Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
Právnické fakulty v Praze, Olomouci a Plzni Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / Právnické fakulty v Praze, Olomouci a Plzni /

Spolky na PF UK

 
Návštěvník
# | Zasláno: 30 kvě 2017 18:13
Reagovat 
Mohl by mi někdo osvětlit princip a činnost spolků na PF UK? Pročetl jsem jejich stránky ale stále mám několik otázek.

Existuje mezi spolky rivalita tak, jak ji známe z amerických filmů? Může být člověk členem vícera spolků? Je normální být členem několika spolků? Který spolek si má člověk vybrat? Kolik % lidí je členem nějakého spolku, je členství normální nebo jde o záležitost pouze aktivních studentů? A co na to Jan Tleskač?

TL;DR: Kterákoli informace týkající se spolků na PF UK je vítána.
Návštěvník
# | Zasláno: 6 čvn 2017 13:58
Reagovat 
Zdravím.

Jsem v prváku na PFUK a teda nejsem zatím členem žádného spolku, ale uvažuji, že do nějakého vstoupím. Rivalita není, spolky i někdy organizují akce společně. Vícečlenství zakazuje jen jeden spolek, a to Všehrd. Osobně ale neznám nikoho, kdo by byl ve více spolcích. Ad výběr spolku - záleží jestli chceš být ve velkém spolku (Všehrd, Elsa), nebo v menším (Juristi), také zaléži na tom, jestli chceš být jen členem, nebo se i participovat na vedení spolku, organizovat jejich akce, atd. Vůbec se neřeší, jestli jsi členem, nebo ne, ale pokud jsi třeba ve vedení spolku, tak už tě berou (i vyučující), že jsi aktivní, můžeš sehnat nějaké kontakty (tak mě třeba lákali do Všehrdu, že se prý na jejich akci - Právnickém plese - sejde dost zajímavých lidí a ty tak můžeš získat kontakty). Třeba Elsa je zase víc mezinárodní, spolupracuje s ostatními spolky Elsa v ČR i v Evropě.
Celkem je spolků na fakultě 6 - Kromě Všehrdu a Elsy ještě Common Law Society (mají zajímavé přednášky i semináře, na které si zvou všemožné odborníky, ale jejich hlavní výhodou je, že mají slevu na jazykové kurzy - vzhledem k tomu, že na PF UK není moc obecných jazyků, tak mi to přijde fajn), pak ty menší spolky: Juristi, Prager Deutscher Klub (překvapivě se zaměřují na Německo, akce v němčině, atd.) a Kappa Omega (nejnovější spolek).

Tak to asi zatím stačí. Doporučuji si najít spolky i na FB, případně na jejich stránkách - tam se dostaneš přes stránky fakulty. Dobrý je jet na seznamovák, tam jsou vždycky zástupci spolků a vysvětlí ti všechno co a jak.
Návštěvník
# | Zasláno: 7 čvn 2017 08:58
Reagovat 
Z mého pohledu bych jen stručně doplnil příspěvek nade mnou. Spolky mají víceméně mezi sebou gentlemanskou dohodou rozdělenou agendu kdo co dělá. Někdo dělá odborné semináře, někdo jazykové kurzy, někdo exkurze atd. Jednoduše řečeno spolky pěkně vyplňují prostor, kterým se samotná fakulta nezabývá a přispívá to tak všem. Podle mě je to moc dobrý způsob jak propojit studenty s fakultou, tak aby to nebylo jenom o tom, že příjdeš do školy na výuku a zbytek času tam ani nepáchneš. Vytváří to příjemnou atmosféru, kdy cítíš, že ta fakulta opravdu žije a rozvíjí se.
Návštěvník
# | Zasláno: 7 čvn 2017 09:00
Reagovat 
Jo a ještě bych doporučil jet na seznamovák s nějakým spolkem, kde bude míň lidí. Ty velké nejsou tak informačně přínosné.
Návštěvník
# | Zasláno: 8 čvn 2017 11:20
Reagovat 
Moc děkuju za reakce:)
 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.