Přijímačky

      

diskusní fórum o přijímačkách na VŠ, Národních srovnávacích zkouškách,
scio testech a všem, co s přijímacími zkouškami souvisí

 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
 
Diskusní fórum Přijímačky je určeno pro všechny, kteří se hlásí na nějakou vysokou školu. Jeho hlavním zaměřením jsou scio testy a Národní srovnávací zkoušky, které pořádá společnost Scio.

Speciální diskusní témata jsou určena k řešení úloh z testu obecných studijních předpokladů pro všechny, kteří si s těmito úlohami ve scio testech neví rady nebo potřebují s postupem poradit. S řešením úloh budou kromě ostatních diskutujících pomáhat také lektoři a tvůrci internetových přípravných kurzů Aleph.cz.

Věříme, že zde vznikne kvalitní diskusní fórum s množstvím užitečných informací o přijímačkách a scio testech.

 
Právnické fakulty v Praze, Olomouci a Plzni Přijímačky - diskusní fórum o přijímačkách na VŠ a scio testech / Právnické fakulty v Praze, Olomouci a Plzni /

Jak je to s počítáním percentilů?

 
SnadStudent
Návštěvník
# | Zasláno: 1 čvn 2017 10:36
Reagovat 
Zdravím,
Možná někomu bude připadat hloupý možná někomu pomůže. Nějak si nejsem jistý jak to s tím počítáním percentilů je a jak na něj koukají fakulty, když jej přijmou od SCIA. (Konkrétně jdu na práva do Olomouce) a zajímá mě jestli si oni vytvoří vlastní percentil podle lidí jenž se hlásí pouze k nim na fakultu nebo vychází z toho ze SCIA? (Teď mi totiž prisel předběžný percentil a je celkem nízký tak se ptám. Dík za info.
Návštěvník
# | Zasláno: 1 čvn 2017 10:39
Reagovat 
To zalezi na ostatnich, jaky maji percentil, taky jak naplni kapacitu. Ale je to vsechno od scia, oni si sami zadny netvori. Jen se to prepocita v te kalkulacce, co ma scio, ze upol bere duraz na jednotlive oddily jinak.
Návštěvník
# | Zasláno: 1 čvn 2017 11:02
Reagovat 
Ser na to, nechoď tam :D
achjo
Návštěvník
# | Zasláno: 2 čvn 2017 16:39
Reagovat 
na upolu PrF přepočítávají takto:
Váhy testů NSZ: Předměty: Základy společenských věd (váha 1), Obecné studijní předpoklady (váha 1). Oddíly: ZSV - člověk a společnost (váha 0.2); ZSV - stát a právo (váha 0.5); ZSV - hospodářství a svět (váha 0.3); OSP - verbální část (váha 0.35.); OSP - argumentační oddíl (váha 0.35); OSP - logický oddíl (váha 0.2); OSP - kvantitativní oddíl (váha 0.1).

Pokud nejsi schopný si tohle dohledat, na práva raději nechoď o:)
základní údaje k přijímačkám na webu UPOL
scio má i kalkulačku na přepočet....což mohl´s už dávno zjistit
 
Vaše reakce
Tučné  Kurzíva  Odkaz na obrázek  URL odkaz 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 

Powered by miniBB®
kontakt: info@prijimacky-nsz.cz
Toto fórum pro vás provozuje Aleph.cz (www.aleph.cz) - internetové přípravné kurzy na TSP MU, scio testy OSP a prezenční přípravné kurzy ke státní maturitě.