit. Ne kvůli tomu, že musím, přiznávám, že něco opakuji, ale proto, že si již nepřeji aby mě lidé, kteří vyučují na této fakultě dále vzdělávali a předávali mi své názory a zkušenosti.

Když jsem se po maturitě rozhodovala, na kterou právnickou fakultu jí, byla pro mě Olomouc jasná volba. Je to město, které mám z domova nejdál, všichni mi říkali, že jsou to nejtěžší práva v republice a já stejně chtěla do Olomouce. Kvalita výuky, možnosti, které na jiných fakultách nejsou, kolektiv, atmosféra studentského města a krása samotné Olomouce. Když jsem se v prváku do Olomouce přestěhovala, nikoho jsem tu neznala. Začínala jsem od píky a líbilo se mi to. Ovšem až do prvního semestru. To mi začalo docházet, že něco není úplně v pořádku.

Aby bylo jasno. Já si nestěžuji na těžkost výuky, nebo na nároky kladené na studenty. S tím vším jsem do Olomouce šla a práva jsou zkrátka jeden z nejnáročnějších oborů, které můžete studovat. Co mi vadí, je přístup pedagogů na téhle fakultě.

Ano. Důvodem napsání tohoto příspěvku je kauza "správa", ale ne z důvodu nějaké křivdy, kterou by se na mě měli "správaři" z PF UPOL dopustit, nebo nahromadění se vzteku za celé ty tři roky. Důvodem, proč sepisuje tento příspěvěk je reakce některých pedagogických pracovníků na celý tento problém.

"U nás na fakultě" se ví o těchto problémech už dlouho. Jsou skoro každodenním tématem diskuze u cigaretky před fakultou, nebo u piva v Doze. Až díky této "kauze" problém vykrystalizoval do neskutečných rozměrů a začalo ho údajně řešit i vedení fakulty. Bohužel reakce některých pedagogických pracovníků na sebe nenechala dlouho čekat.

Opravdu mě mrzí reakce člověka, který vám má předat své znalosti a zkušenosti, má vám být jakýmsi vzorem a při provalení takového problému neumí nic jiného, než si stěžovat na to, jak jsme jako studenti líní, v porovnání s ostatními fakultami hloupí, pořád si na něco stěžujeme, nejsme schopni držet za jeden provaz, nejsme schopni dát dohromady konstruktivní řešení. Systém je nastaven špatně, chceme s ním něco dělat, ale vlastně to nejde, takže vše bude při starém a nic se řešit nebude. Toto je odpověď zakomplexovaného egoisty, který si neumí zamést před vlastním prahem, uznat, že někde udělali jako tým akademických pracovíků chybu a snažit se ji napravit. Ne, tuhle chybu opravdu nenapravíte tím, že nám budete tvrdit, jak jsme líní se učit a na PF UPOL jsme jen díky tomu, že jsme se nedostali do Brna nebo do Prahy.

A svalovat problém na vnitropolitické boje fakulty? To opravdu budeme pořád brečet jako malé dítě, protože jsme jednou nedostali, co jsme chtěli?

Možná vás překvapí, že letos hodlají opustit fakultu i studenti nadprůměrní, kteří fakultu reprezentují navenek, vykazují i nějakou vědeckou činnost a opravdu netráví večery popíjením v olomouckých barech nebo hospodách.

Je veřejným tajemstvím, že se PF UPOL stala útočištěm pro nekompetentní pedagogy, nebo lidi, kteří tam dostali volnou možnost seberealizace, která jim byla odepřena na jiných fakultách.

Je mi opravdu smutno z toho, že mě mají vzdělávat lidé, kteří se k problému staví takto.

Proto, je mi líto, ale PF UPOL opravdu nemohu s čistým srdcem nikomu doporučit, ne z důvodu těžkosti studia, ale díky přístupu pedagogických pracovníků, protože toto opravdu nejsou lidé, kteří by měli vzdělávat budoucí soudce, notáře, právníky, politiky apod.
Návštěvník
# | Zasláno: 18 kvě 2016 20:46
Reagovat 
Olomouc je pro dříče, kteří dokážou bojovat za své sny a nevzdávat se po prvním neúspěchu. Lidi, kteří ví, co chtějí, dokáže PF UP odměnit, narovinu to ale opravdu není pro každého:-)
Studentka 4. ročníku
Návštěvník
# | Zasláno: 18 kvě 2016 21:25
Reagovat 
Ahoj, letos na PF UPOL státnicuju. Osobně doporučuji zvolit jinou fakultu, zejména pokud plánujete během studia pracovat a snadno podléháte stresu. Udělat se to samozřejmě dá, ale v okamžiku, kdy se vám nějaký termín nepovede, zkouškové se vám rozloží jako domeček z karet a nastane ta pravá noční můra. Je tu spousta strašně fajn učitelů, kteří odvádí skvělou práci s nadšením, ale bohužel postupem času se setkáte s různými nepříjemnostmi, které za to nestojí. Po 5 letech studia jsem zcela psychicky vyčerpán, a to jsem ani žádné předměty neopakoval (percentil 180 jen pro info). V Olomouci bohužel můžete čekat zadání písemných zkoušek naprosto neodpovídající úrovni výuky. Jako bonus po tom všem vás také nakonec mohou vyhodit u státnic - není výjimkou vyhazov poloviny lidí z termínu (těším se!). Hodně štěstí všem
Staromladystudent
Člen
# | Zasláno: 18 kvě 2016 21:28 | Změnil(a): Staromladystudent
Reagovat 
Já osobně jsem nyní otevřeně řečeno nakloněn z důvodu nemožnosti si přerozdělit rozvrh a zejména toho, že chci taky přeci jen dostudovat spíše k Plzeňské fakultě.

Jsem rodilý Olomoučák, co se s rodiči jako malý odstěhoval. Mám to do daného dle mého názoru snad i nejhezčího města v ČR cca 50 km a velmi rad bych tam studoval, ale to co jsem si přečetl už nevypadá jako příspěvek nějakého jednoho - dvou "anonymních škoditelů" a tzv. "trollů", kteří se snaží si uvolnit místo v Olomouci.

Na fakultu jsem i před NSZ sám telefonoval a paní na druhém konci mne velmi ujistila v tom, že mohu zapomenout při práci (a to jsem nezmínil rodinu) na to, že bych ve škole nebyl 5 dní v týdnu.

Pak jsem se ptal zde na fóru a bylo mi řečeno, že při zaměstnání mohu Olomouc klidně vyřadit ze svého výběru a navíc jde o nejnáročnější fakultu v ČR. Záměrně píšu slovo "nejnáročnější", protože o kvalitě nikdo nikdy v reakci na mé dotazy neřekl ani slovo.

Přijde mi dle ohlasů tamnějších studentů, že to v Olomouci "zamrzlo" a nikomu na tom jaké jsou o škole ohlasy vlastně nezáleží. Tedy když jde o PR, tak na tom záleží všem, protože na to téma přeci "vedou diskuze". Myslím, že kdyby se něco s PRF v Olomouci stalo určitě si najdou uplatnění v poslanecké sněmovně. Vše si tedy bez vnější kontroly kvality a spokojenosti "zákazníků" žije vlastním životem a vyučující si ve studentech nachází způsob jak zlepšit fakultě prestiž obtížností zkoušek a snížením počtu těch, kteří vlastně dostudují. Ono se to "zamrznutí" děje u nás na více místech, tzn. nejen na školách a není-li vůle něco změnit, tak to pak vypadá takhle.

U tohoto jsem neskončil a ptal se také advokátů, které mám "v dosahu" a nikdo mi s podivem včetně toho mého Pražského neřekl, abych šel do nejbližší Olomouce. Bylo mi řečeno, že v ČR jsou jen 2 fakulty práv. Jedna je na Moravě - Brno a druhá v Praze - UK. Ten zbytek je na tom s prestiží údajně podle jimi nabíraných koncipientů mizerně. Mně osobně nezáleží na prestiži, ale jde mi o to, abych školu dodělal cestou nejmenšího odporu, takže pokusy přenechám zřejmě více odvážným a na zápis nepřesvědčí-li mne někdo na osobním setkání, které mám v plánu absolvovat o opaku půjdu nakonec do Plzně.
Staromladystudent
Člen
# | Zasláno: 18 kvě 2016 21:30 | Změnil(a): Staromladystudent
Reagovat 
Tady je jinak odkaz na vlákno původně jiného autora na téma studium při zaměstnání:
http://www.prijimacky-nsz.cz/index.php?action=vthread&forum=9&topic=2688&page=0
kb
Návštěvník
# | Zasláno: 18 kvě 2016 22:54
Reagovat 
Omlouvám se, ale nakonec jsem se dostala na práva do Brna, takže se nemusím rozhodovat :-)
 Stránka:  1  2  3  4  5  6  »» 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.