Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
Právnické fakulty v Praze, Olomouci a Plzni Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / Právnické fakulty v Praze, Olomouci a Plzni /

Právnická fakulta - OLOMOUC - NEJHORŠÍ VOLBA

 Stránka:  1  2  3  4  »» 
student123
Člen
# | Zasláno: 18 kvě 2016 13:40
Reagovat 
Pokud budete mít jinou možnost, tak ji zvolte. Nejhorší možná volba, které budete litovat. Především katedra soukromého práva - ta je vyhlášená mezi všemi studenty práv v republice. Vyučující naprosto nekomptetentní, nastavené kvoty pro předměty, nerespektování odlišných názorů (především judikatury Nejvyššího soudu či Ústavního a pokud uvedete názor jiného akademika, tak nemáte vůbec žádnou šanci) a hlavně naprostá arogance a nadřazenost vůči studentům. Klasicky se stávají případy, že vyučující vám řekně: ANO, máte to správně, ale já vám to prostě nedám.
Nejhorší zk či zápočty se konají, pokud něco opakujete ve stejné dny a pokud ne, tak den po sobě. Na tyto zk je nutno načíst zhruba 1500 stránek a stejně je to loterie, protože na seminářích probíráte látku, která neodpovídá zk či zápočtu. Semináře navíc vedou doktorandi, kteří mají odlišný výklad a tudíž není možno úspešně složit zk či zápočet pokud používáte jejich argumenty. Úspěšnost některých zk či zápoču se pohybuje okolo 3 procent a někdy i horší. Arogance vyučujícíh se zde projevuje tím, že se mezi sebou smějí a vám se snaží namluvit, že lehčí termín snad ani nejde dát.
ROZHODNĚ NECHODIT DO OLOMOUCE!!!
Návštěvník
# | Zasláno: 18 kvě 2016 15:58
Reagovat 
tipuju to na názor studenta, který školu prostě nezvládá..
Návštěvník
# | Zasláno: 18 kvě 2016 16:21
Reagovat 
A proto vychází každý rok tolik absolventů že? :D
Jemná duše
Návštěvník
# | Zasláno: 18 kvě 2016 18:35
Reagovat 
S prvním příspěvkem, který je uveden v této diskuzi, musím bohužel spíše souhlasit. Nemohu se ale nezeptat, zda si je student123 opravdu jistý těmi ,,nastavenými kvótami pro předměty" Mě osobně to sice také napadlo, ale rozhodně bych to takhle suverénně netvrdila ve veřejné anonymní diskuzi, když pro to nemám důkazy. Pokud tedy někdo ví více než já, ráda bych, aby to sem dotyčný napsal.
Mně na této škole vadí hodně věcí. Jednou z nich např. je, že vyučující některých předmětů kladou na studenty až nesmyslné nároky. K čemu je dobré, aby studenti 2. ročníku četli sáhodlouhé komentáře k NOZ, kterým stejně ani nemůžou pořádně rozumět bez obecnějších základů a bez znalostí dalších souvislostí? K čemu je dobré učit se zákon zpaměti??? To je přece naprostý přežitek a je to úplně zbytečné. Studenti se mají naučit přemýšlet v širších souvislostech, mají se naučit cítit nuance tam, kde jsou, potřebují vědět, kde co najít...ne učit se zpaměti paragraf po paragrafu. To je úplná hloupost a zbytečnost, stojí to spoustu energie a času a nemá to žádný přínos, když člověk prostě může otevřít zákon a paragraf si přečíst během minuty. Pokud si někdo myslí, že tohle drcení se zpaměti zvedne fakultě prestiž, tak je na omylu. Prestiž se nezvedá s tím, kolik lidí nezvládlo zkoušku. Prestiž se bere podle toho, jací lidé se na fakultu hlásí. Toto se týká občanského práva. Je s podivem, že na stejné katedře se vyučuje obchod tím stylem, že člověk přijde na zkoušku bez toho, aniž by cokoliv věděl, a stejně ji dostane. Necítí tady někdo nepoměr?
Dále vidím velký problém v tom, že velmi obtížné předměty se vyučují ve stejných semestrech. Proč se dohromady učí trest, závazky, civil a obchod? Proč se to nerozdělí mezi jednotlivé semestry tak, aby měli studenti možnost opravdu poctivě se to naučit a připravit se na zkoušky? To je podle mě jen házení klacků pod nohy ze strany fakulty.
Další problém vidím v tom, že do spousty předmětů nemáme učebnice ani žádná skripta, jednoduše nic. Jediné, z čeho se tedy máme učit, jsou ty komentáře. No, díky, ale tohle vážně ne.
Co je pro mě naprosto šílené, tak to je nedostatek termínů na zkoušky. Jako sorry, ale aby byly 3 nejtěžší zkoušky v semestru během 48 hodin, tak to je vážně síla. Proč se zkoušky nejmenují zkoušky, ale všichni je nazývají zápočty? Tomu také nerozumím. Studenti 3. ročníku nyní mají složit zápočet ze správního práva 3 - k tomu, aby ho získali, píší 10 průběžných testů, mají napsat rozhodnutí a odvolání a k tomu mají napsat klauzurní práci. Další samostatnou kapitolou je kolokvium z civilu. Opět nerozumím, proč se to má nazývat kolokvium, ne zkouška, když se to píše několik hodin a skládá se to ze tří částí - z teorie, klauzury a žaloby. S teorií ani klauzurou zde asi žádný větší problém nebude, ale co se týče žaloby, tak to je absolutně mimo všechno. Žaloba se probírá cca na 1 semináři. Když máte štěstí, přijde i vyučující a nepošle za sebe nějakou nekompetentní náhradu. Když ji potom píšete na kolokviu, můžete napsat správně formální věci (rubriku), právní posouzení i petit, a stejně ji nemusíte dostat. Proč? To Vám někdo může říct, ale nemusí, jako se to stalo mně. Co se týká opravování takovýchto prací, může se stát, že ačkoliv vyučující mají povinnost opravit tyhle výtvory do týdne, budete čekat např. týdny 3. O odvolání v civilu 2 ani nemluvím. A takhle to na pf upol chodí:)
Nejvíc mi ale vadí některá arogance vyučujících (např. se vám snaží naznačit, že ačkoliv je u nějakých zkoušek úspěšnost 3%, katedra za to absolutně nemůže a všichni studenti tam jsou neschopní idioti, učitelé neodpovídají na emaily atd.), nekompetentnost některých vyučujících a mizerná kvalita některých přednášek. Když se k tomu přidá to, že studenti nemají učebnice a semináře nestojí taky za nic, tak se nedá očekávat velká úspěšnost u zkoušek, to je přeci jasné. O nedostatečných studijních předpokladech pro tento obor nebo o nízké inteligenci to asi nebude. Jak je z příspěvku zjevné, tuto školu jsem navštěvovala, nicméně z výše uvedených důvodů jsem se rozhodla jít k přijímacím zkouškám na PRF MUNI, které jsem také udělala. Celý tento systém je absolutně netransparentní a studijní úspěšnost do značné míry závisí na štěstí.
Zajímavý je taky nedostatek béčkových předmětů - za celé studium studenti mají mít cca 60 kreditů za tyto předměty, nicméně není neobvyklé, že třeba ve 3. ročníku máte kreditů 10 apod., protože prostě tyto předměty chybí. Ve skupinách kolikrát nacházím příspěvky, ze kterých je patrné, že se s těmito předměty tak trochu obchoduje. Ze začátku jsem to brala jako vtip, teď už ale sama nevím, jestli to někdo myslí vážně nebo si jen dělá legraci.
Myslím, že si s klidným svědomím můžeme říct, že PF UPOL je prostě jen záchranná fakulta pro lidi, kteří se nedostali do Prahy nebo do Brna a do Plzně jít nechtějí (bez urážky, věřím, že i v Plzni se najdou kvalitní studenti, bohužel ta nálepka na PF ZČU pořád pevně drží). Samozřejmě, že na fakultě jsou studenti, kteří by se do toho Brna nebo do Prahy dostali, popř. kteří se tam už dostali, ale prostě tam nešli např. z ekonomických důvodu nebo jednoduše proto, že je to daleko. Těchto studentů je tam ale spíše menšina. A pokud fakulta nezmění přístup v určitých věcech, záchrannou fakultou pořád zůstane.
Ovšem nic není černobílé, na fakultě je také spousta kvalitních vyučujících (za mě Tégl, Bubelová, Dostalík, Bartoň a jiní). Netvrdím, že se ta škola nedá nijak zvládnout, člověk ale musí mít pevné nervy a musí se obrnit trpělivostí, hlavně ale musí pochopit, že občas, i když se snaží, jak se snaží, to prostě nevyjde.
Návštěvník
# | Zasláno: 18 kvě 2016 20:37
Reagovat 
Jako studen v Olomouci taky musím reagovat....souhlasím v podstatě se vším, co je napsáno v 1. a 4. příspěvku. Co ale nechápu je, jak někdo může napsat, že upol je záchrana pro lidi, co se nedostanou do brna/prahy, protože např. studenti z Prahy by po přestupu na upou vydrželi jen těžko (Myšleno tak, že v Praze můžete v klidu práva kombinovat s jiným oborem, kdežto v Olomouci nestíháte pořádně ani brigádu). Je pravda, vše co bylo napsáno o absenci učebnic a skript a za strany katedry soukromého práva nerespektování jakéhokoliv názoru, který není jejich. Snad by se ale něco mohlo změnit s novou děkankou, které katedra soukromého práva také dost leží v žaludku.

Stručně řečeno, i přestupu uvažoval v nějaké fázi studia práv na upolu asi každý s mozkem, ale většina si uvědomí, že pokud chtějí studovat kvalitně a ne jen pro titul, tak Olomouc je nejlepší volba.
Návštěvník
# | Zasláno: 18 kvě 2016 22:42
Reagovat 
Plný souhlas s jemnouduší...fakulta ma opravdu mnoho problémů a většina tvrzení, které vidíte na těchto foréch poslední dny nejsou snaha uchazečů o eliminaci konkurence, ale studenti, jež se snaží dosáhnout změny současného stavu, neboť poprvé za dlouhá léta se odehrává diskuze natolik rozsáhlá, že už ji nemůže ani vedení ignorovat, protože začíná poškozovat celorepublikově pověst školy a odrazovat potenciální kvalitní uchazeče, kteří mají právo si na základě výsledku přijímacích řízení mezi fakultami vybírat..

Právě zakončuji 8. semestr a před státnicemi mi již téměř nic nechybí, ale přesto kdybych se měl rozhodovat znovu, tak už v životě znova do Olomouce nejdu, před 5 lety jsem udělal obrovskou chybu zvolit si Olomouc na základě pověsti náročné, ale praktické školy, i když jsem mohl jít i jinam a stále toho lituji a to ještě ani nevím, jaké budou státnice.. A to nejsem žádné nemehlo, které bralo Olomouc jako záchranu, Scio se pravidelně každý rok umisťuji v top 50 místech a na TSP 94-97% percentil...To, že jsem i tak každý rok nucen chodit na přijímací řízení na jinou fakultu je věc druhá..

Dobrá rada pro všechny, serte na to..
Návštěvník
# | Zasláno: 18 kvě 2016 22:47
Reagovat 
jestli tohle prijde vyucujicim normalni tak jsou to pekni magori a sebestredni kreteni.co je tak tezkeho snizit naroky, nebo kdyz ne to, tak aspon narokovat veci, ktere se skutecne probraly? to jsou tam ti vyucujici natvrdli nebo co? pani dekanka by si taky mohla trosku dupnout a zajimat se o to, ze studentum se hazi klacky pod nohy! pokud se bude uspesnost spravniho prava opakovat, sami si muzete spocitat, kolil studentu vam s timto po 6nevydarenych pokusech z fakulty bude muset odejit. zamyslete se,diky;)
Návštěvník
# | Zasláno: 18 kvě 2016 22:50
Reagovat 
klauzuru z Nosp2 s nami nikdo neprobral ani jednou poradne a dneska jsme ji meli psat.to si ji doprdele mame vycucat z prstu nebp vysypat z rukavu?carovat me fakulta jeste nenaucila ale ocividne je to potreba.
Návštěvník
# | Zasláno: 19 kvě 2016 10:23
Reagovat 
Studuji v Olomouci ve 4. ročníku a to, co je výše napsáno není vůbec pravda. Jde pouze o snahu studentů uvolnit si místo, aby se dostali do Olomouce. Kdyby to byla pravda, tak proč by vycházelo každý rok z Olomouce tolik absolventů? Já studuji a pracuji bez sebemenšího problému. Škola je kvalitní, vyučující kompetentní a na rozdíl od Plzně mám jistotu, že se někde i nechám zaměstnat.

Žádná škola není ideální a přes to všechno i kdyby to co psali výše potenciální adepti na studium, kteří ve skutečnosti o Olomouc zájem mají byla pravda, tak se stejně nezmění vůbec nic. Na školu bude stejně velký nával, stejně dostane ze studentů peníze a stejně se tam nedostanou všichni. V ČR není zase taková konkurence, aby se PRF musely předhánět a jejich vedení je si toho moc dobře vědomo, takže je nenutí to dělat vůbec nic.
Návštěvník
# | Zasláno: 19 kvě 2016 11:23
Reagovat 
Návštěvník:

Jako studen v Olomouci taky musím reagovat....souhlasím v podstatě se vším, co je napsáno v 1. a 4. příspěvku. Co ale nechápu je, jak někdo může napsat, že upol je záchrana pro lidi, co se nedostanou do brna/prahy, protože např. studenti z Prahy by po přestupu na upou vydrželi jen těžko (Myšleno tak, že v Praze můžete v klidu práva kombinovat s jiným oborem, kdežto v Olomouci nestíháte pořádně ani brigádu). Je pravda, vše co bylo napsáno o absenci učebnic a skript a za strany katedry soukromého práva nerespektování jakéhokoliv názoru, který není jejich. Snad by se ale něco mohlo změnit s novou děkankou, které katedra soukromého práva také dost leží v žaludku.

Stručně řečeno, i přestupu uvažoval v nějaké fázi studia práv na upolu asi každý s mozkem, ale většina si uvědomí, že pokud chtějí studovat kvalitně a ne jen pro titul, tak Olomouc je nejlepší volba.

to, že by na UPOLu lidé z jiných fakult nevydrželi neznamená, že je to lepší fakulta...jenom více vyhazuje, jenom pro obrázek nejlepší univerzity světa se chlubí, že 98% a víc procent studentů tu školu dostuduje...ne, že jich polovina požádala o transfer, protože byla ta škola moc těžká...

Návštěvník:

Studuji v Olomouci ve 4. ročníku a to, co je výše napsáno není vůbec pravda. Jde pouze o snahu studentů uvolnit si místo, aby se dostali do Olomouce. Kdyby to byla pravda, tak proč by vycházelo každý rok z Olomouce tolik absolventů? Já studuji a pracuji bez sebemenšího problému. Škola je kvalitní, vyučující kompetentní a na rozdíl od Plzně mám jistotu, že se někde i nechám zaměstnat.

Žádná škola není ideální a přes to všechno i kdyby to co psali výše potenciální adepti na studium, kteří ve skutečnosti o Olomouc zájem mají byla pravda, tak se stejně nezmění vůbec nic. Na školu bude stejně velký nával, stejně dostane ze studentů peníze a stejně se tam nedostanou všichni. V ČR není zase taková konkurence, aby se PRF musely předhánět a jejich vedení je si toho moc dobře vědomo, takže je nenutí to dělat vůbec nic.

hurr durr, pro mě je to v pohodě, takže to není problém, hurr durr...kdo potřebuje důkaz, že je pravda, co se tu píše, tak doporučuju profil senátora UPOLu https://www.facebook.com/senatorgealfow/
Návštěvník
# | Zasláno: 19 kvě 2016 20:16
Reagovat 
Tak takhle jsem se dlouho nepobavila. Hlavně, že se mi včera téměř přiznal jeden spolužák, že to tady trolluje, aby se dostal do Olomouce.

Nevěřte všemu, co se píše. Také účet na Facebooku dnes není problém vytvořit a může vypadat sebevíc věrohodně, to je pouze otázkou času.
Návštěvník
# | Zasláno: 20 kvě 2016 00:43
Reagovat 
Děláš si srandu ze jo?:D
Návštěvník
# | Zasláno: 20 kvě 2016 09:51
Reagovat 
Jen pojďte všichni do Olomouce, ať si to sami vyzkoušíte na vlastní kůži, ale pak nenadávejte jaký to je peklo, a že vás nikdo nevaroval
Návštěvník
# | Zasláno: 20 kvě 2016 12:24
Reagovat 
Aby se dostal do Olomouce? Vždyť dostat se tam je jednoduché...
Návštěvník
# | Zasláno: 20 kvě 2016 13:45
Reagovat 
Dostat se tam je o to jednodušší když lidi uvěří těm blábolům, co se tady a na Facebooku píšou ze strany trollů. Alespoň bude v Olomouci více volných míst na právech, mně to celkem i vyhovuje :-).
 Stránka:  1  2  3  4  »» 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.